askerlik ve vücut geliştirme

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve pashacan tarafından 16 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 20 üye.
  1. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    merhaba dostlar
    askerlik her gencin içinde kanayan bi yara olur özellikle gelip çattığında yaklastığında tüm hayat düzenin herseyin değişecektir..büyük bir bilinmezlik olarak üzerine depar halinde koşar sende öyle beklersin

muhtemelen 3-4 ay icinde önümde yine muhtemelen kısa dönem (inşallah) bi askerlik dönemim olacak
    kafama takılan şu; haftanın 4 günü antreman yapan bi sporcuyum.şimdi hal böyleyken ne yapmak lazım yada nasıl yapmak lazım
    çok iyi ifade edemiyorum şöyle diyim aynı durumda siz olsanız aşağıdaki hallerden hangisi gibi düsünürdünüz?

- nasıl olsa 3-4 ay sonra askere gidicem yav ne kasıcam spor filan simdi zaten askere gidiyorum askerden sonra girerim mevzuya bırakıyım gitsin..

- nasıl olsa 3-4 ay sonra askere gidicem yav ne kasıcam böyle cok kasmadan haftada 3 gün hafiften antreman yapıyımda en azından ufaktanda olsa vücudumu koruyım

- olsun 3-4 ay sonra askerede gidecek olsam sanki hic gitmiyormusum gibi son güne kadar aynen sporuma antremanlarıma devam edeyim

not : belki askerde öyle bi birliğe düsücem spor salonu filan azda olsa calısma imkanım olcak yada belki dağa düsücem yada belki bilgisayar basında olcam toto büyütücem bunların hepsi olabilir ama bastan dediğim gi
    bi mevzu herseyiyle bilinmezlik ki kişiyi her anlamda darlıyo daha darladığı bi cok alan varda ben en azından burayla alakalı olanı sizlerlede dert paylasmak belki fikir almak babında acmak sormak anlatmak istedim

diğer not: baska birisi bu topiği acmıs olsaydı ve ben sizler gibi buraya gelip bişeyler yazmak isteseydim düsünmeden 3. şık derdim ama iş başa gelince insan bin tane boyutuyla düsünüp kafa yoruyo..umarım anlarsınız
    şimdiden tesekkürler kardesler

2. umut94

umut94 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Lise 2 öğrenci
    Yer:
    Çekmeköy
    öncelikle hayırlı tezkereler. Eğer gittiğin yerde ağırlıklar varsa zaten çalışırsın tabi askerde ne kadar boş vakit oluyor bilmiyorum daha 16 yaşındayım ama ağırlık da yoksa dips, şınav, mekik, plank, squat yaparsın. Askere gitmiş olan biri yardımcı olacaktır.

3. angel_f!re

angel_f!re Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    askerlikte spor zor iş ama bence 3. seçenek en iyisi.

4. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    tesekkürler arkadaslar
    aslında kasdettiğim acaba askerde devam edebilir miyim? demek değildi
    askerde devam edemeyeceğimi gözönüne alarak düsünüyorum sadece
    yoksa askerde devam edebilir miyim acaba filan diye kaygılanmıyorum acıkcası

Superman$$$ bunu beğendi.
  5. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73
    Öncelikle şu an neler hissettiğini çok iyi anlıyorum geçen sena bu zamanlar da bu askerlik olayı benim kafamı kurcalamaya başlamıştı bende senin gibi aynı şeyleri düşündüm.

Gerçekten bu spora gönül vermiş insanlar için zor bir durum kafam da hep çok küçülür müyüm? orada spor yapma imkanım olacak mı ? gelince ne kadar sürede vücudumu toparlarım gibi sorular sorup duruyordum..

12 Aralık günü kısa dönem olarak birliğime teslim oldum ve ben 10 aralığa kadar sanki hiç askere gitmicekmiş gibi spora devam ettim.Hatta askere gitmeme bir ay kala yeni bir ptimum protein tozu ve creatin kombinasyonu yaptım..

Ve askerlik günü geldi çattı ve İskenderun'a birliğime kafamda binbir çeşit soruyla girdim ve kışlanın kapısından girince aklımda ne spor kaldı ne bir şey :) ve denizci olduğum içinde hiç bir eğitim görmedim spor olarak keşke olsaydı ama tek bir barfiks bile çekmeden 5 bucuk ayı tamamladım..

Ve askerde tam 10 kilo verdim bu 5 buçuk ay zarfında.... döndüğüm de epey hacım kaybetimştim ve 17 mayısta askerden evime döndüm 19 mayıs da spora tekrar başladım şu an 3 ay oldu ve tam gaz devam ediyorum ve eskı ölçülerime hemen hemen ulaştım diyebilirim geldiğmden beri 8 kg aldım ve epey iyi hissediyorum...

