Askerlik Sonrası Hayal Kırıklığı

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Nocure tarafından 26 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Nocure

Nocure Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Turbocharger Revizyon
    Yer:
    İzmir
    Fena bir derdim var pek çoğunuz bunu yaşadınız biliyorum lütfen bana deneyimlerinizi anlatın;

İşin özeti şöyle 2011 de 188cm boy ve 61 kg ile spor salonuna girdim. 2013 de 80 kilo olarak askere gittim fakat ordaki işim gereği sporla hiç alakam olmadı hatta 3 kere dışında hiç koşmadım bile. 1 yıl boyunca hiç antreman yapamadım ve eve döndüğümde 68 kiloydum. Askerlik bana tam 12 kiloya maloldu. Gelir gelmez daha kaliteli besinler alarak hemen 77 kiloya çıktım. Ancak spor salonunda kaldırdığım ağırlıklar inanılmaz azaldı ve bu şevkimi kırıyor. Önceki kaldırdığım ağırlıkların ve dayanıklılığın ancak çeyreğindeyim.

Sizin askerlik sonrası tecrübeleriniz nasıldı, eski formunuza ne kadar sürede dönebildiniz ve o psikolojik hüsranı nasıl aştınız lütfen benimle paylaşın..

2. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    Benimki tam tersi oldu 1 yıllık spor salonu geçmişi ile askere gittim çelimsizdim kuvvetsizdim ,denizci olarak gittim gemide topçu oldum ilk ayımda yaşadığım bir olay sonrası gemiden atıldım ve sürgün olarak amfibi komando birliğine gönderdiler orada direnç kuvvet güç kazandım kilo aldım vs... benim dönüşüm oldukça iyi oldu .
    Bence kafana takma zamana bırak kas hafızası denen bilimsel bir oldu var kısa sürede eski haline geleceksin moralini yüksek tut.

LordF4T1H, Bekci ve egemennn bunu beğendi.
  3. Airoud

Airoud Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Ben henuz askere gitmedim. Ama benimde soyle bir mazim var. Bu spora asik birisi olarak 1 yil boyunca devam ettim. Boyum 178, kilom 68di. 1 yil sonunda 78 kilo olmustum. Universite sinavi yuzunden 1 yil ara verdirtti ailem. Aglamisligim bile oldu oyle soyleyeyim.. Bu sure zarfinda 70 kiloya dustum. 1.5 ay once tekrar basladim ve suan 74 kiloyum. @PeNa nin dedigi gibi kas hafizasi cok etkili bir sey. Farkli bir salona gittigim icin gecmisimi bilmeyenler ilk basta 'sen ne kullaniyosun' diyorlar : )) Agirlik konusunda en son B.P te 100kg kaldirmistim. Bugun idmanda ise 75kg kaldirdim. Guc durumum ise bu sekilde. Keske hic ara vermeseydim :)

4. Earth 2160

Earth 2160 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Makine Mühendisi
    Yer:
    TEKİRDAĞ
    Askerlik gerçekten bütün emeğin içine ediyor, tabi komando olarak yapmıyorsanız. Bende tam tersi oldu, yağlandım.

Ben de kısa dönem olarak yaptım, tam 6 ay çok az spor yaptım, 5-6 kere en fazla. Onun dışında 2 haftada 1 koşu ve saçmasapan ufak hareketler. Beslenme düzenim de bozuldu, protein alamadım ama çok şükür kas kaybım olmadı ama şekerli gıdalara yöneldiğim için yağ olarak 3-4 kilo aldım, özellikle de göbek kısmında. 1 ay önce tekrar başladım toparlanmaya çalışıyorum ama 3-4 kilo yağı eritmek gerçekten zor olacak gibi. 1 ayda fazla bir değişiklik yok gibi.

Sayfayı Paylaş