1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Askerde Vucut Gelistirme Olurmu?

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve crescent tarafından 10 Aralık 2005 başlatılmıştır.

1. crescent

crescent Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selam Arkadaşlar Sitenizi 2 aydır okuyorum. Bu arada haftada 4-5 gün antraman yapıyorum.
    Durumum böyleyken böle...
    Boy 179 cm
    Kilo 78-80 (tartı bozuk olabilir ama 80 den fazla 78 den az değil).
    Orta okulda lisede iki kez 3 er ay heveslenip gitmiştim bodye ama tekrar çalışmaya başlayalı 1-1,5 ay oluyor
    Beslenme ile ilgili sorunum yok.Et tavuk vs. bol bol yiyorum(iştahım çok zaten kilo almayım diye koşuyada başladım)
    Askeri okulda öğretmen olarak görevli oldugum için spor imkanları cok iyi salonda yok yok...
    Amacım göze hoş gözüken bir vucuda sahip olmak ve saglıklı olmak tabi.Yarışmalara felan katılma,kür yapma gibi durumum yok.
    YENİ OLDUGUM İÇİN HAREKETLERİ BÖLMEDİM PROGRAMIM AŞAGIDA
    BENC PRESS 40 KG 3X10
    KANAT GOGUS ALTI 50 KG 3X12
    KANAT ENSEYE 3X10 BUNUDA 45-50 KG
    KELEBEK 3X12 BUNU 50KG FELAN YAPIYORUM SANIRIM
    SIRT PRESS 20 KG 3X8
    DAMBILLA BİCEPS 10 KG 3X10
    DAMBILLA TRİCEPS 10 KG 3X10
    EĞİK MASADA EĞİK HALTERLE BİCEPS 15 kg 3x10 (dogru adını hatırlamıyorum)
    LAT TRİCEPS(şu makarayla iki elle yukardan aşagı indirince agırlık yukarı kalkıyo ) 3X10 valla bunu 40-50 kg ile rahat 3x10 yapıyorum(belkide hareketi yanlış yapıyorum yada tricepslerim güçlü)
    ÖN KOL 3x10
    BACAK CALIŞMASI (bunu yazmıyorum her türlü alet var salonda)
    Mekik 3x25

Programıma bakınca dengesizlikler var farkındayım ama yeni başlıyan (en az 7 senedir dokunmadım en son lisedeydim) birisi için agırlık farklılıkları oluyor. Programım pek güzel değil ama benim bu ay amacım bütün vucudu ısıtmaktı. Onuda yaptım sanırım. Şimdi sizden ricam bana uygun bir program yazmanız. Ama 4 gün için uyumlu olursa sevinirim.

Size sorularım şunlar;
    1-Şu dönemde cok rahat kilo alıyorum ama bu gidişle yaza 85 kg gireceğim yaza dogru durumum düzelirmi.Yani ben bu gidişle definasyon nasıl olacam. beslenmeyi kıssammı kilo almamak için yoksa şimdi kilo alıp yaza dogrumu bi numara yapsam(nasıl bi yöntem).
    2-Proten için erken değilmi.Pek düşünmüyorum
    3-Yaza düğünüm var eşimi cok seviyorum ve ona güzel gözükmeyi tabiki isterim.yaza kadar nasıl bir program onerirsiniz (benim istediğim aslında iyi bir program)
    4-Bunun konuyla alakası yok ama yazmadan edemiyecem gecen hafta rüyamda netten protein download ettim tam 4 Mb. nasıl kullanılıyo göremeden uyandım. Teknoloji nelerde yapıyo belki gelecekte olur :p . Sizce rüyamın anlamı ne 2006 mr olimpia benmi olacam yoksa :shock:

Resimler aşagıda

2. crescent

crescent Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    başlıgın biçimlendirmesi biraz hatalı olmuş. Admin düzeltirse iyi olur. Bu arada 81 dogumluyum. Balıkesirde astegmenim.

3. gymnast

gymnast Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle o bel bölgendeki tüm yağlardan kurtul. kütlelendikten sonra kurtulacam dersen kaslarından da olursun veya dietin seneler sürebilir. bolca koş (günde 20 dakika ile başla 1 saate kadar çık, 1 saatten fazla ve bilhassa betonda koşmak eklemlerini sakatlar. haftada en az 4 kez koş) ağırlık çalışmasını ihmal etme. ama tekrarlarını 12 den aşağı düşürme. 15 daha yararlı olur yağ yakımına. basabildiğin en iyi kiloyla 15 tekrar yap, set aralarında 40 saniyeden fazla kesinlikle dinlenme. önemli olan koşu (cardio) olduğu için önce koş sonra ağırlık idmanı yap.beslenmene gelince yağı diet programından çıkar. balık yağı ve zeytin yağı dışındakileri. zeytin yağınıda günde 1,5 - 2 yemek kaşığı kullan, ama KULLAN. yağda eriyen vitaminleri alabilmek için

4. crescent

crescent Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok teşekkür ederim. Önerilerini dikkate alacagım. Kilo konusunda yazdıklarını hiç düşünmemiştim.Sagolasın. bakalım başkaları ne onerecek.

