Konusu 'Kültür Sanat Bilim Seyahat' forumundadır ve safeo tarafından 28 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. safeo

safeo Üye

Beğenileri:
    211
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kocaeli
  2. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Ben 3D vardır diye İzmir Balçova'da ki Agora'ya gittim 3D yokmuş :S normal izledim. Güzel film. Birde Forum Bornova'ya gidicem 3D izlemek için. Ayrıca 2.sinin de çekimleri başlamış diyorlar.

3. muscled_girl

muscled_girl Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Sanırım gecikmişim azcık yazmak icin ama.Ben de özellikle İzmirde sadece Balcova Kipada real 3d olduğu icin oraya gittim orda izlediğim yılbaşından önce izlemiştim hatta.Ama beni büyük hayal kırıklığıına uğrattı,bu belki beklentilerimin cok yuksek olmasıyla da alakalı olabilir ama gercekten beklenenin cok altında bi film.Sadece bize sunduğu dünya cok farklı,orada yaşamak istetiyor ama senaryo cok basitti ben beğenmedim,cok güzeldi diyeni de görmedim şahsen..

4. barkovision

barkovision Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende bugün gittim konu süper olmasa da efektler çok iyiydi. bir de filmin sonunda çıkmak zorunda kaldım askerler ağacı bombaladıktan sonra ne oluyor biri yazabilir mi:)

5. prontobasso

prontobasso Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Bende 3d olarak izledim gerçekten çok para harcanmış ve görsel efektlerle süslenmiş bi film.
    ama öncelikle düşünülmesi gereken bence filmin verdiği mesaj.
    sömürgecilik, fethet ve yoket propagandası içindeki ülkelerin gözüne gözüne sokulmuş bir yapım.
    konu olarak dünya dışı biryerde geçmesinden ötürü kimse sesini çıkarmıyor ancak bunun dünyadaki bir ırka karşı yapıldığını düşünün (sanki yapılmıyo)
    Aslen aynısı hatta çok daha acısı yeryüzümüzde ayan beyan gerçekleşiyor, filmde olduğu gibi kutsal mabetler ve yaşam alanları siviller acımasızca bombalanıyor ve yok ediliyor.
    Metin yazarı ve yönetmen bunları dünya dışında bir ırka yönelik bi saldırı olarak işlemiş ama ne demek istemiş ve ilgiyi nereye çekmiş acaba.
    Düşünülmesi ve ders çıkarılması hatta sayesinde biraz daha bilinçlenilmesi gereken bir yapım bence.

6. Berkthagar

Berkthagar Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    0
    avatarın 3d gösterimine gidemedim.Normal olarak izlememi tavsiye edermisiniz?yoksa 3d olmayınca tadı kaçar mı dersiniz?

7. prontobasso

prontobasso Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Bence izleyebiliyosan 3d izle izlemişken

8. muscled_girl

muscled_girl Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Aman diyim ! Sakın gitme :)

9. kutlukan

kutlukan Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    73
    film boyunca aklıma hep dymatize amino asit ve şirinler geldi...çocuklarımın hoşuna gitti ama ben beğenmedim,mantık hataları çok geldi bana...görsel efektler için seyredilebilecek bir film sadece aman aman değil bence...

10. Berkthagar

Berkthagar Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    0
    filme gittim bugün,sinema siteleri beni yanıltmış,3d cinebonusta hala varmış.

Öncelikle ana konu çok yaratıcı değil,işgal olayı falan battle for terra'da işlenmişti daha önce.Ama avatarı kullanan askerin ruh hali,navilerin yaşadığı acı çok güzel nakledilmişti.Hele dişi navinin gerçekliliği mi diyim oyunculuğumu diyeyim hakikaten güzeldi.Filmde verilmek istenen duyguları hissettim şahsen.

Görsel efektlere gelince,sanırım herkes memnun bu konuda,başka bir dünyada olduğunuzu hissediyorsunuz.

Filmin ilk başta pazarlama başarısı olabileceğini düşünmüştüm ama beni yanılttı,gayet güzel bir film.3dsini kesin tavsiye ederim

11. muscled_girl

muscled_girl Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Tüm zamanların en çok gişe hasılatı elde eden filmleri sıralamasında 3.'lüğe yükselmiş.

12. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    Film görsel yönden muhteşem... Görsellik böyle olunca konu yetersiz kalıyor. Eğer felsefi yönden daha derin olsaydı çok daha iyi olurdu ama yüzeysel kalmış bence...

Ama görsellik için görülmeli diyorum. İmkanınız varsa mutlaka 3D izleyin.

