asosyalim, karamsarım, bitiğim!!

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve kartvizit tarafından 27 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. kartvizit

kartvizit Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar asosyalim karamsarım bitiğim tutuğum insanlarla konuşurken gözlerim kayıyor böyle insanların yüzüne bakamıyorum odamda çeşitli hayaller kuruyorum çok tehlikeliyim yani bu yazıyı bir anlık yazıyorum bu forumu biliyordum burda dertleşme bölümü olduğunuda biliyordum. 18 yaşındayım dışarda yaşıtlarıma bakıyorum kaka kiki işleri güçleri ama hepsinden nefret ediyorum. saçı dikik çocuklar makyajlı kızlar içimden hepsini öldürmek geliyor. Bugün kuzenim bana oğlum sen şizofren olmuşsun sen resmen ölmüşsün böyle yaşanır mı dedi. Onu da kovdum evden sonra internete girdim şizofren başlangıçı yazdım arkadaşlar hepsi bende var hatta ilerleme safhası bile var mesela biriyle konuşurken onu dinleyemiyorum ben ağzına yüzüne bakıyorum gözlerim elimde olmadan oynuyor boğazına saldırasım geliyor çok konuştu mu? Mesela bir bakkala hayırlı işler dediğimde sağol demediğinde aklıma çok kötü senaryolar geliyor. Ve inanılmaz hayaller kuruyorum. Sürekli hayal kuruyorum biri bana iş buyurdumu mesela o işi yapmaya giderken başka hayaller kurduğum için yapacağım işi unutuyorum. Yolda yürürken kendimi çok kasıyorum ufak bir çocuk kadar savunmasız hissediyorum özgüven 0 şimdiye kadar 1 tane bile kız arkadaşım olmadı kız arkadaşı geçtim 4 5 tane kankam bile olmadı ben hayatımdan memnunum ama etrafımdaki insanlar artık benden şikayetci olmaya başladı. Gerçekten ben şizofren mi olacağım doktora gitmeyi istemiyorum birileri bana soru sordumu cevaplamaktan nefret ediyorum. Yani arkadaşlar MUTLULUK nedir UNUTTUM !!

2. Raito

Raito Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    bundan kurtulmak senin elinde. kendinle barışmayı öğren önce. git bi salona yazıl. hayatını ona göre şekillendir yatma kalkma saatlerini yeme içmeni düzene sok falan. etkisi olur derim.

kartvizit bunu beğendi.
  3. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    salona yazılmayı boşver bu kafayla spor yapamazsın.
    Senin sorunun yıllardır bende olan ve kurtuldugum sorun ile aynı. Sosyal fobiye sahipsin.
    insanlarla konuşurken,titreme,kızarma,terleme vs gibi şikayetlerin oluyor mu,sosyal fobinin semptomlarını bir araştırmanı tavsiye ederim.tedavisi olan bir hastalıktır.

kartvizit bunu beğendi.
  4. Pappy

Pappy Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    0
    Sen şimdi bide %90 yengeç burcusundur .. Sorununun kesin çözümü doktora gitmektir. Doktora gitmek istemiyorum dersen. Bu çekincelerinin üzerine git ve bunları düzeltmeye çaılş. Bu sorunlardan kaçtıkça sorunların büyür ve seni etki altına alır.

kartvizit bunu beğendi.
  5. army1010

army1010 Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    izmir
    kardeşimdede aynı problem den vardı tek yapman gereken evden çıkıp insan içine karışman mümkünse de iş bul seni zorunlu olarak insanlarla iletişim halinde tutucak birşeyler yap ama mutlaka hergün sokağa çıkıp kimseyle konuşup muhattab olmasan bile insanlar içine karış bir süre sonra yavaş yavaş açılıcaksın Allah Yardımcın olsun kardeşim

kartvizit bunu beğendi.
  6. PointFlex

PointFlex Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Kocaeli
    Şizofreni böyle bir hastalık değil arkadaşım. Daha çok belirtileri arasında kendi yalanlarına inanmaları olur. Hayal kurmayı her insan yapar. Olaylara çok fazla yoğunlaşma bence kafanı dağıtacak hobiler edin.

kartvizit bunu beğendi.
  7. kartvizit

kartvizit Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    evet yengeç burcuyum :)

