atkins diyeti anılarım

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve kng0909 tarafından 16 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. kng0909

kng0909 Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    38
    bı haftada 2-3 kılo verme nıyetı ıle atkıns dıyetıne sarıldım . (yasadıgım tecrubeyı sızlerle paylasmak amacı ıle yazıyorum.)

1. gun sadece proteın yedım aldıgım karbonhıdrata lor peynırının ıcındekılerı bıle saydıgımdan hıc bıtkısel bısey yemedım . vıtamın hapı almayı unuttum . ama gayet enerjıktım . aksamına 1 saat kosu agılıklı spor yaptım . cok fazla kalp atısı hıssettım . cok asırı terledım . aksam eve gıttıgımde cok erken uykum geldı.proteın tozu ıcın yattım .(sabah bı buyuk abdest ıcın wcye gıttım okadar) gun ıcınde cok enerjktım hıc acıkmadım nerede ıse ama 3 -4 saatte bır 150 grm tavuk,yumurta,lor uclemesınden yıyordum.

2.gun vucudum hıc dınlenmemıs gıbı ıdı aksamıkı sporun yorgunlugu uzerımde ıdı . vucudumun dırencsız kalmasından dolayı bıraz kırgınlık bole bogazda yanma hıssedıyordum . gun ıcınde sureklı bır terleme oluyordu. usuyordum ama terlıyordum bı yandanda . bende karb almıyım dıye bıtkı caylarına abandım . proteın alımım aynı sekılde dewam edıyordu. aksam cok serken saat 7 de uykum geldı bende hemn yattım . bugun cok yorgun hıssedıyordum (belkı hastalıktan belkı baska bı sebebden). bugun buyuk abdest ıcın hıc wcye gıtmedım

3.gun telefon calmasından dolayı sabah 7 de kalktım . 2 gun dur wcye gıtmıyorum bı gıdeyım dedım. oda ne yapamıyordum . kabızlık hat safada ıdı yanı basınc var . ama alt tıkalı cok fecı bır durumda ıdım . hemn evde bulunan sıneamkılı bı ısal edıcı bıtkısel ılac vardı . sarıldım ama nafıle. ılacın etkısını beklemedın doru nobetcı eczaneden lavman ve magnezyum lu bıseyler aldım . bu kısımda detayı atlıyorum :D uzun sure beklmem sonucunda 210 dakıka lık ugrasın sonunda buyuk bır tahrıbat sonucu(bole bı durumda nası bı nımet oldugunu ınsan daha bı net anlıyor) Allaha hamd olsun yapabıldım . dewamındada 2 saatte bır wcye gıtmek kacınılmaz oldu . tabı saat 7 ıtıbarı ıle dıyetı bozup komple karbon hıdrata kıtlendım . sındı elde olanı saglıklı sekılde kurtarmaya calısıyoruz. halıyle gun ıcerısınde tuvalletten gerı kalan surede uyudum aksam 11 de uyukm geldı . dahada aatkıns ve bole proteın agırlıklı dıyet yaparmıyım bılmıyorum .

sonuc : ılk baslarken 73 kılo ıdım . 72 kılo ya dustum 3. gun sabah.
    kendım acımdan bole bı dıyetı anca medıcal sartlar saglınanca yapılabılcegı kanaatındeyım :D
    saygılar ..

2. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    haftada 2 3 kilo vermek ne kadar sağlıklı sence ?

3. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    sizinki de biraz "ekstrem bi durum " ?!...)

3 günde bu kadar olay?!..(

kan grubunuz nedir?!...

4. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    cig yesil sebzeleri tuketmelisiniz bagirsak floranizi unlu sekerli gidalar bozar atkins tarzi diyetler degil

3 gunde cok az yasam bicimi haline getirmezseniz fazla bir ise yaramaz

5. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    hızlı kilo vermek sağlıksızdır ve diyetten sonra 2 katını geri alırsınız.

normali haftada 1 kg ayda 4 kg dir.

