Asude Yağ Yakım Günlüğü

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve asude tarafından 8 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 27 üye.
  1. asude

asude Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    53
    Bugün üst vücut günümdü. Enerjimde düşüş yok ama ağırlık sonrası kardiyoyu sprint yapamadım yokuş yürüdüm. Dün 10 dakika koşmuştum bugün 20 dakika yürüdüm. Zaten kardiyo şart değil ağırlık sonrası vakit artarsa yapıyorum. Dünkü bacağın yorgunluğu var o yüzden Çarşamba off veya sadece kardiyo yapacağım. Bu da öğle yemeğimdi. Açım ama mutluyum midem küçüksün istiyorum sonra normal düzene döneceğim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2. asude

asude Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    53
    Bugün bacak-kalça-karın günümdü sadece bacak yapabildim onu da sürüne sürüne yaptım. Hiç gidesim yoktu ama gitmezsem daha mutsuz olurum diye gittim. Tabiki de iyi geldi ama hala motivasyonum düşük. Detoksu bıraktım sıfır noktasındayım.Nasıl bir beslenme tarzı izlemem lazım yine kararsızım.Bu konuya bu kadar kafa yorup istikrar yakalayamamak cok üzücü. Yüksek protein diyetine döneyim diyorum sürekli et,tavuk yemekten midem bulanıyor. Düşük karb yapayım diyorum halsiz kalıyorum. Ketojen yapayım diyorum yağın midemde yarattığı ağırlığı sevmiyorum. Diyetisyenden aldığım diyeti yapayım diyorum onsan da sıkılıyorum. IIFYM yapayım diyorum benim gibi yeme bozukluğu olan biri için tehlikeli geliyor. Bodybuilding.com'un programlarından bakayım diyorum onu da paralı yapmışlar.
    Dün akşam diyeti tatlıyla bozdum bügün de cok saçma yiyorum öğlen ayran-kepekli bisküvi tarzı. Düzenli yemek pişirmem ve beslenmem lazım artık.

3. asude

asude Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    53
    Bu benim emzirme diyetimdi ekmekleri 1 dilime düşürüp pekmezi falan çıkartıp tekrardan denesem mi acaba

4. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Sen çok takılıyorsun bu konuya. Biraz rahatla, vücudun bı sakinleşsin. Yemeyi seviyorum demişsin ki bende öyleyim, bu tarz listeler bizim gibiler için çok uygulanabilir değil. İifym ideal sanırım. Yeri geliyor hamburger, pizza, çikolata yiyorum, sonraki öğünümü ona göre ayarlıyorum. Yada önceden yapılmış bir plan varsa önceki öğünleri dengeli hale getiriyorum.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

asude bunu beğendi.
  5. asude

asude Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    53
    Cok haklısın cok büyük takıntı yapmış durumdayım. Kafa olarak rahatlayabilmeyi cok istiyorum ama yapamıyorum. Iifym da denedim ama bu defa da yemeklerde ne kadar yağ var ne kadar kalori var bu çorbada kaç kaşık yağ var nerden bileceğim gibi takıntılar yapıyorum acaba doğru oldu mu aştım mı vs. Garanti olsun diye kalori kısıtlama yapayım diyorum yine diyet psikolojisi oluyor. Tekrardan denesem mi bilmiyorum. Bir de 2300 kalori çıkıyor mesela benim kilo koruma kalorim. Bunu ne kadar düşürmem gerek 500 yeterli olur mu 1800e ayarlasam kilo verebilir miyim. Bana 1800 çok geliyor yine azaltma yoluna gidiyorum.Sen ne kadar düşürüyorsun.

6. asude

asude Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    53
    IIFYM sitesine göre 1717 kalori diyor Almam gereken kalori ama en yavaş hızda kilo verme seçeneği için 120 gr protein 66gr yağ 162 gr da karbonhidrat da makrolar bunu denesem mi acaba

7. asude

asude Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    53
    Bu sabah tartıda aldığım 2 kiloyu verdiğimi gördüm ve hemen moralim yerine geldi antrenmana da çok isteyerek gittim üst vücut çalıştım ağırlık artırdım ve kardiyo ekledim sonuna. Önümüzdeki haftaya kadar tartıya çıkmayacağım ve 120 protein 70 yağ olmak üzere 1500 kal civarı ayarlama yapacağım. Kilo vermezsem düşüreceğim
    Öğle yemeğim 100 gr light ton, ızgara sebze, 1 dilim ekmek 1elma idi

8. asude

asude Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    53
    Bugün bacak günümdü antrenman sonu 15 dk kardiyo yaptım. Her antrenmanda ağırlıklar az gelmeye başlıyor kendimi çok kasmadan artırıyorum. Mesela geçen hafta lunge'da 2x5kg dumbell ile yaparken nefes nefese kalıyorken, bu hafta az geldi 7,5 kilolukları mı alsam dedim. Haftaya alırım belki 7,5 luk. Squat kilom 30, leg press kilom 70 oldu. Eskiden olsa artırmak için sabırsızlanırdım da artık yaşlandığımdan eski coşkum kalmamış.
    Yediklerime gelirsek
    Sabah: 1 yumurta, 5-6 kaşık lor, domates
    Ara: 2 elma
    Öğle: tavuklu salata, tarçınlı yoğurt
    Ara: 1 paket etiform bisküvi
    şeklinde oldu. Yeni bir sistem deniyorum kalori, gram hiçbir şey saymadan. Bakalım nasıl gidecek.