@turta aynen öyle kızarma bozarma terleme oluyorkafa_

PointFlex rahatlattın beni

Arkadaşlar bir derdimde salano yazılcak param yok

8. Emre94

Emre94 Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    Benge yengeç burcuyum ve sendeki belirtilerin birkaçı bendede var mesale insanlarla konuşamama konuşurken terleme kızarma öffff

9. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Ha
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili arkadaşım,

Konunun özü tarafınızdan çok güzel kaleme alınmış. Yalnız bu kadar içten yazılan bilgiler ışığında, kalkıp da birinin durumunuzun içeriğine vakıf olmadan, ihtiyaç önceliğine bakmaksızın salona yazıl demesi gerçekten abesl-e iştigal bir durumdur. Size tavsiyem ve yardımım, dertleşme platformuna açtığınız konunuzun özüne sadık kalmanız suretiyle yetkili bir kişiye( Psikolog) danışmanızda yatıyor. Lütfen bu gereksiniminizi bir uzman kontrolünde aşmanız yönündedir telkinim. Dikkate almanız sizin açınızdan olumlu olacağı kanısındayım...

Saygılarımla,

kartvizit bunu beğendi.
  10. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    Senin hiçbir şeyin yok merak etme.Sadece gerektiğinden fazla akıllısın.Her şeyi bilmek insanı karamsarlığa sürükler.Fazla akıllısın dediğim gibi.Aynı sorunlar bir sende mi var sanıyorsun anlattıklarının aynısı bende de çoğu insanda da var.Bende öyle sanıyordum.Ama çoğusu ben anlatınca senin gibi döküldüler bizde öyleyiz diye.Hayata bir filmi izlermiş gibi bak.Filmi izlerken demeki bu rol yapıyor gerçekten ölmüyor bu adam.Sen böyle diyenlerdensin.Böyle demeyenler ise mutlu olanlar.iRDELEME AYRINTIYA GİRME.Kızları dünyandan çıkar.Yakışıklı olmak için çaba harcama.İnsanların seni popüler görmesi için uğraşma.1 arkadaşın olsun.Ya da olmasada olur.Çünkü bu dediklerin lazım değil.Herkes kendi hayatını yaşıyor.Kafana takma boşver gitsin.KİMSEYE GÜVEN ME.İnsanlar dan da sürekli sevgi bekleme.Sen biri sana selam vermeden selam verme.İllaki başına gelmiştir selam verirsin karşıdaki vermez.Bu dewdiklerinin hepsi doğru senin biliyorum.Sen aptal değil zekisin.Aynı şeyleri çoğu filozof ta yaşamıştır.Sana Başarılar.Bir sorun oldumu yazarsın istersen.Cevap verebilirim.Kendini iyi bak kasma kendini.thums:

kartvizit bunu beğendi.
  11. Freax

Freax Yeni Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Lüleburgaz-Silivri
    Sende kendimi gördüm 10 aydır bu sporu yapıyorum ama fayda etmiyor belirtiler aynı.Yolda her karşıdan geleni kolluyorum kavga edicekmiş gibi.

Son düzenleme: 27 Nisan 2011
    kartvizit bunu beğendi.
  12. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    bir şey yok deyip yanlış yönlendirmeyin,sosyal fobi cok ciddi bir hastalıktır ve tedavi edilmelidir.

kartvizit bunu beğendi.
  13. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    Hayır tabi öyledir.Bir psikoloğa kesinlikle gitsin kardeşimiz.Ama bu hastalığın olmadığı insan neredeyse yok.Bu hastalık demiyeyim bir anlamda çekingenlik toplum şekillendirir.Toplum seni seviyorsa ve beğenilen bir insan san çekingenlik ortadan kalkar olsa bile belli etmezsin.Çünkü zemin herşeye müsait.Çünkü sevilen bir insansın.Ama bunları aşmak gerekiyor.İnsanlrın sevgisini kazanmayı düşünmek yerine,kendimizi düşünelim bence.Sevgilerini kazanıcaz da ne olacak, kimin bir insandan yanlış görmeyecek gibi bir düşüncvesi olabilir ki.Bence bu tür insanların da fazla arkdaşının olmaması gerekir.En çok 2 kişi onlarda çok samimi kişiler olması lazım.Çünkü ne kadar çok kişi o kadar eleştiri demek.Bu da o kişinin psikolojisini daha da zayıflatır ve depresyona sokar.Eleştiriye açık olmasını ve kafaya takmamasını da tavsiye ediyorum

