Atletler Hangi Tür Supplementleri Tercih Ediyor ?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve victory tarafından 25 Eylül 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. victory

victory Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhaba,

arama kısmında atlet diye arama yaptım fakat sormak istediğim soru ile ilgili konu
    bulamadım.

Merak ettiğim husus şu uzun ve kısa mesafe koşucular hangi supplementleri
    kullanıyorlar ?

2. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul

benım bıldıgım kreatını kullanıyorlar

victory bunu beğendi.
  3. Ahura-Mazda

Ahura-Mazda Yeni Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ramazan
    Yer:
    Ankara
    kreatin ve türevleri en mantıklı olanlar

SEZER YZL ve victory bunu beğendi.
  4. victory

victory Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar protein tozu alıyorlar sanırım kas yakımını engellemek için

ek olarak.

5. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    uzun mesafe koşucularının kreatin pek işlerine yaramasa da kısa mesafe koşucuları için kreatin fosfat enerji için kullanılabilmektedir..

bunun dışında pro. atletlerin karb.için weight gainer protein için whey protein kullandıklarını sanmıyorum..zaten et , patates,pirinç adamların asıl besin kaynaklarıdır diye düşünüyorum..

bunun dışında e , b , c vitaminleri ; aerobik yeteneğin kısıtlanmaması için demir kullanıyor olabilirler performans için..
    b vitamini güç için önemli olsa da performans sadece güç deği tabiki..solunum , dolaşım, toparlanma performansı da önemli..

6. mertakb

mertakb Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    0
    animal pak ürününü kullanabiliyor olabileceklerini çıkartabilirmiyiz söylediğiniz doğrultusunda.

7. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    evet çıkarabiliriz :] .. en azından vitamin-mineral eksikliği yaşamamalı bir atlet..

bunlar dışında illegal performans artırıcılar kullananlar vardır ama sonuçta onlar supplement kategorisinde olmadığı için onları konuşmuyoruz..

gerisi iyi beslenme..karbonhidrat ve protein birazda yağ..

8. _crozy_

_crozy_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    atletizm

atletler yarış öncesi hangi dopingelere başvururlar bilen varsa yarımcı olabilir mi

9. SForever

SForever Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Atletler yarış öncesi dopinglere başvurmazlar :) Yasaktır :)

10. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    bisikletcilerin yedigi enerji barlardan kullanan gormustum,

11. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Fenerbahçe'de atletizm ile uğraşıyordum bir zamanlar. Daha sonra sadece bisiklet ile devam ettim ve dağ bisikleti ile yol bisikletinde epey mesai harcadım. Triatlonla da ilgileniyorum kopuk kopuk da olsa... Dayanıklılık sporları üstüne epey bir geçmişim var diyebilirim. Dayanıklılık sporlarıyla uğraşanlar sezon başlarında bir güç antrenmanı yaparlar. Kilo fazlaları da olsa sene içinde vermeye çalışmazlar, sezon sonuna bırakırlar ve yakımda kullanan kullanırsa L-Karnitin kullanır. Proteine nazaran da daha çok karbohidrat tüketirler, bu karbohidrat da kompleks karbohidratlardan seçilir. Karbohidrat yüklemesi diye tabir edilen bir yükleme yapılır. Bu yarışmaya bir hafta kala yapılır. Karbohidrat emilimini arttırmak için piramit şeklinde karbohidrat kesilip yine piramit şeklinde yükseltilir. Bu şekilde karbohidrat kapasitesi 1,5 ile 2 kat arası artırılmış olunur. Atletizmde de mesafe arttıkça enerji kapasitesi önem kazanacağından katedilecek mesafeler uzadıkça bu karbohidrat kapasitesi de önem kazanır. Supplementlere bu noktada ihtiyaç duyulmaz.

12. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Birçok bisikletçi arkadaşın yarış günleri kafein yüklemesi yaptıklarını biliyorum. Hırs işte... Kan hapları alanlar da varmış da şahsen tanıdığım birisi olmadı, ki o daha da bir riskli... Güya kalbi güçlendirecek dayanıklılık sporlarıyla uğraşıyorlar ama bu şekilde dopingler kullanarak kalplerine herkesten daha çok zarar verip ömrünü kısaltıyorlar. Etik değerlere hiç girmiyorum bile, kendilerinede genel yaşamı düşündüğümüzde iyi etmedikleri apaçık ortada... Kirlenmemiş spor branşı yok gibi bir şey... Bu yüzden profesyonelliği bir zamanlar düşünsem de artık hiç düşünmüyorum. Benim değerlendirmeme göre amatör olarak yapmak en güzeli... Antrenörlük kursuna da davet edilmişken yarıda bıraktım, bana göre hele o hiç iyi değil dedim. Hırsı insanın kendine de yetmeyip başkasına da doping yaptıracak belki de. Hiç bulaşamam, böyle iyi...

13. _crozy_

_crozy_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yasak olsada kullanan vardır yasaklar delinmek içindir...

Sayfayı Paylaş