Bu arada 3D gözlük ile izlerken bir süre sonra başın sol arka bölgesinde başağrısı oluşuyor :) Bilemiyorum başkalarına da oldu mu?

13. Mugen

Mugen Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    istanbul
    Filmin konusu bilinen kahramanlık ve kötü ile iyinin savaşı. Film eleştirmenleride konu anlamında beklenti içerisinde olunmaması gerektiğini ve görsel efektlerin ve yaratılmış dünyanın keyfinin çıkarılmasını ifade ediyorlar.

Bu filmin 15 yıldır James Cameron'ın rafında beklediğini belirtmek gerek. Bu filmi çekmesi için gerekli görsel efekt teknolojisinin oluşmasını beklemiş. Filmdeki çiçekler böcekler yaratıklar çok gerçekçi ama asıl olan Nav'i ırkının oluşturulması. Burda kullanılan tekniğin bir önceki versiyonu Yüzüklerin Efendisi serisindeki Gollum karakterinin oluşturulmasında kullanılan teknikitir. Gollumun oluşturulmasıyla bu filme bir adım daha yaklaşılmış. Daha sonra ise - sanırım 2007 yılında çekilen - Beawolf filminde de yine buna benzer bir teknoloji kullanılmış. O filimde, Avatara bir adım yaklaşan bir filmdir.

Özellikle Sigourney Weaver ve Sam Worthington'ın hem gerçek görüntülerini hemde Nav!i olduklarındaki görüntüleri kıyaslarsanız yapaylığın ortadan kalktığını ve Navi bedenindeki mimikleri ve hareketlerinin ne derece gerçekçi olduğunu görürsünüz. Filmin sinema sektörüne kazandırdığıda burda ortaya çıkıyor. Artık bu teknikle insan dışındaki bir çok varlığa gerçekçi mimikler ve hareketler kazandırılabilecek. Bundan sonra filmlerde daha gerçekçi yaratıkları görmeye başlayabiliriz.

Film bu açıdan bakıldığında çok önemli.

Ben filmi hem 3D hemde normal izledim. Herkese 3D izlemesini tavsiye ediyorum böylece filmden alınacak keyfi en yükseğe çıkartmış olursunuz.

14. apollo1315

apollo1315 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    bu seri 3 filmden oluşacak bu ilk filmde sadece gezegeni tanıtmak için yani adamlar belgesel yapmayalım diye böyle bir şey düşünmüşler zaten biraz belgesel gibi film o yüzden senaryoya fazla yüklenmemeli ikinci filmi bekliyoruz o zaman senaryoya daha fazla ağırlık verilir bence

15. pilot95

pilot95 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    2ncisi daha iyi olur inşallah çünkü 1ncisi gerçekten kötü

16. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    Evet çok iyi değildi ama "kötü" denemez bence, filmi birkez 3d birkez de normal olarak izledim.Bence kurgu ve efektler gayet iyiydi ama verdiği mesaj için malesef aynı şeyi söyleyemeyeceğim...

17. YesiLZeytin

YesiLZeytin Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    İki kere gittim bu filme, bi Real 3D bi de Imax olarak. Görsel olarak tam bir keyif, senaryo olarak vasat klasik Amerikan senaryolu bir film. Sanırım Cameron amca Kızılderili'lerin Amerikalı'lardan intikamını almak istemiş bu filmde, bana öyle geldi. Film çaktırmadan Kızılderili'lerin topraklarından sürülmesi hikayesini anlatıyor gibi.

Filmin başarısı sinema sektöründe taşları yerinden oynatmış gibi görünüyor. Zira bu filmden sonra bir sürü filmin üç boyutlu versiyonu tekrardan hazırlanmaya başlanmış. Fırsatınız varsa 3 boyutlu görmelisiniz bu filmi. Özellikle o Pandora denen gezegeni.

18. by_bambam

by_bambam Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    AVATAR kara borsaya düştü bir çok internet cafede cd marketlerde var....Ama 3D değil falan deniyor acaba bir tane 3D gözlük alıp izlesem gerçekten 3D izlemiş olurmuyum onu merak ediyorum :S

19. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    izmitte 3d sinema olmadığı için gitmedim gitmeyede niyetim yok çok şeymi kaçırdım bilmiyorum ama 3d siz izlenmez diye düşünüyorum

20. cıddırık

cıddırık Yeni Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Yerin Dibinden ...
    yaff yokk öyle düşünme hiç ilk fırsatta git film süper hatta benim gibi duygusal biriysem 1 pakette selpak al yanına :lol::lol:

Sayfayı Paylaş