kartvizit bunu beğendi.
  14. sagopat6167

sagopat6167 Yeni Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    Aynı sorunlar bendede var.Ben hep kendimi diğerlerinden farklı görürüm.Bazen sınıftayken şöyle bir etrafıma bakarım ne kadar gereksizler şunlara bak diye kendi kendime konuşurum.Gece yatmadan önce kurduğum hayallerinde haddi hesabı yok.Kimseye sonuna kadar güvenemedim şu ana kadar.Herkesin içinde bir kötülük olacağını düşündüm.Okuldaki bazı kendini popüler zanneden iğrenç kızların ölmesinide istemişimdir böyle acı çeke çeke .Yada bana bulaşan bazı çocukların.Hiç acımadan her işkenceyi yapabilirim diye düşünüyorum.Okulda kantine bile inmediğim zamanlar olmuştu milletin içinde nasıl yemek yiyeceğim diye düşünerek.Ki hala kantine inmem başkalarını yollarım çünkü o insanların içinde yemek yemek en nefret ettiğim şeylerden birisi oldu artık.Yemek yerden gözümün içine bakan herkesden nefret etmeye başladım.toplum içinde bir ortama girdiğim zaman fazla konuşmam.Küçük şeyleri çok kafama takarım.Hiçbirşeyin tam doğru yada tam yanlış olduğuna inanamıyorum.Hep içimde bi karamsarlık var.Müzik dinlerken bile sen bunu dinlemeyi haketmiyon demişimdir kendime.Sanırım benimde psikolojik sorunlarım var.Yada bana öyle geliyor.Yanlız değilsin arkadaşım...

TRmilitary ve kartvizit bunu beğendi.
  15. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    Senin diğer insanlardan ne farkın var ki.haketmeyceksin kimin kimden üstünlüğü var ki bu dünya da.Boşver hepimiz iki kol iki bacak iki göze sahibiz.Takma kafana şapkadan başka bir şey.İnadına ortamlara gir.İnadına popüler kızlarla sohbet et.İnadına sana eleştiri yapanlara gülümse ve haklısın de.Bu dediklerimi yaparsan sen popüler olursu unutma.Hadi başarılar.İnadına konuşma yalnız; sadece çekingenliğinin üstüne git.Galip gelen sen olacaksın sadece azim.Aslında azimden ziyade rahat ol,relax ol.Gevşe işte bu seni POPÜLER yapacaktır.Saçına jole sür manyak bir stil yap,kolye tak,bileklik tak,sana ne yakışıyorsa onu yap.Düşünme insanlar nasıl bakacak diye.Ben hiç takmam.Baksa ne olur.Bakmasa ne olur.Baksın boşver rahat ol zaten rahat olan insana bakmaz kimse.Hadi sana bol şans.thums:

---------- Post added at 21:43 ---------- Previous post was at 21:38 ----------

Sosyal fobi diye bir şey yok arkadaşlar bence.Bir insan insanlar tarafından seviliyorsa ve yakışıklıysa o insan zaten haliyle aktif ve pozitif olur.Bu dediklerimin tam tersiyse haliyle çekingen içine kapanık olur.İş çevre'de insanlarda bitiyor.

judgementday bunu beğendi.
  16. judgementday

judgementday Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Bende de aynı çekingenlik ve utangaçlık var derste bişey söylemek için kalkıyorum oturduğumda bi bakıyorum kalbim hızlanmış. Her şey anlamsız geliyo kız arkadaşım da olmadı çünkü uraşmak istemiyorum o bile boş geliyo. Gittikçe daha da nefret etmeye başlıyorum insanlardan çünkü hepsi ikiyüzlü, sahtekar. Hiçbişeyi takmadan yaşıyorum. Bazen yaşadığımızdan bile şüphe ediyorum aklıma değişik değişik şeyler geliyo. Bu halimden memnunum hep yanlız kaldığım için sürekli bişeyleri araştırıyorum kendimi geliştiriyorum.

