ayak bileklerimi inceltmek için ne yapmalıyım? :( çok mutsuzum

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve zahir tarafından 17 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. zahir

zahir Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba,

Forumu google da sorunuma çare ararken buldum... 25 yasında 1.65 boyunda 51 kiloyum... armut vucut tipi denilen vucuda sahibim,kalçalarım ve bacaklarım vucudumun üstüne göre kalın,dolayısıyla aldıgım kilo sırf bacaklara gittiğinden ayak bileklerim de kalın,kalça bölgesini küçük sevmiyorum bir bayanda,cok ince bacak da sevmiyorum tek istediğim ayak bileklerim ince olsun,çok ince olması da gerekmez ,sadece normal olsun razıyım:(

Öylesine gittiğim bir Fitness salonu var,ancak iyi bir salon değil,hocalar yeterınce ilgili değil... sizce hangi egzersizi yapmalıyım ayak bileklerim için?

bir diğer sorun da ergenlik çağımda çok fazla bisiklete bindiğimden midir nedir futbolcuların alt bacaklarında olan kaf diyorlar sanırım o kastan var,genelde fermuarlı uzun çizme falan giyemiyorum bacağımda o kalınlık yüzünden kapanmıyor...herhalde kası geçirmenin bir yolu olmaz,ama en azından daha fazlao bölgeyi kaslandırmayacak aynı zamanda da ayak bileklerimi inceltecek bir spor bir egzersiz varsa çok mutlu olacağım :((((

şimdiden tesekkurler:)

Lavinya10 ve Pinky bunu beğendi.
  2. zahir

zahir Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    buradaki hocalarımdan cevap verecek kimse yok mu bana acaba? bacaklarımın sıkılaşması için leg magic diye bir alet var onu önerir misiniz?
    kalınlaşmasnı istemiyorum sadece sıkılaştırmak istiyorum..lütfen cevap verinnnnnnn bench_O

3. MT

MT Üye

Beğenileri:
    1.054
    Ödül Puanları:
    0
    saydam bunu beğendi.
  4. zahir

zahir Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    MT,

O foruma bakmıştım ancak orada forumu açan kişinin sorunu kemik yapısından kaynaklanan ayak bileği kalınlıgı...benim sorunum ayak bileğimde yağ olması..oradaki yağları yakabilmem için hangi egzersizi yapmalıyım? bunu öğrenmek istedim sadece...çünkü step ve bisiklet yapıyorum spor salonunda ama step kalınlaştırmasından korkuyorum... bir arkadasım da ,ayak bileklerine ağırlık bağlayarak yürümemi önermişti ama o da cok mantıklı gelmedi sanki daha da kalınlaştırır gibi geldi... bu sorunuma yardımcı olabilecek birileri çıkar diye baslık açmıştım ama sanırım kimsenin bu konu hakkında bilgsi yok..herkes ince ayak bilekli sanırım:)
    neyse...

Pinky bunu beğendi.
  5. muscle_pump

muscle_pump Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    sırf ayak bölgesinde ki kasları yakma imkanın ne yazıkki yok fakat normal cardiyo antremanları yaparak vücudundaki yağ oranını minumum a indirerek oradaki yağlarıda eritebilirsin eğer vücut geliştirme yapmıyorsan sıkı bi diyet uyguluyabilirsin örn yağ şeker alımı çok aza indirmelisin daha geniş bilgi için yağ yakımı sayfalarını aratabilirisin

başarılar

6. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    bence kardeşim spor türlerinden hangisinle uğraşanların ayak bilekleri en inceyse en mantıklısı odur benim bildiğim uzun mesafe koşucularının ince..

7. zahir

zahir Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    tesekkurler mucsle ump...benı bileklerimdeki kas değil,yağ..ama sanırım sen de yağ demek istedim... vucuttaki yağ oranını azaltmam gerektğini daha önce de duymuştum ama bu sefer de belden yukarım incelecek diye korkuyorum...aşağı tükürsen sakal yukarı tukursen bıyık offf

8. sarı

sarı Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Endüstri
    Yer:
    İstanbul
    İşin zor :(

edit (diez) : boş mesaj yasaktır..lütfen açıklayıcı bilgi ve yorum eklemeye özen gösterin..

Son düzenleyen: Moderatör: 9 Mart 2009
  9. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    belden yukarınızı inceltmeden ayak bileklerinizi inceltmenin tek yolu liposuction'dır.

10. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    ayak bileklerini inceltemezsini ancak diz altındaki kasları geliştirip bileklerinizi daha ince gösterebilirsiniz bunu da bir uzman antrenöre danızmanız da fayda var. kaş yapayım derken göz çıkartmayın sonra

11. gundelfingen

gundelfingen Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Uzuuun uzun koşmanız lazım.Hem bacaklarınız düzelir hem de incelir.Tek çaresi budur.Orada yağ birikmez.Muhtemelen anatomik yapınız öyledir.Aşil tendomunun ön taraflarında bulunan adelelerin yapısı ve tibula ve fibia yı saran kaslar şişkindir.Uzun uzun koşunuz.Kesin çözüm:)

zahir bunu beğendi.
  12. zahir

zahir Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    çok tesekkur ederim koşmayı son zamanlarda bende düşündüm havalarda güzelleşti sahile gidip 2-3 km koşayım diyorum haftada bi kaç gün belkide hergün... siz kaç km ve haftada kaç gün koşmamı önerirsiniz? bir de aç karnına mı koşmam daha yararlı olur yoksa tok mu??? tesekkurler cevabınızabench_O

13. zahir

zahir Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    bir de step yapmak yararlı olur mu yoksa bacakları daha da mı kalınlaştırır hocalarımdan bunu öğrenmek istiyorum?

14. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    günlük diyetinizi %20 protein %20yağ %60karbonhidratlardan oluşturun.

bu oranlarda beslenerek yağ yakmanız lazım. her egzersiz yardımcı olur. ister koşun, ister step yapın, ister şınav çekin...

Pinky bunu beğendi.
  15. zahir

zahir Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    leg magic isimli bir alet var google da araştırırken buldum.benım ayakl bileklerim dışında üst bacaklarımın sıkı olmaması gibi bir sorunum da var özellikle bu alet kasıktan dize kadar iç bacakları çalıştırıyor ve sıkılaştırıyormuş... sizce yararı olur mu? sizin fikrinize göre hemen almak istiyorum cunku

16. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    yürüyüş, koşu, merdiven inip-çıkmak vs. den daha yararlı olmaz.

hiçbir alet ne kadar pahalı olursa olsun kısmi yağ yakımı sağlayamaz.

spor salonuna üyeliğiniz varsa böyle bir alete hiç ihtiyacınız yok. zaten bacak kaslarınızı forma sokmak için bir alete ihtiyacınız yok. günde iki kere yarım saatlik yürüyüşlerle başlayın. zamanla süreyi uzatıp ardından koşuya geçin. ya da salonda çalışarak...

hemen başlayın. ertelemeyin. sadece başlayın.

tekrar belirtiyorum eğer egzersizle arzu ettiğiniz bacak, ayak bileği oranını yakalayamazsanız, tek çözüm liposaction kalır.

Son düzenleme: 9 Mayıs 2009
    zahir ve diez bunu beğendi.
  17. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    step egzersizi eğer iyi bir hoca ile çalışıyorsanız kesinlikle yararlıdır. bacak ve kalça kısmını iyi derecede çalıştırıp forma sokar. ve sanıldığı gibi kalınlaşma söz konusu değildir. fakat sürekli aynı tarzda çıkıp inme yerine belli bir kareografi ile çalışılması aralara değişik step adımları konması ve dansla birlikte karışık halde yapılması daha etkilidir.

zahir ve diez bunu beğendi.
  18. zahir

zahir Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    spor salonuna artık gitmiyorum cunku dogru düzgün hoca yok,yanlış bişeyler yapmak da istemıyorum.iyi bir salon bulana kdr kendım birşeyler yapayım diyorum...ayak bilekleri için değil de ,genel olarak iç bacak ve basen için ya da bacakları sıkılaştırmak için bu alet yararlı mıdır sizce?yoksa diğer reklam aletleri gibi zaman ve para kaybı mı sizce? en azından akşam tv seyrederken çalışacagım bir aletım olsun diyorum bacaklarım için....(bu arada üst bacaklarım hafif kalın olmasına ragmen hiç sıkı değil oldukça yumuşak ve ben sıkılaştırmak istiyorum.önerebileceğiniz evde çalışacagım bir alet var mı?) tesekkurler simdide-n

19. Goldenrush

Goldenrush Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Bilekler incelmez, ince gözükür.:) Bol bol ağır kilo ile calf çalışacaksınız. Bu şekilde calfleriniz büyüdükçe bileklerinizde ince görülecek. Vucut geliştirme yapanların fotoğraflarını inceleyiniz. Belleri ince değildir. Kanatları ve bacakları geniştir. Genel mantık budur. Bu da beli ince gösterir.

Pinky bunu beğendi.
  20. kollektif

kollektif Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bendekide tam tersi sorun

Sayfayı Paylaş