Asparagus / kuş konmaz

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve loving tarafından 14 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. loving

loving Üye

Beğenileri:
    201
    Ödül Puanları:
    53
    Merhaba arakdaşlar;

Ben istanbul avrupa yakasında oturuyorum asparagus arıyorum yeni kür dönemimde bana sıkça lazım olacak bir ürün..
    Fakat konservesi dışında kendisini sadece google.com / görsel bölümünden görebiliyorum :) Instagram'da bir kaç BB
    arkadaşın yemek menüsünde dikaktimi çekti ama onlarında profilini kaybettim soramadım nereden temin ettiklerini..
    Asparagusa market veya farklı yerlerde denk gelen oldu mu ? varsa istanbul avrupa bölgesinde özellikle ORTAKÖY çevresinde
    nerelerde yada nerede olduğunu bilen varsa paylaşabilir mi ?

2. Jake Tyler

Jake Tyler Üye

Beğenileri:
    493
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Selamlar ;
    Yabancı vücut geliştirmecileri instagramdan takip ederken bu ne ya hu diyordum :) Şimdi senin konunda görünce ismini öğrendim. Acaba vücut geliştirmeye faydası nedir?
    Şimdi kontrol ettim ve halde kilosu 25 lira :) tüketme ihtimalim bir anda yok oldu :)
    İyi günler.

loving bunu beğendi.
  3. loving

loving Üye

Beğenileri:
    201
    Ödül Puanları:
    53
    Büyümek için sebzeye ihtiyacımız vardır.Yeşilleri düşündüğümüzde de seçeneğiniz oldukça fazladır.Brokoli ıspanak çok fazla tavsiye edilir fakat biz kuşkonmazı su süzme özelliği nedeniyle tercih ediyoruz.Sahneye hazırlanan bodyciler kuşkonmazı yemek olarak yiyorlar ve sahne için ekstra sıkılık kazanıyolar.

Alırken neye dikkat edilmeli?Sapları ince yada kalın olabilir fakat kuşkonmaz yeşil renkte olmalıdır.Çürük ve filizli olmamalıdır.Uçlarındaki tomurcuklar sıkıca birleşik olmalı soluk olmamalı.Satın aldıktan 3 gün sonra tüketilmelidir.

Nasıl pişirmeliyiz?Her sapın kökünü budayın.Eğer kalın saplı aldıysanız sebze soyucuyla alt kısmını oldukça rahat soyabilirsiniz.Soyma işlemini yaptıktan sonra tencereye 3 cm kadar su koyun ve tuz ekleyin.Kuşkonmazları tencereye yatay olarak yerleştirin.İnce saplılar için 3-4 kalın saplılar için 4-6 dakika kaynatın.Yumuşadıklarında sıcak servis yapın.

Besin değerleri nelerdir?4(ons) 124.40 gramda 27 kalori 3 gr protein 5 gr karbonhidrat 1 gr yağ ve 2 gr lif vardır.

Jake Tyler bunu beğendi.
  4. Noralisa

Noralisa Üye

Beğenileri:
    811
    Ödül Puanları:
    103
    Migros'ta arada sırada görürüm, bir demet 10 liraydı yanılmıyorsam.

loving bunu beğendi.
  5. loving

loving Üye

Beğenileri:
    201
    Ödül Puanları:
    53
    Hangi migros bunların MMMM sayılarına göre alışveriş envanteride ufalıp büyüyebiliyor..

6. Noralisa

Noralisa Üye

Beğenileri:
    811
    Ödül Puanları:
    103
    Ben mmm'de görmüştüm. Bir de büyük Kipa'da gördüm. Frenk soganidir, taze kişniştir, arada sırada görüyorum.

loving bunu beğendi.
  7. Noralisa

Noralisa Üye

Beğenileri:
    811
    Ödül Puanları:
    103
    Hep almak istiyorum, fiyatına bakıyorum geri koyuyorum, hep creme hollandaise'le nasıl oluyor diye merak etmişimdir.

loving bunu beğendi.
  8. GECMİSH

GECMİSH Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Macro center,5m migros,metro da bulursun yüzde yüz ama gereksiz yani o paraya et alırım daha iyi :D avrupada ucuz oldugu icin ve tadı olmadıgı icin tüketilyor emion ol.

Sayfayı Paylaş