Asyalılar neden fazla kas yapamaz bilirmisiniz ?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve ALPOGAN tarafından 7 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. ALPOGAN

ALPOGAN Yeni Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Değerli arkadaşlar;

Çinli ve Japon erkeklerin dahil olduğu Asyalı erkeklere dikkat ettiniz mi hiç ? Çoğu, fazla kas yapamaz..''Hepsi'' demiyorum ama ''çoğu'' böyledir..Örneğin Avrupalı bir erkek ile, Asyalı bir erkek body building yarışına girsinler..İkisi de aynı kürleri,aynı besin desteklerini felan kullanıp aynı süre çalışsınlar..Yani tamamen eşit olsunlar..Avrupalı erkek, Asyalı erkeği geçer vücut konusunda..Daha fazla,daha kıvrımlı ve daha sert kas yapar..Öte yandan Asyalı erkeklerin cinsel yaşamı, Avrupalı erkeklere göre daha sönüktür..Penis boyları da daha kısadır ! Avrupalı erkekler derken, normal beyaz erkekleri kastediyorum..Türk erkekleri hangi sınıfa girer bilemiyorum çünkü genetik havuzu en karışık olan ülke Türkiye..Avrupalı genlerine sahip olanlar da var,Asyalı genlerine sahip olanlar da var.O yüzden Türkiye'nin hangi sınıfa girdiğini bilemiyorum..

Asyalılar neden az gelişir biliyormusunuz ? Çünkü Asyalı erkeklerde DHT ORANI AZDIR AVRUPALILARA GÖRE...DHT oranı az olduğu için de ASYALI ERKEKLERDE SAKAL-BIYIK ÇIKMAZ,SAÇ DÖKÜLMEZ,PROSTAT HASTALIĞI VE AKNE GİBİ CİLT PROBLEMLERİ GÖRÜLMEZ...Galiba tek şanslı oldukları nokta burası..DHT hormonu, testosteron hormonundan 5-10 kat daha güçlü androjen bir hormondur..Testosteron gibi aromatase de olmaz..Bazı hormon bilimcilere göre ise Testosteron bir pro-hormon; DHT ise esas erkeklik hormonudur..Testosteron'un giremediği pek çok dokuya, DHT rahatlıkla girer..Çünkü DHT'nin androjen reseptörlerine bağlanma oranı, testosterondan çok daha fazladır..

Bu yüzden;

*** Avrupalı erkeklerin çoğunda kellik görülür, Asyalı erkeklerin çoğunda görülmez..

*** Avrupalı erkeklerin çoğunda sakal-bıyık gür bir biçimde çıkar, Asyalı erkeklerin çoğunda sakal-bıyık gür biçimde çıkmaz yada hiç çıkmaz..

*** Avrupalı erkeklerde cilt problemleri ve akne sık görülür, Asyalılarda hiç görülmez yada çok az görülür..

*** Avrupalı erkeklerde prostat sorunları daha çok görülür,Asyalı erkeklerde az görülür yada hiç görülmez..

*** Avrupalı erkekler daha fazla kas oranı, kas gücü,kas sertliği ve kas kıvrımı elde edebilirken, Asyalı erkekler daha azı ile yetinmek zorunda kalır..

*** Avrupalı erkekler daha uzun boyludur, Asyalı erkekler daha kısa boyludur...

*** Avrupalı erkeklerin cinsel güçleri daha fazladır,Asyalı erkeklerin daha azdır..

*** Avrupalı erkeklerin penis boyları daha uzundur, Asyalı erkeklerin daha kısadır...((Fetus üzerinde penisi oluşturan ve penis boyunu belirleyen hormon DHT'dir..))

*** Avrupalı erkeklerin sperm sayısı, Asyalı erkeklerden yüzde 15-25 oranında daha fazladır..

*** Avrupalı erkeklerin agresyonları ve sosyal uyumsuzlukları daha fazladır; Asyalı erkeklerin daha azdır..

*** Avrupalı erkeklerde psikiyatrik sorunlar daha fazla, Asyalılarda daha azdır..(( Östrojenin beyni korumasından kaynaklanır..))