6. kng0909

kng0909 Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    38
    saglıklı bır dıyet olmadıgını bende bılyorum ozellıgı vucuda fazla zarar vermeden maksımum kıloyu kısa zamnda verme ondan dolayı 1 hafta dıe nıyet ettım . ama 3. gunde dagıttık sagımızı solumuzu :D bende ılk baslarda tuvaletımn gelmeme sebebım az yedıgımden dolayı dusunmustum . normal karsılıyordum . kan grubum arh+ normalda . zaten normalde yaptıgım sıstem cok proteın az karb sekılde beslenıyorum . ama gecen haftalar bıras abarttım. bunuda kısa surede duzeltmek ıstedım . kı m atkınsle 5 kılo ya kadar verıldıgını bılıyorum . arastırmalardan neden nasıl gıbı soruların cevaplarını bol bol almıstım ama kabızlık fazla bahsedılmemıs galıba belkı bunyesel bı durumdur. bende ınsanların aklında bulunsun dedım

7. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Çok amatörce bir ketojenik beslenme denemesi olmuş gerçekten...

Üyelerin kalkıp böyle işlere girişmesinde bizim ketojenik beslenmeleri yeterince iyi anlatamamız mı etken, yoksa ön yargı dan dolayı ketojenik=sadece et yemek şeklinde çığırtkanlık yapanlar mı sorumlu tartışılır...

Arkadaşım aşağıda verdiğim sağ taraf da gösterilen piramit ile besleneceksin!!!
    Google "new nutrition pyramid" yada "ketogenic pyramid" yazarsan da bulursun!!!

Uploaded with ImageShack.us

Ketojenik beslenme de Kh kısmak filan yoktur, yasak olan Kh ları tamamen terketmek vardır!!!
    Serbest olanları bolca tüketeceksin çünkü piramdin ilk halkası dikkat edersen!!!
    2. olarak tiketeceğin yağlar ve etler!!!

Onları yerken de hem hayvanın yağlı tarafını tercih edeceksin hemde pişirirken ek olarak tereyağı-iç yağı ayrıyetten kullanıcaksın, salataların da da bolca zeytin yağı kullacaksın böylece günlük besin yüzdende yağları %50 ye yaklaştırmaya çalışacaksın!!!

Ketojenik beslenmenin en fazla eleştirdiği konu tahılların bağırsak florasını mahfetmesi; bütün gün tavuk göğsü yumurta yiyip hiç lif kaynağı almadan ketojenik beslenmemi olur hiç ???!!!

Azi bunu beğendi.
  8. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    sonuç normal gibi...sonuçta " a grubu kırmızı et ürünlerinden uzak durmalı...ağırlık "sebze-meyva"...et olarak balık ,tavuk yenebilinir...

tipik özellikler:

-ilk vejetaryenler
    -ekme ,biçme,
    -strese dayanıklı
    -enfeksiyonlara dayanıklı
    -sebze ve meyva

9. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    atkins zaten turkiye icin iyi degil ve ticari olarak kullaniliyor abd de ama kilo vermede etkili

tas devri diyeti yada karatay diyetini deneyin

Azi ve ZeusS_ bunu beğendi.
  10. pernalonga

pernalonga Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    ya insanlar temel kilo alıp verme prensibini unutuyor galiba
    harcadığınızdan az kalori alırsanız kilo verirsiniz fazla alırsanız kilo alırsanız.

ercan gürgöze bunu beğendi.
  11. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir

bu yanlıs

1000 kalori karbonhidrat ile

1000 kalori protein ve yag alan bir kisi de protein ve yag tuketen kisi kilo verirken diger kisi yaglanabilir

protein ve yag tuketiminin yaglanma hormonu insulin üzerine etkisi yokken karbonhidratların vardır

12. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Alakası bile yok, çok demode bir prensip...

Ben günlük 6000cal yiyorum, bunun sadece yarısını harcıyorum ama hala daha belden inceliyorum...

Vücutta yağlanmaya sebebiyet veren insülin direnci gibi metabolik bozukluklardır!!!
    Ve tabi ki rafine ürünlerdir!!!