9. asude

asude Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    53
    28.11.2017
    Sabah: 1 yumurta, 5 kaşık lor, domates
    Ara: 2 elma
    Öğle: tavuklu salata, tarçınlı yoğurt
    Ara:kepekli bisküvi, 2 elma
    Akşam: 1 tabak lahana çorbası, 5 kaşık kuru fasulye, 5 köfte, pazı diblesi
    Ara: 1 paket portakallı etiform, 2 adet bitter çikolatalı bisküvi
    Gece sapıttım :(

10. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Bitterse bişey olmaz ya o kadar sıkma kendini :)

asude bunu beğendi.
  11. asude

asude Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    53
    Hahaha ne güzel teselli oldu bu bana tamam sıkmayacağım kendimi moral bozmak yok:)

12. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Hatta lindt in %99luk bitteri var. Kahvenin yada sütün yanında ağızda eritilerek anca yeniyor. Onu tavsiye ederim.

@salihstrength ve asude bunu beğendi.
  13. asude

asude Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    53
    10 gündür kayınvalidemlerdeyiz antrenmanlarımı o kadar çok özledim ki hapiste gibi hissediyorum dönüşüm muhteşem olacak acayip motiveyim sabahlara kadar vücut geliştirme teknikleri üzerine videolar izliyorum

14. asude

asude Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    53
    Bugün bomba gibi dönüş yaptım programım yine değişti biraz daha sadeleşti. Salona yeni hoca gelmiş o çalıştırdı.
    10dk eliptik
    4x15 sumo squat
    4x12 lunge
    4x12 rear kick
    10dk stepper, 10dk koşubandı
    toplam 1 saat sürdü hepsi

@salihstrength bunu beğendi.
  15. asude

asude Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    53
    Kendimi spor hayatı bitmiş futbolcular gibi hissediyorum:( Spor konusundaki doyumsuzluğum ve yaptığım hatalı tercih sakatlanmama sebep oldu. 30 dakikada hiit tarzı antrenman yaptıran bayanlara özel bir salona başlamıştım. Sadece 10 gün devam edebildim. Sanırım yeterince ısınma olmadan direk harekete daldım. Biraz da kendimi kaybediyorum ortam müzik falan derken birden yüklenmişim. Kilo da fazla tabi menisküs yırtığı olmuşum. 3. gün dizim ağrımaya başladı ama ben devam ettim ters harekettir kas ağrısıdır vs önemsemedim. Çok pişmanım şimdi:( Adam akıllı kardiyomu yapsaydım diyete uysaydım ekstrem şeyler yerine daha güvenlikli aralıkta hareket etseydim olmazdı belki. Şimdi squat bile yapamaz hale geldim. 2 doktora gittim biri ameliyat dedi biri dinlen bükme vs dedi. Şimdi fizik tedaviye başladım ama sanırım bu şekilde dikkat ederek yaşamak zorunda kalacağım. Ağır kilolarla squat bir hayal olarak kalacak sanırım. Sağlık olsun napalım ama spor aşkım bitmiyor. Yürüyüş yapmaya çalışıyorum. Ramazanın bitmesini bekliyorum. Ramazandan sonra tekrar salona başlayacağım. Üst vucut yaparım dizi zorlamayan ne hareket varsa onu yaparım yürüyüş yaparım ve tabi kilo da verebilirim inşallah ama ramazanda cok zorlanıyorum bayram sonrasına bıraktım.

16. asude

asude Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    53
    Dizim hala kötü. Sadece yürüyüş yapabiliyorum. Squat, lunge hayal oldu. 1 ay fizik tedavi gördüm pek bir değişiklik hissedemedim. Tekrar ortopediye gittim ve tekrar mr çekelim dedi doktor. Duruma göre kapalı ameliyat yaparız diyor. Moralim çok bozuluyor. Bu sıra kızımı sütten ayırdım. Emzirme işimiz tamamen bitti. İnanılmaz rahatladım ve kendimi özgür hissediyorum. Ama duygusal anlamda lohusa moduma bağladım. Sürekli kızımla olmak, onu rahatlatmak, sarılmak, vakit geçirmek istiyorum. Böyle olunca da öğle araları iş çıkışı her fırsatta onun yanındayım ve spora vakit yok. Ben de diyeti sıkılaştırdım biraz. Diyetisyenden yardım alıyorum.

respect2us.23 bunu beğendi.
  17. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Geçmiş olsun. Destek almanız güzel iyi yapmışsınız. Sorularınız olursa bana da sorabilirsiniz, yardımcı olurum.