(( NOT: Avrupalı erkek derken, beyaz adamı kastediyorum..Yani Ruslar,Fransızlar,İtalyanlar felan..Klasik beyaz adam...))

dht bunu beğendi.
  2. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
  3. ALPOGAN

ALPOGAN Yeni Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Tek bir kaynak yok Sayın Diez..Birçok kaynak var..Ancak herşeyin kaynağını internette bulamayabiliyorsunuz..Bu kaynakların bir kısmı tıp kitapları, bir kısmı ise hormon bilimiyle alakalı..İsterseniz kitap ismi de verebilirim. Yada dilerseniz burada yazılan bilgilerin doğru olup olmadığını internet üzerinden Prof.Dr.Leon Saporta ve Prof. Dr.Selçuk Can gibi endrokrinoloji ve üroloji uzmanlarına danışabilirsiniz..Ayrıca ingilizce olarak internette de konuyla ilgili çok şey bulabilirsiniz..

Asyalıların durumu zaten ortada ayrıca..Beyaz adamdan çok farklılar birçok konuda..Mesela boks yada body şampiyonu bir Asyalı görmeniz çok nadirdir ancak beyaz yada zencilerden çok sık görebilirsiniz.

4. vinternatt

vinternatt Üye

Beğenileri:
    385
    Ödül Puanları:
    73
    Kaynak yok, aslında yorum yapmak istemiyordum ancak birkaç noktaya cevap vermek isterim.
    Asyalı liderleri düşünüyorum, Mao Zedong, Gandhi, Dalai Lama, Hamid Karzai... Hepsi kel.

Gayet yapılı birçok Asyalı profesyonel vücut geliştirmeci var.

Milyonlarca insanın katleden Cengiz Han'ın, Dünya'yla geçinemeyen huysuz çocuk Kuzey Kore'nin ve lideri Kim Jong İl'in *, Uygur Türkleri dahil birçok etnik grubu katleden ve insan haklarının hiçe sayıldığı ülkeler denildiğinde akla ilk gelen ülke olan Çin'in, aynı aileden olmasına rağmen Özbeklerle ve diğer etnik gruplar ve farklı ırklarla hiçbir şekilde geçinemeyen Kırgızların, yıllardır birbiriyle anlaşamayıp, çatışan Pakistan-Hindistan, Kuzey Kore-Güney Kore, İran-Irak gibi ülkelerin, 1937 yılında Çin'in Nanjing kentini işgal edip, yüzbinlerce Çin'li sivil ve silahsız askeri katleden, 20.000 ila 80.000 arasında kadına da tecavüz eden (buna küçük kız çocukları da dahil) Emperyal Japon Ordusunun (*) Asya'da bulunduğunu hatırlatırım. Bu örnekler çoğaltılabilir.

Asya birçok katliam görmüş, milyonlarca insanın kanının döküldüğü bir kara parçasıdır. Asya'lı insanlar sosyal olarak daha uyumludur demek tamamen komik bir genelleme.

Son düzenleme: 7 Şubat 2011
    casual, themertyildiz, salwador ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  5. ALPOGAN

ALPOGAN Yeni Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Avrupa tarihine bakarsanız Asya'dan çok daha fazla savaş yaşandığını görürsünüz..Asya'da özellikle son zamanlardaki( 1800'lerden sonra ) kargaşayı çıkaran hep batılı güçlerdir dikkat ederseniz..Çinlileri eroinman yapıp zorla çalıştıran İngilizler değilmidir? Yada Çin ve Japonya'yı birbirine düşüren batılı güçler değilmidir? En son ABD, iki kardeş devleti yani K.Kore ve G.Kore'yi savaştırmadı mı ?

''Asyalı'' derken Çinlileri ve Japonları kastediyorum..Türkleri,Cengiz Han'ı felan değil..Cengiz Han, Timur felan bunlar Çinli ve Japon gibi değiller..Yarı Asyalı yarı Avrupalı hükümdarlar bunlar..Devletleri de öyle..Orta Asya'daki çoğu ülke de böyle..''Kaynak yok'' değil kaynak var..Ama internette pek yok..Kitaplarda tonla kaynak var..Ayrıca konuyu endokrinoloji ve üroloji uzmanlarına sorabilirsiniz..Konuya vakıf olanlar cevap vereceklerdir..Ben de okuduklarımla bu makaleyi yazdım. Kafadan uydurmadım sayın winternatt..

Ayrıca kel Asyalılardan bahsetmişsiniz.. Ben ''Asyalılarda hiç kel yoktur'' demiyorumki..Vardır ama bize göre çok nadir görülür kellik.. Sakal-bıyık da bize göre onlarda çok az çıkar ayda hiç çıkmaz..Body building,boks gibi sporlarda da Asyalılardan isimler çıkar başarı sağlayan ama bize göre o da çok nadirdir ! Mesela bizde 100 kişiden 70'inin saçları dökülüyorsa, onlarda 100 kişiden 10'unun saçları dökülür..Onlarda da DHT hormonu var ama bize göre daha az oranda var..

