Asude Yağ Yakım Günlüğü

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve asude tarafından 8 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 27 üye.
  1. asude

asude Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    53
    Çok haklısın kafada oturtamadım hala bunu diyet psikolojisinden çıkamadım sağlıklı beslenme mantığına geçmem lazım. Ne yapmam gerektiğini çok iyi biliyorum da hedef koyamıyorum. Aslında etrafımda kilo vermişsin eski fit günlerine dönmüşsün dediklerinde gaza geliyorum ama devamı gelmiyor.

2. asude

asude Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    53
    [​IMG] Dün geceden hazırladıklarım. Bugün antrenman günüm yediklerim
    1 tam 3 beyaz yumurta, 30 gr yulaf, 1 bardak süt, 2 hurma, 30 gr peynir, domates-salatalık, 450 gr hindi göğüs, 60 gr kepekli pirinç, 1 tabak sebze, 300 gr yoğurt, 1 yeşil elma
    Şimdi yazınca çok aşırı yiyorum gibi dursa da kilo verdikçe karbonhidrat ve kaloriyi düşürmeyi planladığım için böyle ayarladım. Bugün ilk günüm olsun kilom 74,9

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3. asude

asude Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    53
    Bugünkü antrenmanım
    5 dk koşu+100 ip atlama ile ısınma
    Dumbell press 4x10 (2x5kg)
    Dumbell yana açış 4x10 (2x3kg)
    Incline Dumbell Press 4x10 (2x5kg)
    Pullover 4x10 (5kg)
    Pushdown 4x10 (5kg)
    Dumbell Triceps Ext (5kg)
    Dumbell Triceps Kickback (2x3kg)
    Hanging leg raise 4x20
    Toplam 1 saat sürdü. Kardiyo için zamanım kalmadı ama 2 setde 1, 50 tane olmak üzere 1000e yakın ip atladım. Bu şekilde çalışırken nabzım yüksek kalmış oldu.

4. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    İp atlamak yapabileceğin en iyi kardiyo ya. Onu yapıyorsan başkasına gerek yok :)

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

asude bunu beğendi.
  5. asude

asude Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    53
    Bugünkü antrenmanım 10 dk koşu+100 ip atlama ile ısınma
    Lat pull down 4x12
    Lat pull down front 4x12
    Barbell Row 4x12
    Dumbell Row 4x12
    Barbell Curl 3x8
    Dumbell Curl 3x8
    Hammer Curl 3x8
    5 dk spinning ile bitiriş. Set aralarında 80 squat jump+250 ip atlama

6. asude

asude Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    53
    Spor programımda biraz değişiklik yaptım. Biraz daha hiit e yönelik oldu ve kas çalışması ile kombin yapıtım. Mesela 10 dk yürü 10 dk ip atla 3 set yap tarzı veya jumping jackli kardiyo tarzı. Her antrenman bacağa yönelik bir şeyler oluyor alt vucudu hep çalışıyorum. Biraz da böyle deneyeceğim. Bunu 1 ay deneyip farkı görmem lazım. Sonra da elimde kadınlara yönelik bacak-basen odakli vucut çalışma programı var kitap şeklinde ona başlayacağım. Bana hep bi aksiyon lazım yoksa çok çabuk sıkılıyorum.

7. asude

asude Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    53
    Benim spor programı yine değişti ama artık bu son:) Radikal bir değişiklik yaparak spor salonumu değiştirdim ve geçen ay gittiğim yerin kat kat üstünde, her türlü imkan ve makinanın olduğu bir salona başladım. Eski gittiğim yerde dumbell bile yoktu makinalar bozuktu leg press yoktu ve pilates hocası bakıyordu. Kadına aşırı derecede sinir oluyordum ve kurtuldum artık. Oraya katlanma sebebim kadın erkek ayrı gün olmasıydı. Karma salon eşim pek istemiyordu ama ben sızlanınca ikna oldu çok şükür.
    Şimdi 2 ayrı programım var alt ve üst günü olmak üzere. Dün alt vucut yaptım bugün üst vucut.
    Alt Vucut Program
    Makinada Kalf 3x10
    Squat 3x10
    Leg Press 3x10
    Yürüyerek Lunge 3x10
    Leg Extension 3x10
    Leg Curl 3x10
    Abductor 3x10
    Adductor 3x10
    Kalça Makinada 3x10
    Oblik Crunch 3x20
    Abs Makinada 3x20
    Üst Vucut Program
    Göğüs Press Makina 3x10
    Butterfly 3x10
    Lat Pull Down Front 3x10
    Seated Row 3x10
    Omuz Makina 3x10
    Lateral Raise 3x10
    Front Raise 3x10
    Dumbell Curl 3x10
    Hammer Curl 3x10
    Overhead Triceps 3x10
    Triceps Makina 3x10

Hedefim haftada en az 2 alt,2 üst çalışmak. Buna ek olarak da fırsat buldukça kardiyo yapmak ve tabiki olmazsa olmazımız DİYET!!

8. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    "Hedefim haftada en az 2 alt,2 üst çalışmak. Buna ek olarak da fırsat buldukça kardiyo yapmak ve tabiki olmazsa olmazımız DİYET!!"

Diyet değil sağlıklı beslenme alışkanlığı

asude bunu beğendi.
  9. asude

asude Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    53
    Sağlıklı beslenme alışkanlığı da benim için diyet oluyor malesef çünkü sağlıksız şeyleri çok seviyorum. Ama sporu da aynı oranda sevdiğimden az biraz dengeliyor. Ama boğazımı tutsam verdiğim emek daha çok kendini gösterecek.

10. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Daha önce de demiştim. Yaptığın şeye diyet deme. Kelime olarak olumsuzluk aşılıyor. Mahmut de Şakir de ama diyet deme :)

asude bunu beğendi.
  11. asude

asude Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    53
    Bugün bacak günümdü. Tam 1 saat sürdü. Yürüyerek lunge yaparken tam yanmayı hissettim. Verimli çalışınca çok mutlu oluyorum verimsiz antrenman zaman kaybı oluyor.
    Definasyon diyetine de başladım emeğim havaya gitsin istemiyorum. Kahvaltım ve öğün tabağım buydu. Öğünlerde sebze ve hindi. Bu porsiyondan 3 tane yiyorum ve günde 4 dilim ekmek karbonhidrat olarak. Meyve kuruyemiş süt yoğurt yok.

12. 8 GyM

8 GyM Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    53
    Bence kuruyemişlere de beslenmenizde yer vermelisiniz.Örnek verecek olursam;FINDIK kuvvet verir,BADEM omega 3 yönünden çok zengindir ve zihin yorgunluğunu gidermede çok etkilidir,YER FISTIĞI kemik ve kasları güçlendirir,CEVİZ beyin için çok faydalıdır.Kuruyemişlerin faydaları saymakla bitmez.

asude bunu beğendi.
  13. Ludendorff

Ludendorff Üye

Beğenileri:
    252
    Ödül Puanları:
    73
    Programda çok hareket var, asıl önemli olan devamlılık.. gündüz iş, akşam çocuk evi işi vs. derken bir de bu kadar hareket yapmak ne kadar mantıklı.. belki yine eski haline dönersin ama hayatının merkezine bu işi oturtmadıkça her zaman başa dönersin.. Noralisa iyi örnek bu konuda, devamlı uyguladığı 5-6 hareket oluyor.. uzun süre uygulayıp bıkmayacağın bir programlama daha mantıklı..

asude bunu beğendi.
  14. asude

asude Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    53
    Hafta sonu misafirim vardı gün tarzıydı ve 2 tatlı 8 tuzlu çeşit vardı. Salata tarzı da olsa da börek çörek de bol olduğu için kendime izin verdim ve yedim ama 2 günde direk 2 kilo almışım ya bunalımdayım:( Ben ömür boyu diyet yapmak zorundayım malesef. Pazar günüm kötü ve moral bozarak geçti ve bugün şok diyete başladım. Evet mantıksız belki ama 2 kilo yerleşmeden gitmesi lazım. Yine bacak günü yaptım bugün ama ağırlık çok artırmadım halsizlik olmasın diye.
    --- Mesaj birleştirildi, 20 Kasım 2017 ---
    Spor hayatımda hep olacak buna kesin kararlıyım bir daha hamile kalana kadar nefes nasıl alıyorsam sporumu da yapacağım ama tarzım hep değişiyor. Az hareket de deniyorum hiit de oluyor şimdi çok hareketli program yapıyorum bakalım 100 kere daha değişir benim program. Noralisa kadar istikrarlı ve düzenli olmam çok zor genelde hayatta da sporda da dağınık ve değişken bi kafa yapım var.

15. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    O günlük değişime takılma. En azından haftanın ortalamasına göre şok program kararı ver :)

asude bunu beğendi.
  16. asude

asude Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    53
    Cok aşırı şok değil de detoks gibi bir şey ödem atıcı bi liste [​IMG]
    Akşam yemeğim buydu yoğurt içinde salatalık nohut kepekli pirinçli karışım

17. Hafiy

Hafiy Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    baktın gün olacak kalorini ayırsan hiç böyle sıkıntılarla karşılaşmıcaksın tıka basa yesen o gün taş çatlasa 1500 kalori falan yersin geriye kalan kalorinle protein açığnı kapatıp ertesi gün diyet beslenmene geri dönersin matematik işi sonuçta bu

asude bunu beğendi.
  18. asude

asude Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    53
    Matematiğe göre yağdan kilo almamışımdır diye düşünüyorum. Vucuda basit karb girince tutulan ödemdir diye düşünüyorum. Geçici bir şey zaten kilo almış gibi de durmuyorum. Bu sabah tartılacaktım ama tartının pili bitmişti bence iyi oldu bu şekilde bi süre tartılmam. Bu sabah da 1 kase yoğurt ve elma yedim ardından 1 kupa yeşilçay ve 1 gün kurusu yiyeceğim. Öğlen de aynısını yedim. Evet doğru değil belki ama yedikden sonra tam doymamak, hep hafif aç gezme hali, açlığa alışmak da güzel. Bu şekilde midemi küçültmeyi hedefliyorum çünkü insanın yedikçe yiyesi yemedikçe yemeyesi, yattıkça yatası spor yaptıkça da daha çok yapası geliyor:)) Buna karar verdim:)

19. Jacques Reverdi

Jacques Reverdi Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    İnsan vucudu mükemmel bir organizmadır. Rutini sever, her türlü rutine alışmak ister ve nitekimde alışır. Yeterki rutinlerimiz doğru ve faydalı olsun.

asude bunu beğendi.
  20. asude

asude Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    53
    Cok doğru bir tespit gerçekten de ne verirsen onu alıyorsun mükemmel yaratılmışız da işte kıymetini bilemiyoruz

Sayfayı Paylaş