Bu tedavi edildiği zaman sağlıklı gıdalar dan kaç cal ye denk gelirse gelsin yiyin vücut kendini optimumda tutar yağlanma filan olmaz ;)

13. serkan1984

serkan1984 Üye

Beğenileri:
    341
    Ödül Puanları:
    73
    günlük 6000 kalori alıp , yarısını harcayıp zayıflamak......

adam inanmış beyler

14. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    nasil inanmis ?

Terazi bel incelmesi kas yapimi

Olculeri almis arkadas neyine inanmis olcakki

Siz dogru bildiginiz yanlislari sorgulayin

15. serkan1984

serkan1984 Üye

Beğenileri:
    341
    Ödül Puanları:
    73
    bu arkadaş ne ara bu diyeti uygulamışta ne ara hala belden inceliyorum yazmış , daha 2-3 hafta öncesine kadar oda sana karşıydı........

keşke dediginiz gibi bir zayıflama biçimi olsaydı tüm vucutcuların işine gelirdi

16. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir

bana karsıydı 1.5 ay evvelki gibi daha sonra sivilceleri ile ilgili bir yazı yazdım ona insulin direnci oldugunu kısa bir sure ketojenik beslenirse sivilcelerinden kurtulacagını anlatan makaleyi paylastım

1.5 aydır ketojenik beslenme uyguluyor sonucları kendisi yazsın

17. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    heldic bu başlıkla şu konuyu açma beslenme bölümünde mantar gibi aynı yazılar hep bir yerede varılmıyor zaten bu konu hakkında başlık açtın tartışmalarını orda yap her konuda bu konuyu açıyorsun sonra konu kaynıyor arada.

18. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0

Şahsa saldırı şeklinde iletiler olmuş, bu tavırı bir kere bırakalım öncelikle bununla lafa başlıyayım :)

Ben günde 3 öğün cılk yağ içinde yiyecekler yiyorum, arada da fıstık balık yağı vb. ile kaliteli yağ alımım var...
    Özetle günlük beslenmemin %50si yağ (rahat yani bazı günler daha fazla)
    Sonuç olarak 1gr yağım kaç cal olduğunu hepimiz biliyoruz...
    Beslenmeniz büyük kısmını yağlara dayandırdığınız zaman günlük aldığınız cal yüksek olur bu normal!
    Hesapta hiç bir yanlışım yok; tam 6000cal olmasa da çok yakın yani 5500 üstü...

Yararsız tartışmaya teşvik olmaması için şuan burada yazmam ama yeni ayımda günlük açıcağım orada opsiyonlu günlük yediklerimi yazarım hesabını da görürsünüz ;)

Harcanan miktarda da bir hata yok, yağ yakımı konusunda acemi bir adam değilim; sıradan bir insanın günlük harcadığı cal yi de çok biliyorum, daha önce kardio deneyimlerimi anlattığım başlıklarda açtım aerob-anaerob çalışmalarda ne kadar cal gittiğini de çok iyi biliyorum...
    Ki o başlıklarımı bilenler zaten insanları yanıltmamak adına ne kadar itinalı cal hesabı yaptığımı bilirler :)

Gelelim 3 hafta önce konusuna ;)
    3 hafta önce değil ben şuanda Karatay beslenmesinde 1,5 ayımı geçtim!
    Heldic e karşı olduğum dönem bundan öncesidir, en az 2 ay öncesi yani 3 hafta değil!
    Karşı durmamın sebebi de (bunu ilk kez bu başlıkta yazmıyorum, utanıcak bir şeyim yok her yerde yazırım) ketojenik beslenmelerin çok dar bir spektruma sahip çok kıt beslenmeler şeklinde anlatılmasıydı!
    En büyük itirazım bu kadar kıt bir beslenme nasıl sağlıklı olabilir şeklindeydi!
    Ama ben orada takılıp kalmadım!
    Oturdum araştırdım, daha sonra kendi üzerimde de denedim ve gördüm ki hiçte kıt beslenme filan değil!
    Ve alınan besinlerde tam tersi asıl sağlıklı olanlar bu beslenmede kiler!
    Olayın özeti budur yani, bazı iddia ettiği üzere hiçte utanacak yada çekinecek bir durumum yok!
    Araştırdım ve gerçekleri gördüm ;)