6. vinternatt

vinternatt Üye

Beğenileri:
    385
    Ödül Puanları:
    73
    Asya bir kara parçasıdır, üzerinde yaşayanlara Asyalı denir. Kimin Asyalı olup olmadığına karar vermek, "ben Asyalı deyince, japonları, çinlileri kastettim" demek size düşmez. Cengiz Han Asyalı değil, yarı Asyalı, yarı Avrupa'lı demek de ayrı bir komedi. Moğol kökenli bir insanın yarı Avrupa'lı olduğunu nerden çıkarıyorsunuz?

Ayrıca Avrupa'da daha çok savaş yaşandı ne demek? Hesabını mı yaptınız? Asya birçok uygarlığın ve imparatorluğun yurdudur. Ne kadar çok devlet ve millet varsa o kadar çok savaş olur. Ayrıca savaşın çokluğu değil kaç kişinin öldüğü, yani agresyon önemlidir.

Sadece Cengiz Han döneminde 40 milyona yakın insanın katledildiği düşünülmektedir. *

Böyle bilimsel temeli olmayan genellemelerle hiçbirşeyi açıklayamazsınız.

casual, salwador ve SSUO bunu beğendi.
  7. ALPOGAN

ALPOGAN Yeni Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Asya bir kara parçasıdır evet ama ''Asyalı'' deyince kastedilen Çinliler ve Japonlardır..Tarih boyunca birçok göç ve yer değiştirme yaşanmıştır. Bir ırkın hangi kökene ait olduğunu ortaya koymak için fenotip ve genotipe bakmak icap eder.Cengiz han ve Timur gibi şahsiyetlerin çizilmiş resimleri,yapılmış figürleri var..Fenotipleri klasik bir Asyalıya(Çinli,Japon,Koreli vs) uymuyor. Daha çok karma özellik gösteriyorlar..Eski Türklerin de, Çinli ve Japonlar gibi olmadığını ve karma özellikler gösterdiklerini biliyoruz..Bugün Moğolistan'da yaşayanların da bir kısmı karma özellikler gösterirler. Bir Çinli yada Japondan kolaylıkla ayırt edilebilirler.

Evet hesabını yaptım ! Avrupa'da yaşanan savaşlar ve kıyımlar Asya'dan fazladır..Asya'da Cengiz Han,Timur vb liderler döneminde büyük yıkımlar ve kıyımlar olmuş ancak bu kıyımlar süreklilik göstermemiş. Ayrıca Cengiz Han ve Timur gibi liderleri ''Asyalı'' olarak değil ''karma'' olarak nitelendirdiğimi belirtmiştim. Çünkü fenotip olarak bir Çinli yada Japon'dan farklılar. Kültürleri,yaşam tarzları felan da değişik.Zaten aksi durumda Türkleri de gidip Japon yada Çin kökenli saymak gerekirki, böyle birşey mümkün değil !

Konunun tarihle de pek ilgisi yok ancak koca makalenin içinden cımbızla cümle seçince konu böyle alakasız yerlere geliyor..Sonuçta Çinli yada Japonlarda kellik daha az görülüyor beyazlara göre..Kas gelişim oranları daha az beyazlara göre..Penis boyları daha kısa beyazlara göre..((Bunu dünayda herkes bilir neredeyse..)) Cinsel güç ve libidoları daha az beyazlara göre..Bunlar zaten bilinen şeyler..Bunu birçok doktor da bilir. Ancak bu durumu ''Japon yada Çinlilerin beslenme alışkanlıkları'' ile izah eder..Ancak bu pek doğru değildir ! Japon yada Çinlilerde, DHT sentezi beyazlara göre daha azdır ! Daha az olduğu için beyazlar kadar saçları dökülmez, beyazlar kadar sakal ve bııykları çıkmaz,beyazlar kadar kas gelişimi sağlayamazlar vs vs...

Aradaki fiziksel farklar bu hormonal farktan kaynaklanır..

8. adoniss

adoniss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    % 90 katılıyorum

9. ALPOGAN

ALPOGAN Yeni Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Kime katılıyorsunuz sayın adoniss ?

10. adoniss

adoniss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    alpogan a katılıyorum bana hemen hemen hepsi doğru geldi.en azından gözlemlerim o şakilde.birşeyin doğru sayılması için illaki bilimsel kanıtlara gerek yoktur.

canavar bunu beğendi.
  11. vinternatt

vinternatt Üye

Beğenileri:
    385
    Ödül Puanları:
    73
    Asyalı deyince kastedilen Çinliler, Japonlardır diyorsunuz ve hala genelleme yapıyorsunuz. Kim belirledi bu kuralı? Uzak Doğulu dense evet sizin dediğiniz doğru ama Asyalı dediniz mi Asya'da yaşayan bütün milletler akla gelir.

