Ayakta Calf Çalışması??

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve HughJackman tarafından 4 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. HughJackman

HughJackman Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Öncelikle herkese merhaba.Benim sormak istediğim olay şu;

Ayakta calf çalışmasının gelişme çağındaki bir bireye ters yönlü bir etkisi olabilirmi boy uzaması açısından?

Bahsettiğim olay tam anlamıyla şu >
    Resim; http://yfrog.com/nc39020077j

2. HughJackman

HughJackman Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Sorduğum soruya niye cvp gelmedi hala anlayamadım zor bi soru sormadım açıkcası burdaki deneyimli kişiler cevaplar diye bekledm ama bilmiyorum şaşırdım.Ama aynı başlık altında bir soru daha sormak istiyorum bu spora yeni başladım ve ilgili bütün makaleleri okumaya çalısıyorum bu sitede değil ama başka bir sitede karşıma çıkan makalede ince kemik yapısına sahip kişilerin zor gelişim gösterdiği yazıyordu sizce bu nekadar doğru? Doğruluk payı nedir neye göre değişir bilginiz var mı?

3. gs01

gs01 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    ilk sorunun cevabını bilmiyorum ama tahminimce gelişmeyi engelleyici bir hareket olabilir. ne de olsa o alet omuzlara aşağı doğru bir basınç uyguluyor. diğer soruna gelince alakası yok diyorum ben.o cümledeki kasıt şu olabilir. kemik yapısı ince olan birisinin kütleli görünmesi daha uzun zaman alacaktır. çünkü kemikleri kalın olan birisi normalde de diğer insanlara göre biraz kalıplı duruyor. sanırım ordaki kasıt bu olmalı

4. HughJackman

HughJackman Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Öncelikle teşekkür ediyorum verdiğin bilgiler için salondaki hocam kendi ağırlığımın altında kütleler kaldırdığım için birde hareketin esnemeye dayalı bir hareket olduğunu düşünürsek zararı olmaz diyor ama tabiki kiloma göre daha fazla ağırlıgın altına girersem calf hareketinde sakıncası olacagını söyledi boyum kısa olduğu için tereddütte kaldım...

5. bady-anil

bady-anil Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    küçükköy
    bacak çalışmalarında çok aşırı kilolar girmek gelişme döneminde boy uzamasını durdurabilir. zararlı fakat girdiğin kilolara dikkat ederek yapılabilir

6. gs01

gs01 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    boy uzamasını engelleyici hareketler genelde gögüs ve omuz hiazsından yukarı kaldırılan hareketler. o alette sanki o mantığa dayanıyo gibime geldi onun için öyle bir tahminde bulundum. yoksa kesin bir bilgim yok uzamayı engelleyip engellemeyecegi konusunda. ama eğer yapabileceğin alternatif hareketler varsa o hareketlere yönel. en azından aklında şüphe kalmaz ;)

7. HughJackman

HughJackman Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Yorum için teşekkür ederim bady-anil.

gs01 evet aslında kesin birşey duyamadıgım için aklımda doğal olarak şüpheler kalıyor bunlarıda farklı alet ve hareketlere yönelerek yok edebilirm galiba teşekkür ederim yorumun için...

8. Demirgan

Demirgan Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bunun yanı sıra vucuduna tepeden yuk bindirmemek için , arnoldun bir vucutcunun egitimi kitabının içinde bir hareket bulmuştum . 2-3 kitabı yere koyuyorsun ( illa kitap olması gerekmez yerden yuksek bi yerede çıkabilirsin ) , daha sonra ayagının yarısını dışta yarını içte bırakıyorsun ( yarım basıyorsun yani ) . Tek ayak üstündede yapabilirsin çift ayak üstündede , ama tahminimce çift ayak üstünde çok kolay oluyor . Tek ayak üstünde dene , eğer kolay olursa eline dumble alarak devam et . İlk çalıştıgın gün dizlerinde ufak bir ağrı hissedebilirsin , problem değildir . Kolay gelsin :)

9. HughJackman

HughJackman Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Teşekkürler demirgan söylediklerini dikkate alacağım...

10. aLLsTaR10

aLLsTaR10 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    selam hughjackman

Linkini verdiğin resimde vücuda üstten yük bindiği için kemikler arasındaki mesafeyi biraz azaltabilir.Bu hareket yerine calf bölgesini çalıştıran çeşitli hareketleri yapabilirsin.Bir örnek demirgan ın verdiği gibi.

11. HughJackman

HughJackman Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    allstar10 yorumun için teşekkür ediyorum.Evet porgramımdan çıkardım bu hareketi şimdi demirganın da dediği gibi alternatif hareketler yapacağım.

Sayfayı Paylaş