Bence kafana hiç bir şeyi takma sana şöyle yap demek istemiyorum içinden nasıl geliyorsa onu yap sonuçta gelir gelmez tekrar başlıcaksın..

Şimdiden hayırlı teskereler..

İyi çalışmalar dilerim...

miminor, fenerlilker ve pashacan bunu beğendi.
  6. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    öncelikle değerli tavsiyelerinin hepsi için çok tesekkür ederim
    profiller hemen hemen aynı
    benimde yas 26 ben 26 da yapıcam sende 25 de yapmıssın biliyosun askerlik için geç yaşlar bu durumda ayrıyetten darlar adamı simdi gidiyoruz bu yasta 19 yasında cocuklara selam durucaz filan geyikleri vardır sen daha iyi bilirsin ..ve muhtemelen benimde kısa dönem olucak gibi bakalım
    evet sanıyorum bırakıp yatmaktansa son güne kadar devam etmek en makul olanı görünüyo ama işte bildiğin üzre olay yaklastıkca binlerce soru geliyo kafanı bi sekilde düzenlemek zorunda kalıyosun dertleniyosun falan

eyvallah cok saolasın

slymnasye bunu beğendi.
  7. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    er olarak spor yapmak tamamen şans işi.
    ve gideceğin birliğe göre hiç zamanın da olmayabilir.
    ama olursa, şınav&barfiks ve air squat, hatta yapabilirsen bir arkadaşını sırtına alarak squat ile kas uyarımı sağlaman mümkün.

en azından spor yapıyorum hssiyatı psikolojik açıdan seni rahatlatır.

8. moqqlass

moqqlass Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    benim cok yakın bi arkadaşım gitti geldi 6 pac gitti 6 pac geldi ama alt mide biraz yağlanıyor orada aşırı koşu barfix vs yapıyorsun zaten tamamen senin elinde . birazda kas kaybı genetik .. bende 4 5 ay sonra askerim hayırlısı :)

9. çokopirens

çokopirens Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    tamamen gittiğin yer ile alakalı.. normalde askeri boş bırakmazlar. öyle kafana göre gidip spor yapamazsın ama spor saati spordan da kaçamazsın. öyle salak bi yer işte :) balta askerler kafayı gözü yarmasın diye ağırlık çalışmasına izin verilmez erlerin

10. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Bende askerlikte vg nin yerini hep merak etmişimdir ama şuna eminim çevremde yaptığım gözlemlere göre askerlik o genci adam ediyor buna eminim çünkü gerek ekonomik şartlar gerek anne babanın ilgisizliği sonucu tip tip insanlar yetişiyor çevremizde özenti tipler, acayip saç modelleri, kolları jiletlemeler, kelime daarcığı argo kelimelerden ibaret olanlar, dar giyenler, herkese dik dik bakanlar, kendine güveni olmayıp olay çıkarıp gücünü göstermek isteyenler, vs vs ve konu dağaldı ama şuna da emin olabilirsiniz yeni nesil cidden embesil hem zeka hem güç bakımından yetersiz nasıl anlatayım Japonyada zeki çocuklar görebilirsiniz Almanya ve Rusya da 15 yaşında 30undaymış gibi duran hacimli çocuklar Amerika zaten body diyarı avrupa ülkeler bizden komple üstün ya bizim neyimiz VAR???

iman gücü diyeceksiniz belki ama bi sorun bu gençlerin yüzde kaçı 5 vakit namaz kılar alkol vs kullanmaz.. hiçç koca bir sıfır bunun için askerlik iyi bir baskı ve bir nebze adam etmek, savaşa hazırlıklı olmak için vs şart bu ülkede...

11. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    herkese tüm yorumlardan dolayı tesekkür ediyorum arkadaslar
    ama biraz yanlıs anlasıldı sanırım bu topiği açmaktaki amacım

"kaygım acaba askerde devam edebilir miyim gibi bisey değil.."

yani ben zaten kesin devam edemem gözüyle bakıyorum edersem süpriz olsun

"demek istediğim şartlar böyleyken son güne kadar devam etmek mi? yoksa belli bi zaman kala bırakmak mı lazım sporu?"
    sadece bunu soruyorum

12. H-u-n-t-e-r

H-u-n-t-e-r Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Bence son güne kadar devam etmek.Askere gidicem diye niye bırakalımki büyük ihtimal orda yapamicaz bunun için yapabildiğim kadar yaparım gitmeden.

13. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    bu işler adamı şişler =)
    bilmiyorum kaç yaşındasın askerlik yaptın mı yapacak mısın
    ama mantığın ve duyguların arasında kalıyosun böyle durumlarda =)

14. murad1

murad1 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Güç antrenmanı değilde koşu ve dayanıklılık antrenmanı yapabilirsin. Sporda başarılı oldun mu kafan rahat olur. Askeriyede şu zihniyet yok mesela 10 şınav çekebiliyorsun adam sana demiyor alışacaksın işte sana şu kadar zaman. 50 dediyse 50 çekmen lazım. 2 km koşu belii bir zamanda bitirmen lazım. Yoksa sıkıntı yaşarsın. Tabi belkide hiç spor yapmayacaksın bu tamamen gittiğin yere bağlı.

Şahsen ben askere gitmeden önce hiç spor yapmamıştım ve çok zor günler geçirdim. Mesela barfiks 1tane bile çekemiyordum. Her gün kendimi zorlaya zorlaya sonunda çektim ama sıkıntı oldu. Askere gitmeden önce spora gitseydim rahat ederdim. Keyfime bakardım. O spor mu salla gitsin derdim.

Mesela silah tutarken gücün çok önemi var. Silahı iyi kavrar hedeften şaşmazzın ama kasları zayıf olan biri silahı titretir. Hali ile başarısız olur.

15. rey619

rey619 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    canakkale
    sana benım arkadasımın abisinin yaptığını söyleyebılırm.izin gunu varsa tek günde spor salonuna kayıt olabılırsın.hıc olmazsa en sevdıgın kas gurubunu koruyabılırsın.

jimraynor bunu beğendi.
  16. manhunt

manhunt Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    53
    Ben askerden mayıs ayında geldim 331. kısa dönemim, daha öncesinde yaklaşık 3 yıldır uğraşıyordum bu sporla, askere gitmeme 1 hafta kalana kadar da elimden gelenin en iyisini yaptım; askerde en büyük spor koşmak! Bir süreliğine cardio gibi düşünmekte fayda var! elinden gelenin en iyisini yapmanı tavsiye ederim..

rey619 bunu beğendi.
  17. snnozlm

snnozlm Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Aralık ayında büyük ihtimal ben de asker olacağım. Yeni mezun oldum ve başvuruyu yaptım. Sporla aramda öyle bir bağ oluştu ki eve misafir gelse bile ben sporumu aksatmıyorum. O yüzden de askere gidene kadar elimden gelenin en iyisini yapacağım. Sen de bu şekilde yapmalısın.

18. BByaşamaktır

BByaşamaktır Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    0
    non stop gasss

19. bigger&stronger

bigger&stronger Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Kısa dönem gidiyorsun ben 15 ay yaptım ve hayatımda ilk kez askere gitmeden önce bu spora başlamıştım ve tabi haliyle bütün kazandıklarımı askerde geri yitirdim askerlik dönüşüde tekrar başlamam geçen sene oldu

3-4 ay uzun bir zaman değil çok bişey kaybedeceğini düşümüyorum bence düzenli sporunu yap askerde yapamayacaksın çünkü gene şınav mekik koşu gibi sporunu herkes den fazla yapmalısın hem vucudunu bilmiyorum yağlıysan senin için büyük fırsat yağlarını eritirsin askerlik sonrası yine başların bb'ye

20. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Bence en mantıklı şey arkadaşın dediği. Her hafta 1 izin günün var. O izin gününde bir spor salonuyla görüş aylık anlaş. Her hafta 1 kez temel genel egzersiz seni bomba yapar.

Squat barfiks mekik bench press deathlift military press kombinasyonuyla kaslarını haftada 1 kez ciddi uyararak hacim kaybını minimuma indirebilirsin.

Bende şunu merak ediyorum. Askere gidenler lütfen gülmesin. Askeriyede protein tozu içebiliyor muyuz? Malum askerde 3 öğün yeniyor. Hiç değilse ara öğünlerde 1 ölçek wheyle protein ihtiyacımızı karşılarız.

Şöyle bir önerim de olacak dostum. Vücudun yağsızsa kesinlikle askere kışın git. Kışın daha iyi yediriyorlarmış ve çok daha az yorulurmuşsun. Malum gündüzler kısa geceler uzun. Gerçi tugaya gidenler açlıktan geberiyorlarmış yerin de önemi var.

Bence deli gibi bulk çalışıp askere git.

Askerde yağ yakmaya yönelirsin diyor birçok arkadaş. 3 öğün yağlı yemeğin çıktığı bir yerde nasıl definasyon yapılacak o da ayrı bir konu :)

En iyisi komando ol dostum komandoları deli gibi yürütüyorlar çalıştırıyorlar. Sporcu ruhunla bomba gibi gider bomba gibi gelirsin. TAbi komando olarak canın çıkacaktır o ayrı :)

Sayfayı Paylaş