Cengiz Han'ın çizilmiş resimlerinin çoğu yine Çin'liler tarafından çizilmiştir ve hepsi Çin imparatorlarına benzer. Eski Türk liderlerinin resimleri de Çin'li imparatorları andırır çünkü yine Çin'liler tarafından çizilmiştir.

"Avrupa'da yaşanan kıyımlar Asya'dan fazladır", sadece popülist bir cevap. Avrupa'lıları dünyanın canavar uygarlığı olarak görebilirsiniz ama böyle komik şeyler söylemeyin Allah aşkına. Asya Avrupa'dan daha büyük bir kıta, daha fazla insan barındırıyor, Asya kıtasında Avrupa'dan çok daha fazla uygarlık var. Buna şu an varolmayanları da dahil ederseniz, yapılan savaşların ve dökülen kanların miktarının Avrupa'yı hayli geçtiğini görebilirsiniz.

Anladık Avrupa'lılar çok büyük kötülükler etti. Ama Asyalı kardeşleriniz, "hormonları az diye", oturup örgü örmüyorlardı. Herkes birbirini katlediyordu, dünyada, hala da herkes birbiriyle her kıtada kavga ediyor. Bunun erkeklik hormonuyla falan bir ilgisi yok. İnsanlığın genel bir sorunu.

Ayrıca sizin mantığınızla, erkeklik hormonu yüksek olan daha çok savaş yapar diye bakacak olursak, dünyada en çok savaşın yaşandığı yerin Afrika olması lazım. Malum, Afrikalıların penis boyları ortalaması daha fazla...

Son bir not, Japonların ortalama penis boyları 12,75-13 cm'dir. Amerika'ya ve dünyadaki birçok ülkeye yakındır veya eşittir.

Makale dediğiniz şey, karman çorman, kaynak belirtilmeden yazılmış, sadece "aa bak bunlar çelimsiz adamlar, o zaman hormonla alakası var" gibi basit mantığa dayanan, bu insanların sosyoekonomik durumları, gelişme çağındaki beslenmeleri gibi birçok faktörü göz ardı ederek hazırlanmış bir yazı parçası. Yazı demeye bile dilim varmıyor aslına bakarsanız.

Sayın adoniss, gözlemlerle bilimsel kanılara varılmaz. Burada bahsedilen farklı şeylerin farklı nedenleri olabilir. Yukarıda da yazdım, Çin'deki bir insanla Fransa'da yaşayan bir insanın maddi durumu, beslenmesi bir değil. Buna genetik girer, sosyoekonomik durum girer. Bu tür dış faktörleri atlayıp da böyle yargılara varamazsınız.

casual bunu beğendi.
  12. ALPOGAN

ALPOGAN Yeni Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Ben onları kastettim. Konuyu açarken de bunu belirttim. Dünyanın neresine giderseniz gidin ''Asyalı'' deyince akıllara Çinli,Japon yada Koreli gelir..Kırgız,Özbek vs gelmez..Konuyu açarken de belirttim.Cengiz Han'ın çizilmiş resimleri Çinlilere benzer, çünkü Çinli ressamlar tarafından çizilmiştir hyper_Cengiz Han'ın gücü dillere destan olduğu için Çinlilere benzetilmesi tuhaf karşılanmamalı. Asya'da yaşanan savaş ve kıyımların Avrupa'dan fazla olduğunu söylüyorsunuz da, sadece 2.dünya savaşında Avrupa'da 2 milyon kişinin öldürüldüğünü unutuyorsunuz. Herhalde birinci ve ikinci dünya savaşında ölen insan sayısını toplasanız, Çin ve Japon tarihi boyunca yaşanan savaşlarda ölen insanlardan fazla bir rakam elde edersiniz..Avrupa'da son 200 yıl boyunca yapılan savaşlarda ölen insan sayısını toplarsanız da, Asya tarihi boyunca yapılan savaşlarda ölen insanların sayısından fazla sayı elde edebilirsiniz.

Bunun erkeklik hormonuyla ilgili var sayın vinternatt.Elbette tek başına erkeklik hormonu etkili değil başka faktörler de var bu hususa etki eden ama erkeklik hormonu çok önemli bir faktör bu konuda.. Bunun en basitinden kanıtı ise işte burada:

(( Tabii ben patolojik olmayan erkeklik hormonu yüksekliğinden bahsediyorum...DHT yüksekliği benim bahsettiğim..))

Afrika'da da çok savaş olmuştur sayın Vinternatt..Ancak Afrika tarihi pek bilinmediğinden ve geri kalmışlıktan dolayı Afrika'daki savaşlar pek bilinmez.. Öte yandan tek başına penis boyu, erkeklik hormonunun göstergesi değil..Afrikalıların çocuk yaştan giydiği özel kıyafetlerin,sıcak iklimin,yaşam şekillerinin önemi var penis boyunda.. Yani ''Penisi büyük olanının erkeklik hormonu yüksek,penisi küçük olanın erkeklik hormonu düşük'' diye bir genelleme yapamayız..Başka faktörlerle de penis büyütülebiliyor..En basitinden çocukluk ve gençlik boyunca külot ve pantalon giymemenin bile bu duruma epey etki ettiğini biliyoruz..Şunu da belirteyim, Afrikalı erkeklerdeki DHT oranları, beyazlardan fazla değil !

Japonların penis boyunu tek tek ölçmemiş kimse..Japonların kendi beyan ettiği boylardan yola çıkarak ortalama alınmış..3-5 cm fazladan söyledikleri hesaba katılmalı burada..Yani sayın vinternatt muhalefet etmek için kendinizin de bildiği şeyleri inkar etmeyin..Japonların ve Çinlilerin kısa penisli olduğunu dünyadaki herkes bilir herhalde...Sokaktaki çocuk bile bilir..Üstelik Japon erkeklerin eşlerine cinsel olarak soğuk davranmasından ötürü Japon kadınların sorunlar yaşadığını da geçen gazetede okumuştum..Yani bunlar şehir efsanesi değil bilinen şeyler..

Makaleyi karman çorban yapan sizsiniz..Uzun makaleleri insanlar okumuyor sonuçta.. Ben,çeşitli tıp ve hormon bilimi kitaplarından okuduğum gerçekleri özetledim kısaca..Olaya sosyoekonomi,tarih felan karıştırıp kendinizi haklı çıkartmak adına konuyu karman çorban eden sizsiniz sayın vinternatt ! Basit gözlemle bile farkedilebilecek gerçekleri inkar eden ve lugatlı kelimeler kullanarak olayı farklı yerlere çekip kendinizce beni yıldırmaya çalışan sizsiniz ! Asyalılarda DHT oranı azdır...Benim söylediğim bu...Olayın sosyolojisini,felsefesini felan bilmem ben..Konumuz bu değil..Asyalılarda DHT oranı az olduğu içinde androgenetik alopesi,sakal-bıyık çıkması,vücutta kıllanma,akne,BPH vs az görülür..Bunu da tüm dünya bilir ! ! Ama siz bilmiyorsunuz... Ayrıca konuyu özet geçtim ve maddeler halinde sıraladım bazı bilgileri...Sözkonusu makalenin ''yazı parçası'' olmaktan çıkıp, ''saygıdeğer bir makale'' olması için illa makaleye sizin idrak edemeyeceğiniz teknik ve tıbbi kavramlar katmam gerekmez; değil mi ?

Son düzenleme: 8 Şubat 2011
  13. vinternatt

vinternatt Üye

Beğenileri:
    385
    Ödül Puanları:
    73
    2. Dünya Savaşında 2 milyon kişi öldü, Cengiz Han tek başına ordusuyla 40 milyon kişiyi kılıçtan geçirdi. Siz de bunu atlıyorsunuz.

Birinci ve İkinci dünya savaşı Avrupa'nın yaşadığı en büyük 2 savaş. Dünyanın her kıtasında milyonlarca insan öldü. Her kıtada insanlar birbirine zulmetti. Kalkıp, Avrupalılar daha çok öldürdü derseniz gülerim. Türkler de adam öldürdü, İngiliz de öldürdü, Çin'lisi de öldürdü, Aztekliler de öldürdü, Afrika kabileleri de öldürdü. Bunun hormondan daha farklı birçok nedeni var.

Sosyal uyumsuzluk, insanların yetişme tarzları, toplumun yapısı, toplumun bakış açısı, aileyle olan bağlar gibi daha bir çok onlarca sebebe bağlanabilir. Sen bunları es geç, hormondan oluyor bunlar de, sonra yazdığın makalenin bilimselliğinden bahset...

Hala genelleme yapıyorsunuz, dünyanın her yerinde Asyalı deyince akla Çinliler gelirmiş. Uzak Doğulu diyeceksiniz, makalenizin bilimsellikten uzaklığı zaten ilk kelimeden başlıyor.