asude bunu beğendi.
  18. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    kırık çıkıkçı tavsiye ederim ben ayağımı ters döndermiştim yürüyemiyordum acile tekerlekli sandalyeyle gittim kırık çıkıkçı düzeltti tam iyileşemedim tabi

asude bunu beğendi.
  19. asude

asude Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    53
    Yeme Günlüğüm
    02.07.2018. Pazartesi

07:30 1 yumurta, 2 dilim peynir, 2 dilim denge ekmek, 8 zeytin, domates-salatalık, beyazçay
    10:30 ufak parça bitter, 2 ceviz
    13:00 1 kase yayla çorbası, 8 kaşık kıymalı kabak, 1 kase yoğurt, 1 dilim denge ekmek
    14:00 1 kupa zencefilli yeşilçay
    15:30 1 bardak ayran, 4 adet erik
    18:30 1 bardak süt, 15 fındık
    20:30 1 kase yayla çorbası, 4 kaşık lahana diblesi, 1 parça tavuk, 4 yaprak sarma, 1 kase yoğurt
    22:00 2 top dondurma
    03.07.2018 Salı
    07:00 lorlu omlet, 1 dilim peynir, 2 dilim denge ekmek, 6 zeytin, domates-salatalık, beyazçay
    10:00 5 erik, 4 ceviz
    14:00 1 kupa bitki çayı
    15:30 1 bardak ayran, 1 nektarin
    17:30 1 bardak süt, 15 fındık
    19:30 3 kaşık lahana diblesi, 3 kaşık kurufasulye, 5 yaprak sarma, 1 kase yoğurt,
    22:00 1 bardak süt, 1 kase kuruyemiş, 1 şeftali, 2 erik

tolgayaman ve Tolga Yaman bunu beğendi.
  20. asude

asude Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    53
    Temmuz başında mr a girmiştim. Doktora gittim sonucu göstermek için, ameliyatlık bir durum yok dedi. Ödem ve hasar var dedi. Sporda oldu dedim olsun sporu bırakmana gerek
    yok dedi. Eğimli, yokuş olmayacak şekilde koşubandı kullanabilirsin ama bisiklet eliptik yapma dedi. Squat, lunge de yapma dedi. Geri kalanları yapabilirmişim. Bol bol bench press, deadlift, barbell curl, omuz press ve sevdiğim diğer şeyleri yapmayı düşünüyorum. Squatsızlıktan ölmem herhalde ama çok aşırı istersem sağlam dizimle pistol squat denerim ama en az 10-15 kilo vermeden düşünmem sağlam dizimi de kaybetmek istemiyorum. Cumartesi göğüs-ön kol yaptım. Pazartesi omuz-kalça çalıştım. Haftada 3 gün devam edeceğim.
    Beslenmede çok kısıtlama yapamıyorum sert diyet psikolojisi hiç yok. Elimden geldiğince sağlıklı beslenmeye çalışıyorum. Bimde satılan paket hurmalar var ona dadandım tatlı isteği gelince ona sarıyorum bir de fındık var ikisini çıkarabilsem süper olacak.
    7 Temmuz Cumartesi
    07:00 lorlu omlet,2 dilim denge ekmek,6 zeytin,domates-salatalık,beyaz çay
    10:00 1 bardak süt,3 hurma, 2 ceviz
    12:00 Fırında kabak,Hindi göğüs sote,2 dilim ekmek,1 kase yoğurt
    15:00 4 taze kayısı,3 hurma, 15 fındık,1 şeftali
    18:00 1 kase mercimek çorba,4 kaşık taze fasulye,Hindi göğüs sote,1 kase yoğurt
    21:00 1 avuç fındık,1 avuç antep fıstığı
    22:30 1 bardak süt
    8 Temmuz Pazar
    07:00 lorlu omlet,2 dilim denge ekmek,6 zeytin,domates-salatalık,beyaz çay
    10:00 1 bardak süt,3 hurma, 2 ceviz
    12:00 menemen, 1 dilim peynir, domates-salatalık, 2 dilim ekmek, 1 bardak ayran
    15:00 1 bardak süt, 1 avuç fındık, 2 hurma, 1 şeftali
    18:00 1 kase mercimek çorba, hindi göğüs sote, 3 kaşık patlıcan yemeği, 1 bardak ayran
    21:00 1 dilim kavun, 1 ceviz, 2 hurma
    9 Temmuz Pazartesi
    07:00 1 yumurta,2 dilim peynir, 2 dilim denge ekmek,6 zeytin,domates-salatalık,beyaz çay
    10:00 1 bardak ayran, 2 ceviz
    12:00 6 kaşık kıymalı kabak, 2 kaşık patlıcan yemeği, 2 dilim denge ekmek, 1 bardak ayran
    15:00 1 bardak ayran, 1 şeftali
    18:00 Mercimek çorbası, 6 kaşık kıymalı kabak, yarım dilim denge ekmek, 1 kase yoğurt, Salata
    21:00 2 parça karpuz, 2 hurma, 1 ceviz

tolgayaman bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş