Atessizprenses'in Son Günlüğü

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve atessizprenses tarafından 8 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. atessizprenses

atessizprenses Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Aynen dediğin gibi Flexor hocanınki genelde üst çalışması. Ben diğerini yapsam diyorum. Verdiğin linki de, 1-2 kilo verip de yumuşayan göğüsler için ağladığım zamana saklayayım :)

doxux bunu beğendi.
  2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Hahah, yok ağlamazsın. Haftada 1 de olsa çalışınca alt tarafta kas çalışır, üstten de yağlar gittikçe tam tersine daha sert olur.

atessizprenses bunu beğendi.
  3. atessizprenses

atessizprenses Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Ek olarak, program şöyle işliyor;
    P.tesi - Alt vücut & Abs
    Salı - Off
    Çarş. - Tüm Vücut
    Perş. - Off
    Cuma - Alt vücut & Abs
    C.tesi - Off
    Paz - Off

Fakat benim kilo vermem gerek, o yüzden dinlenme günleri bana fazla gibi geldi. Dinlenme günlerine kardio koysam olur mu? Yani mesela 20-30 dk yürüyüş gibi. Bir de her çalışmanın sonuna kardio eklesem zararı var mı?

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Kardiyo dinlenme günü de olur, çalışma günlerinde de olur ama hem çalışma gününe hem dinlenme gününe koymanı önermem. Eğer bu şekilde yapacaksan da hafif kardiyo yapman lazım yoksa dinlenemeyen kaslar ve sinirler bir süre sonra bezginlik olarak geri dönüş yapar. Boş günlerin olmasını kafana takma, aslolan her zaman için diyettir. Bu antrenmanların asıl amacı kas kaybını önlemek ve bunun için 3 gün ağırlık çalışmak, 4 gün dinlenmek yeterli. Kardiyo ekstradan fayda sağlar, iş diyette biter.

5. atessizprenses

atessizprenses Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Yani benim tam istediğim gibi, sadece bu programı düzenli uygulayarak hedefime ulaşabilirim. Kardiyo şart değil. Fakat arada yapılabilir :) En büyük sıkıntı diyet zaten bende. Yani şu açıdan sıkıntı: Ben ne zaman spor ve diyete başlasam iştahım kesilir, az yemekten de metabolizmam hep yavaşlar. Zaten pes etmelerim bu yüzden ya :(
    Bu arada ilginç ama 1 haftada 600 gr vermişim, normalde imkansızdı. Önceki zamanda hep kardiyo yapardım, meğer ağırlık daha fazla yaktırıyormuş. Oysa ben tartıda eksi olmaz, şişirir sanıyordum ağırlık.

6. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Tabi ki. Kardiyosuz yağ yakılmaz diye bir inanç yerleşmiş nasıl olduysa...Kardiyo sağlık açısından herkesin yapması gereken bir şey, yağ yakımı için değil.

1 haftada 600 gr gayet iyi bir hız, aynen devam. Ayda 2.5 kilo yapar neredeyse. Eğer kilo kaybı durursa 200 kalori daha düşüp aynen devam.

7. atessizprenses

atessizprenses Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Her seferinde 59 kiloya inip duruyorum, bazen neredeyse 1 ay. İşte o aşamada her şey bitiyor. Sonra tekrar sıfırdan başlıyorum tabi daha fazla kilolarla. İnşallah bu kez olmaz, olmasın ya :(

8. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    O aşama işte kalori miktarının daha da düşmesi gereken aşama :)

9. atessizprenses

atessizprenses Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Bu arada hiç kalori sayamıyorum. Yani daha doğrusu her zaman uygulayamıyorum. O yüzden bu 200 kalori kısma işini tahmini yapıyorum
    --- Mesaj birleştirildi, 6 Ağustos 2014 ---
    Örnek olarak:
    Kahvaltı
    -1 yumurta
    -peynir
    -domates-salatalık-maydonoz
    -1 dilim kepek ekmeği

Ara
    -süt ve diyet bisküvi az
    ya da
    -meyve

Öğle
    -1 kase yoğurtlu makarna

Ara
    -Ayran, bazen yanına form bisküvi

Akşam
    -Biraz tavuk ve salata
    ya da
    -çorba ve salata

Örnek menüm bu ama genel olarak bu tarz besleniyorum

Son düzenleme: 6 Ağustos 2014
  10. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Ara öğünlerden kesinti yapılabilir gibi. Kilo kaybı sürdüğü sürece düşünme, sonraki iş o.

11. atessizprenses

atessizprenses Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Haklısın. Bir de bir şey daha eklemek istiyorum. Sabah sporumu yaptıktan sonra işe geçiyorum ve masabaşında oturduğum hareketsiz bir gün başlıyor. Bu durumda yaptığım spor ve diyet ne kadar etkili olur ?

12. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Ancak deneyerek bilebilirsin. Şöyle düşün, diyelim ki masabaşında değil de hareketli bir işte çalışsaydın, mesela kapı kapı dolaşan bir pazarlamacı olsaydın günde 2200 kalori harcayabilirdin. Bu durumda günlük 1700 kalori yiyerek yağ yakma olanağın olurdu. Masabaşı işi bu kalori harcamasını kısıtlıyor da örneğin günde 1800 kalori harcıyorsan yapman gereken 1300 kalori civarı alarak kilo vermektir. Bu yüzden kilo kaybı olana kadar 200'er kalori düşmek gerekiyor. Diyet ve sporun ne kadar etkili olduğu ancak deneyerek görülür. Belli bir diyeti denedikten sonra 2 hafta boyunca kilo kaybı olmazsa (hatta kadınlarda regl yüzünden su depolayıp kaybetme daha şiddetli olacağı için 3 hafta da beklenebilir) biraz daha düşük kaloriye geçmek gerekir. Ta ki haftada 0.5 kilo gibi bir hıza ulaşana kadar kalori miktarını düşmek gerekir. Tabi senin kilonu göz önünde bulundurarak 0.5 kilo diyorum, yoksa 90 kiloluk birisi haftada 1 kiloyu hedefleyebilirdi.

13. atessizprenses

atessizprenses Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Evet bir zamanlar gezerek çalıştığım bir iş vardı ve ilk kez o dönem fit bir vücuda sahiptim :)
    Haftada yarım kilo vermek kulağa hoş geliyor ama nedense bu şekilde de üst tarafım kemikleşiyor. Yani yaklaşık 2-3 kilo verince, üst tarafım 34 beden olacaktır yine ama alt şans olarak ya 38 ya da 40

14. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Bu genetik yapıya bağlı ama yapı nasıl olursa olsun fazla yağlar gidince estetik olmayan bir fizik görmedim ben.

15. atessizprenses

atessizprenses Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Evet haklısın. Yani kilo fazlam olmadığı dönemlerde, iyi ki genetiğim buymuş dediğim bile oldu :) Ama fazlalık olunca da oluyor yanii... Fakat her nedense genetikte bu tür sorun olunca incelmek daha zor sanki. Yani eşit dağılan bir kilo olsaydı sanırım daha kolay kilo verirdim, yani bana öyle geliyor da olabilir

16. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Yok , kilo kaybı aynı olurdu ama aynı kiloda görüntü farklı olurdu. Bazı insanlarda yağ dağılımı daha eşit oluyor, yüksek kilolarda bile çok sorunlu görünmüyorlar. Bunlardan çok daha zayıf kadınlar ince bel altında kalçada bütün yağları toplayabiliyorlar vs... Sonuçta ikisi de zayıflayınca daha iyi gözüküyor, hatta ikinci daha avantajlı olabilir.

17. atessizprenses

atessizprenses Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    İnşallah olur artık, ben de istiyorum yani mümkünse cılız olmak istiyorum.

doxux bunu beğendi.
  18. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Muhabbetin arasina girmek istmem fakat az önce günlük aldiginiz besinlere bir göz attida ,üzerinde FORM yazan her türlü üründen uzak durmanizi diyetinize sokmamanizi tavsiye ederim,kolay gelsin:)

19. atessizprenses

atessizprenses Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Aslında çok haklısın. Fakat bazen arada yiyecek bir şey bulamıyorum. Bir bardak süt ya da ayranla normal bisküvi yememek için tercih ettim onu, hani bari yağı azaltılmış az diye :D Aslında arada yiyecek çok şey var ama ben bulamıyorum. Kuru yemiş en iyisi fakat artık ağzıma bile sürmem, çünkü başlayınca duramıyorum :)

Bekci bunu beğendi.
  20. atessizprenses

atessizprenses Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Benim danışmak istediğim bir şey var. Sabahtan bu saate kadar yazıcam yazıcam dedim kendime ama ancak şimdi fırsat bulabildim.
    Ben bu linkteki programı uyguluyorum: Bayan için Evde Çalışma Programı | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu
    Programa sadık kalarak ilk gün alt çalışması yaptım, 2. gün az kardiyo yaptım (yürüyüş), 3. gün yani bugün üst çalışmasına geçtim ve hareketleri doğru yapmaya dikkat ettim fakat toplam 15 20 dakikayı buldu. Çok erken bitti, bu bana az geldi tabi, yani sonuçta sadece kollarım acıyordu. Ben ne yaptım ? İlk günün programını da yaptım peşinden :(
    Şimdi ben hep böyle çalışsam, yani 1.gün tüm vücut 2. gün dinlenme 3. gün tekrar tüm vücut.... Bir sıkıntı olur mu ?

Sayfayı Paylaş