İşte olay orda çözülüyor, sayın Alpogan. Yukarıda verdiklerinizin hepsi diğer faktörlerden kaynaklanıyor olabilir. Siz diğer faktörleri göz ardı edin, ondan sonra bunların hepsi erkeklik hormonundan oluyor deyin, sonra bana bilimsellikten bahsedin, yok öyle şey.

İrlanda'lıların Penis ortalaması 12, Etiyopya'lıların penis ortalaması 13 cm. Biri Avrupalı, biri Afrikalı, bunu ne yapacağız?

E siz yapıyorsunuz, paylaştığınız "yazıda"?

Daha önce de okuduğunuz bir kitaba dayanıp, Kefirin Whey Proteinin aynısı olduğunu iddia ettiniz. Olmadığını kanıtladık. Protein Tozu, Hiperürisemi yapar diye başlık açtınız, hiperürisemiyi şekerli ve pürin yoğunluklu beslenmenin yaptığını kanıtladık. Siz sürekli bunu yapıyorsunuz. Kaynak vermeden, ordan burdan toplayıp, derleyip, genelleme yaptığınız yazılara insanlar inanmak mecburiyetinde değil. Bize bilimsel çalışma göstereceksiniz, kaynak vereceksiniz, biz de hakikaten böyleymiş deyip, birşeyler öğreneceğiz.

Kafanıza göre profesör gibi makale yazamazsınız. Kimse sizin yazdıklarınızı, söylediklerinizi doğru olarak kabul etmek mecburiyetinde değil.

Basit gözlemle bilim yapılmaz. Çünkü diğer faktörleri göz ardı edersiniz, göremezsiniz. Yukarıda verdiğiniz herşeyi DHT eksikliğine bağlıyorsunuz. Sizin de az önce itiraf ettiğiniz gibi bu tür şeylere birçok faktör etki ediyor.

Bu tür konularda bilimsel dayanağınız olacak. Gazete kupürlerinden, televizyondan gördüğünüz, duyduğunuz şeyleri DHT'ye bağlayamazsınız. Bağlıyorsanız da ona göre başlık açarsınız. "Ben bunların bundan kaynaklanabileceğini düşünüyorum, ne diyorsunuz arkadaşlar?" dersiniz. Kalkıp çok bilmişlik taslayıp, "Çinlilerin sosyal uyumlulukları muhteşem, birbirleriyle canciğer kuzu sarması olmuşlar, neden? çünkü DHT az!" diye kanun gibi makale yazılmaz. Yazıyorsanız da adam gibi araştırma kaynağı verirsiniz.

Herkes makale yazmaya kalkarsa, işimiz var.

SSUO ve dinamik.ip bunu beğendi.
  14. adoniss

adoniss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    bence mutasyon'a bağlı etkenler işin köküne inmek gerekir diye düşünüyorum çevresel faktörler.

15. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    vinternatt kesinlikle haklı.

Ayrıca bilgilendirdiği için de teşekkür ederim.

casual ve vinternatt bunu beğendi.
  16. ALPOGAN

ALPOGAN Yeni Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Sizin kadar boş vaktim yok..Siz bana hiçbirşey de kanıtlamadınız...Ben doktorasor isimli siteden uzman doktora sorup, hiperüriseminin nedenini öğrendim..Sonra da size hak verdiğimi söyledim ve bir de teşekkür ettim. Neden ? Çünkü sizin gibi kompleksli değilim..

Geriye kalan yazdıklarınızı ise okumadım bile..O kadar boş vaktim yok. Sadete geleceğiniz yerde bana polemik yapıyorsunuz. Kelime oyunu yapıyorsunuz. Yok ''asyalı'' demişim de neden uzakdoğulu dememişmişim ! Ne demişsem demişim. Önemli olan orada kastettiğim ! Ayrıca makaleye ''Bilimsel'' demiyorum..İnsanların kolay okuması için özetle ve anlaşılır bir dilde hızla geçilmiş bilgiler bunlar..

Daha fazla bu konuyu uzatmayacağım. Size cevap veremediğimden değil, konuyu abuk sabuk yerlere çekiyorsunuz. Vaktime yazık,başka birşey değil. Asyalılarda DHT'nin az olduğunu siz de biliyorsunuz..Bu gerçeği görememeniz için gözlerinizin görmemesi gerek..Asyalıların, fiziksel yapısını ve özelliklerini de biliyorsunuz..Bu farkı yaratan sebebi ortaya koyuyoruz okuduğumuz bilimsel kaynaklar ışığında..Bu seferde haksız çıkmamak için konuyu tarihe,felsefeye,sosyolojiye bulandırıyorsunuz..

