Ayağımdaki Kramp :(

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Sampiyon tarafından 15 Haziran 2007 başlatılmıştır.

1. Sampiyon

Sampiyon Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Teknisyeni
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba arkadaşlar. Benim şöyle bir problemim var;

Sanırım yaklaşık 3 yıldır sağ ayağımda (Resimde kırmızı ile işaretli olan yerde) sürekli kramp girer. Özellikle yaz aylarında daha sık girerdi. Bazen bu kramp çok şiddetlenir ve gerçekten acıdan inletir beni. Ama ara ara girerdi.

Ancak son 6-7 aydır sürekli hiç geçmeden yani 24 saat boyunca o bölge sürekli kramp halinde. Yani hep uyuşuk orası ama acı vermiyor sadece derimi tutup çektiğim zaman acı duyuyorum. Birkaç yıl önce doktora gösterdim (SSK doktoru) Bana "vitamin eksikliğinden kaynaklandığını söyledi ve vitamin hapı verdi. Ancak herhangi bir gelişme olmamıştı.

Açıkçası endişeliyim. Sizce neden olur bu?

2. muscled_girl

muscled_girl Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Krampın yaz aylarında daha sık olması sana aldığın sıwının yetersiz olmasının alarmını werio..Bol bol sıvı tüketmek,kalsiyum alımını arttırmak seni kurtarıcaktır.
    Geçmiş olsun..

3. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Ayriyeten magnezyum takviyesi iyi gelecektir.Maden suyu ya da diasporal kullanarak magnezyum ihtiyacını karşılayabilirsin ;)

4. Sampiyon

Sampiyon Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Teknisyeni
    Yer:
    İstanbul
    1- süt ve süt ürünleri vücutta magnezyum depolamaya engel olur. eksiklik çekiyorsanız sütü azaltmanız gerekir..
    2- vücudundan eksikliğini hissedenlerin bu açığı bol bol muz ve maden suyu tüketerek kapatabileceği element. fakat fazlası da hormonal sorunlara ve guatra neden olabiliyor.

Kaynak: eksisozluk

Yanlız benim şuanda gereğinden fazla şekilde süt ve süt ürünlerini depolamaya ihtiyacım var. Ama magnezyumada ihtiyacım var. Nasıl olcak bu iş anlamadım :)

Son düzenleme: 15 Haziran 2007
  5. muscled_girl

muscled_girl Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Şampiyon;magnezyum tabiki krampa iyi gelir fakat seninkinin sıvı kaybından olduğu ortada(yazın artmasından)..Sen sıvıyı bol tüketmeye bak arada maden suyunuda içersin..Bu kadar takma kafana;)

Sayfayı Paylaş