Burada bir eleştiri yapmak gerekirse; zamanında ketojenik beslenmelerin bu forumda kıt bir beslenmeymiş gibi algılanmasında suç heldic te fazla değil!
    En fazla %10 dur hatası, asıl suç ön yargılar yüzünden bu beslenmeyi kıt olarak algılayıp bunu sürekli dillendirenlerdir!
    O yüzden benim utanacak bir şeyim yok asıl utanması gereken başkaları ;)

Konuya tekrar dönecek olursak, Heldic ile bizim asıl vurgulamak istediğimiz şu; cal hesabı ile olmuyor vücudun dengesi, vücudu asıl yağ depolamaya sevkeden şey insülin direnci dediğimiz metabolik bozukluk!!!

Ölçü olayına gelirsek, belden incelmediğim iması da yapılmış, buna da bir cevap vermek isterim; arkadaşlar benim gittiğim spor salonu ciddi bir mekan tam 3 tane antrenör var, ölçülerim aylık alınıyor sürekli kontrol ediliyor!!!
    Benim bilgisayarımda tuttuğum aylık ölçülerimde var ama hala daha ön yargıdan dolayı inanmayan arkadaşlar varsa spor salonu kartımda antrenörüm kendi elleriyle yazdığı ölçülerimin bir fotosunu çekip buraya koyarım ;)
    Bizim burada ne kendimizi ne de başkasını kandırmaya hiç ihtiyacımız yok ;)

Açacağım günlükte ayrıntılı anlatacağım ama burada özetle bende ketojenik beslenme tecrübelerimi anlatayım madem konu bu ;)

1,5 aydır çok dincim, dikkatim aşırı şekilde arttı, daha önce resmen uyuşuk gibiymişim bunu şuan farkediyorum...
    Yağ yakımım müthiş başarılı gidiyor ;)
    Kas kütlesi artımına da hiç engel değil bu beslenme hatta ne zamandır görmediğim bir kol ölçüsü rekoru elde ettim ;)
    Ağırlık antremanlarım da güç düşüşüm hiç olmadı! Bilakis performansımın antremandan hemen önceki öğüne mahkum olmadığını, depo kapasitem neyse onunla antremanı çıkarttığımın bilincine vardım ;)
    Ve benim için en güzeli ise sivilceler yok oluyor ;) 1,5 aydır hiç yeni sivilcem çıkmadı, var olanlarda müthiş geriledi ;)

Saygılar herkese kolay gelsin :)

draft ve Azi bunu beğendi.
  19. serkan1984

serkan1984 Üye

Beğenileri:
    341
    Ödül Puanları:
    73
    @zeuss

saldırı olarak görüyosan şikayet edebilirsin ki saldırı olsa daha farklı kelimeler kullanırdım

diyette kaçıncı ayını geçtigini bilmiyorum ama aralıgın ortalarında heldice karşı yazılan mesajlara tşk ediyodun, neyse bunu konuşmanın pek bi anlamı yok zaten

insülin direnci önemli bir etken ama 3000 kalori gibi bir fazlalık alıp kilo verdigini iddaa etmek bana mantıksız geliyor , eger böyle bişey varsa biz vucutcuların işine gelir , hatta bırak vucutcuları bütün diyet yapanların işine gelir....

böyle hararetli şekilde savunmanız üzerine tekrar bu diyeti bi kaç aylıgına denemek istiyorum , mümkünse örnek bi beslenme programı buraya yazabilirmisiniz

hatta ettiysek affola amacımız kimsenin kalbini kırmak degil dogruyu bulmak

20. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    6.000 kcal yaklaşık cinsine göre su oranına göre 1 kgs tereyağına denk gelir...ya da 750 gr zeytinyağına ...ya da 1.6 kgs ekmeğe denk gelir...

ya da yaklaşık 4 kgs orta yağlı ete...

Sayfayı Paylaş