Bana izah edin o zaman...Asyalılarda DHT az mı değil mi ?

Asyalıların fiziksel ve cinsel özelliklerinin, Avrupaılılardan farklı olmasının nedeni nedir ?

Hatırlatma:
    Asyalı erkeklerin penisleri de küçüktür ayrıca.. Bunu bilmeyen yok..Kimse ''penisim küçük'' demez..Asyalıların küçük penisli olduğunu ve cinsel olarak soğuk olduklarını herkes bilir..Bu bir genelleme felan da değil.Çoğu asyalı öyle..Bu bilgi çok da önemli değil..Ama sokaktaki çocuğun bile bildiği bir gerçeğe sanki ben uydurmuşum gibi bir tavır takınmanız çok manidar..

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 02:24 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 02:13 ----------

Son olarak şunu söylemek istiyorum: Kimseyle polemiğe girmek istemiyorum..

Eğer amacı sadece ''gerçekleri öğrenmek'' olan varsa içinizde, konuyu ilgili tıp hekimlerine sorabilir yada çeşitli kütüphanelerden araştırabilirler. Burada yazan bilgileri ben uydurmadım ! Asyalı erkeklerde, bizlerden farklı özellikler olduğunu herkes biliyor. İstatistikler ve yapılan gözlemler, asyalı erkeklerde saç dökülmesi,bph,akne vb sorunların insidansının beyazlara oranla çok daha az olduğunu gösteriyor..Öte yandan kas gelişimi azlığı,köselik vb gibi dış görünüşte farklara da yol açıyor hormonal farklılık.

Yani bu farkları hiç mi farketmez insan ? Bu farkları görüp de, zahmet edip konuyu araştırıp ve gerekiyorsa konu hakkında bilgisi olan uzman bir hekime danışarak, herkes gerçekleri öğrenebilir..

Gözlem, bilimin en büyük silahıdır ayrıca..Sadece gözlem bile bizlere çok şeyi anlatıyor aslında..

** Asyalılarda saç dökülmesi daha az görülüyor

** Asyalılarda köselik çok sık görülüyor

** Asyalılarda vücut kılları çok az oluyor yada hiç olmuyor

** Asyalılar kasa dayalı sporlarda, beyazlara oranla daha az başarı elde ediyorlar

** BPH ve Akne gibi problemler asyalılarda daha az görülüyor( genelde pürüzsüz bir tene sahip oluyorlar..)

** Asyalılarda boy daha kısa oluyor beyazlara göre..(( Bunun nedeni östrojenin, erkekte epifizleri kapatarak boy uzamasını bloke etmesidir..Bir östrojen antagonisti olan DHT miktarı az olunca, daha fazla salınan östrojen daha erken bir dönemde boy uzamasını bloke eder.))

** Asyalıların toplumsal yaşamı daha çok saygıya ve uysallığa dayanır..(( Bu diğer maddelere oranla daha izafi bir madde..Ancak dikkat edilirse mesala Japon toplumunda insanlar arası ilişkinin saygı,gurur,uysallık gibi kavramlara daha çok dayandığı görülür..Yani geometrik zeka ve uyum daha ön plandadır, diğer milletlere göre..))

canavar bunu beğendi.
  17. vinternatt

vinternatt Üye

Beğenileri:
    385
    Ödül Puanları:
    73
    Seviyesizleşmezseniz sevinirim.

Uzak Doğulularda fiziksel farklılıkların olmadığını hiçbir mesajımda söylemedim.
    Aksine, özellikle Koreli ve Çinlilerin bu konuda diğer insanlarla kıyaslandıklarında farklılıklara sahip olduğunu biliyorum.

Ama bu farklılık sadece Avrupa'lılarla kıyaslandığında değil, Latin Amerikalılarla, Afrikalılarla ve Asyalı diğer ülkelerle kıyaslandığında da görülüyor. Kore ve Çin'in istatistikleri, Asya'daki diğer birçok ülkenin de çok çok altında. Japonya'nın da altında kalıyorlar.

Ama kalkıp da sizin gibi, bunlara bakıp, sadece DHT azlığından oluyor bu demiyorum.

Biliyor musunuz, birçok insan bu farklılıklara yorum yapmaya çalışıyor.

Bu hormonal farklılıkların nedeninin soya tüketiminden kaynaklandığını iddia edenler de var. Öte yandan bu iddiayı anti-soya propogandası yapan firma, örgüt ve bireylerin ortaya attığı, bu konuda bağımsız hiçbir araştırma olmadığı da söyleniyor.

Böyle bir farklılık birçok nedene bağlı olabilir. Kaldı ki Kore'deki, Çin'deki her insan bu tip düşük hormonal seviyeye sahip olacak diye bir şart yok. Eminim Avrupa'lıdan çok daha yüksek hormon seviyelerine sahip bireyler de Kore'de yaşıyordur.

Benim eleştirdiğim şey, DHT'nin azlığını veya bu farklılıkları, saçma sapan genellemeler yaparak kanıtlamaya çalışmanız.

Sosyal uyumsuzluğa birçok şey neden olabilir.
    Penis boyuna birçok şey neden olabilir.
    Cilt problemleri ve akneye birçok şey neden olabilir.
    Psikiyatrik sorunlara birçok şey neden olabilir.

Bunları kalkıp, DHT'nin kanıtıymış gibi bize sunarsanız, eleştiririm.

"Asıl bahsettiğim şeyi görmezden geliyorsunuz, detaylara takılıyorsunuz" deyip duruyorsunuz. Asıl bahsettiğiniz şey doğru olsa bile, yanlış detaylarla bizi bilgilendiremezsiniz.

Hadi bakalım benden de sana bir genelleme. Bu "asyalıların" erkeklik hormonları madem bu kadar düşük, sperm sayıları madem bu kadar kötü, neden dünyanın en kalabalık ülkesi Çin ve Hindistan? İkisi de milyarlarca nüfusa sahip. Japonya'da 127 milyon, Güney Kore'de 50 milyon insan evladı yaşıyor. Senin Avrupalılardan daha çok ürüyor bu insanlar, nerde Avrupalıların erkeklikleri?

Tabiki de bunun hormonla bir ilgisi yok. Ülkelerin nüfus politikaları, gelişmişlik düzeyleri gibi faktörler etki ediyor.

Demek ki neymiş? Herşey DHT'ye bağlanamazmış, göz ardı edilmemesi gereken başka faktörler varmış.

Bizimle bir yazı paylaşıyorsanız, biraz saygı gösterip, her iddianız için kaynağı da paylaşıverin.

Biz sizin, bilimsel gerçekmiş gibi gözümüze soktuğunuz, kendi yaptığınız gözlemleri kaale almak mecburiyetinde değiliz.

casual, glorious1907, Berkthagar ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  18. sarsılmaz

sarsılmaz Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Japonların saçlarının dökülmediği,köse olduğu,vücut kıllarının olmadığı doğru. Uzun bi süre havalimanında çalışmıştım. Orada gördüğüm çoğu Japonun fırça gibi saçları vardı. Seyrek saçlı bi kel adayı olarak Japonların saçlarına gıpte ediyordum :) Bizden farklı yönleri olduğu doğru ama bu farklılık neden kaynaklanıyo onu bulmak zor.

19. ALPOGAN

ALPOGAN Yeni Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    İşte makaleyi destekleyen bir haber daha... Japonlarda prostat hastalıkları yüzde 40 daha az görülüyormu. Prostat hastalıklarına yol açan yegane faktör nedir ? DHT hormonudur. Japonlarda prostat hastalıkları az görülüyorsa, DHT hormonu da az görülüyor olabilir mi ? Kesinlikle olabilir. Üstelik burada yüzde 40 gibi muazzam bir farktan bahsediyoruz..

İşte o araştırma:

http://www.haberturk.com/saglik/haber/599750-prostatta-en-sansli-japonlar

20. actively

actively Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Yurtdisi
    Ben Taylandi cok kere ziyaret ettim, ayni seyleri bende gozlemledim. Bu bakimdan soylediklerinizin coguna katiliyorum. Ancak genetik te onemli. Benim sacim 21 yasindan beri dokuluyor, cunku dokulen bolgelerde sac kokleri DHT hormonundan olumsuz etkileniyor, bu bakimdan DHT hormonu cok olan bazi kisilerde sac dokulmesi hic olmiyabiliyor.

Mesela siyahlarda bildiginiz gibi fazla sac dokulmesi olmuyor, ancak prostat problemleri beyazlara gore daha fazla, ve vucutlari daha iri yapili, Amerikali siyahlardan bahsediyorum. Yani bazi seyler genetige de bagli. Ama genel olarak gozlemleriniz dogru, ancak bunu tibbi makalelerle destekleyebilsek cok daha etkili olacak.

Sayfayı Paylaş