17. kartvizit

kartvizit Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    fitnessboy senin dediklerin benim hayat felsefem. Mesela bir insana selam vermediğim zaman sen ne kadar soğuksun sen neden kimseyle muhattap olmuyorsun gibi hemen toplumda dikkat çekiyorum. Benim ruh halim bu bana saygı gösterseler ya. Büyüklerime haksızlık yapmamak lazım etrafımda yaşı 20'yi geçmiş bütün insanlar beni çok seviyor sessiz efendi oluşumu(kendimi övme gibi bir niyetim yok. Sadece beni sevenlerinde olduğunu anlatmak istedim). Ama sen ne kadar güzel anlatmışsın senin gibi bir arkadaşım olsaydı birşey istemezdim helal olsun bana çok iyi moral verdin. Kızlara gelince hiçbir kıza daha çıkma teklifi etmişliğim yok bide onla kafamı yoramam dediğin gibi. Popüler olma gibi bir kaygım hiçbir zaman olmadı. Okul yıllarımda ön sıraların sessiz sakin öğrencisi olarak devam ettim. Yani fikirlerimiz çok uyuşuyor yazını keyifle okudum çok sağol. Diğer arkadaşlarada söylüyorum biz psikopat değiliz sadece gerektiğinden fazla sakiniz. Ha biraz asosyallik var o başka :)

@Sagopat kardeşim sana gelince ben okulu lise 2'de sırf bu sebeplerden bıraktım. Şimdi dıştan devam ediyorum. Sınıftaki arkadaşlarıma tahammülüm kalmamıştı popüler olmaya çalışan bir yığın özenti, eteğini kıvırıp okulun en yakışıklı çocuğuna yaranmaya çalışan kızlar. Fakat yaş ilerledikçe bana bunlar komik geliyor. Ama sendeki bütün davranışlar bendede var.

Son düzenleme: 28 Nisan 2011
  18. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    İlk önce güzel sözlerin için teşekkür ederim.Ayrıca senin gibi bir insanla arkadaşlık yapmayan insan ya hapse düşer ya da bu dünyadan göçer.Çünkü anlatış tarzın ve diyolagaların senin bir insanın sahip olabileceği en ideal arkadaş olduğunu gösteriyor.Ayrıca şunu söylemek istiyorum.Sessiz ve sakin olmak efendi olmak dünya da şu an pırlanta değerinde çünkü o kadar az kişi kaldı ki.Senin değerini bilemeyenler zaten adam değillerdir.Adam olduğunu sanırlar ama arkalarında ne küfürler ediler haddi hesabı yok.Ama senin arkandan tek bir küfür etmezler.Sen o serseri insanı çok popüler görürsün o kopuk insanı çok iyi bir şey sanırsın.Ama yalnız durum öyle değildir.O kişiyi sevmezler onun karşısında ona iyi davaranırlar ama arkasından kuyusunu kazarlar.Onun için efendi olmanın yeri bir hayli önemli.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01:15 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 01:06 ----------

Ayrıca topluma göre kendini şekillendirme.İçinden ne geliyorsa öyle davran.Tabi çok da abartma yani içinden parkta çıplak dolaşmak geçmesin;).Sen sessiz sakinsin sana örnek veriyorum;saz çalmayı,saçlarını yana doğru taramayı, ne kadar eğlenceli ortam olursa olsun o ortamda oynamamayı yakıştırılar.Ama belki senin içinde rock müzik dinlemek,kopmak,eğlenmek,hey dostum naber yaa demek,saçlarına jole sürüp,kolye takıp,cool olmak var.Tamam efendi bir insan olabilirsin ama kendini de yapmak istediklerinden mağrum bırakma.İçinde ne varsa onu ortaya koy,insanlar istediğini diye değil.KENDİN İSTEDiĞİNİ YAP.İnsanların nasıl baktığını önemseme,çünkü önemsersen yapacağın tek şey odaya kapanıp aylarca dışarı çıkmamak olacaktır.Onlar pislik olarak sokakta gezip tozacaklar sen ise çıkamayacaksın.Çık da milletin ağzı açık kalsın.Adam görsünler.Kendine iyi bak sıkma kendini.Tekrar görüşmek üzere.bye

Sayfayı Paylaş