5. xxdiablo

xxdiablo Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    muhasebe
    Yer:
    istanbul
    hocam öncelikle sana iyi görevler diliyorum anladığım kadarıyla sen kısa sürede sonuca gitmek istiyorsun o zaman sana önereceğim şey çok fazla koşma sen koşucu olmayacaksın değilmi haftada 4 gün çalışma yetecektir eğer daha kilo vermek istiyorsan bu çalışma süresi daha çok olabilir çok fazla kaldırmak önemli değil nasıl kaldırdığın önemlidir o yüzden bir günde bütün kas gruplarını çalıştırmanı öneriyorum yukarıdan aşağıya doğru omuzdan ayak pazusuna doğru ve protein falan almana gerek yok şu anda kilo olarak iyisin ama hergün en az 1 adet yumurta yersen senin için iyi olur.ağırlığı nasıl kaldırdığın bile önemlidir unutma yavaş kaldıracaksın burnunla nefes alıp ağzınla vereceksin bu önemsemediğin ufak ayrıntı bile etki için gereklidir.1 günde bütün kas gruplarına gir genel çalışma yap 60 dakikayı geçme sporda sonra biraz bekle ve farkı göreceksin 2,5 veya 3 hafta sonra etkileri hissedeceksin sana iyi çalışmalar kolay gelsin takıldığın yer olursa yaz elimden geldiğince yardımcı olurum bye bye

6. gymnast

gymnast Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    0
    şaka gibisin xxdiablo.

crescent xxdiablonun dediklerini dikkatle oku.
    ne diyorsa tersini yap.

7. crescent

crescent Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kafam iyice karışacak gibi :) Forumu okurken genelde
    "ye"
    "ne bulursan ye"
    "et süt tavuk ye"
    "beslenme cooook onemli"
    türü yazılardan etkilenerek bende coookk yedim, Ama programım bunu kasa donuşturmeye pek yaramıyor. Demekki yanlış yaptıgım bir şeyler var.
    Ladasamara,xxdiablo'ya cok teşekkür ediyorum ilgileri için. Aslında ikinizdende yeni fikirler ediniyorum biriniz koşuyu vade koşudan sonra yapılan calışmayı cok tekrarlı hızlı bir programı oneriyor. Diğeriniz ise 4 gün ama artık daha ozenli hareketleri daha düzgün yapacagım bir çalışmayı öneriyor. Burada Her ay resimlerimi yayınlayıp o ay nasıl bir çalışma yaptıgımı anlatacagım. Bana bir peogram yazarmısınız ben onu 1 ay cok sıkı bir biçimde yapayım bakalım ay sonunda fotograflarda neler değişmiş. İlgilenen herkeze cok teşekkürler

8. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    sen ladanın dediklerini uygula karlı cıkarsın

9. xxdiablo

xxdiablo Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    muhasebe
    Yer:
    istanbul
    aga 2 haftadır yapmıyorum ben bu işi ve öğrendiklerimide sağda solda sokakta öğrenmedim bu işi bilenlerden öğrendim sana ters gelebilir yaptıklarım ama herkes aynı şeyden sonuç alacak diye bir şey yok herkes aynı şeyi yapsa o zaman farklar nerede olacak söylermisin bana vücut tarihine bir bak bakalım herkes aynı programlamı çalışmış yoksa herkes kendi klasınımı oluşturmuş sen karşındakinin aynı senin gibi çalışmasını istiyorsun ama ben ona genel yapabileceği bir şey söylüyorum işte fark burada

10. crescent

crescent Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Mesajlarınızdan anladıklarım tekrar sayısını arttırıyorum dinlenme sürelerini kısaltıyorum hareketleri düzenli ve nizami yapıyorum nefes alıp vermeye dikkat ediyorum programıma koşuyuda ekliyorum. xxdiablo'yada Ladasamara'yada teşekkürler zahmet edip yorum yazdıkları için. Tüm arkadaşların önerilerini özellikle program onerilerini bekliyorum. Bugun akşam çalışacagım 17-18.30 arası önerilerinizi duymak ve denemek isterim

11. Astor

Astor Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    ya bence günde 4 kere 20 şer den şınav çekmeye başla.Sabah öğlen ikindi akşam.Sonra bu 20 sayısını güçlendikçe devamlı artır.Şınavların arasında kalan 3 arada karın çalış.AKşamki şınavdan sonra da koşuya çık 40 dakkalık.
    Fitness a girme yani hiç.Hehe. İStersen kollar için az bişey dubell var falan yapsan 2 günde bir akşamları o da olur yani.
    Bu çalışma sonucunda elde edeceğin vücut hem güzel olur .Bİde full contract kick box tarzı bi kursa başla.Ohh oh mis gibi valla

EDIT:ASTOR KONUSMALARIN DAHA SEVIYELI OLSUN BU ILK IHTARDIR SAYDAM

12. crescent

crescent Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bütün bodycileri dovmeye senden başlayabilirmiyim:) geyik iyidir ama şimdi benim derdim geyik değil.İyi bir program önerin varmı yokmu? Kimse yardım etmeye zorunlu değil ama edenlere selam olsun

13. gymnast

gymnast Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    0
    forza astor

14. timu87cin

timu87cin Guest

Ne zamandır forumda gezmiyordum, fırsat oldu bi bakıyım dedim ( sabah saat 06:37 )...
    Merak ettiğim bu kişi bu ağırlıkları nasıl kaldırıyor,
    mesela
    BENC PRESS 40 KG 3X10
    KANAT GOGUS ALTI 50 KG 3X12 demiş, 1,5 2 aylık bir insan bunu nasıl kaldırıyor hayret. Bide çalışma programı kafama takıldı, 50 kilo 10 tekrar 3 set, yaa böyle bi çalışma varmı.. Yani hep aynı ağırlıkla 3 set çalışılırmı?

Sabah sabah ben kafayı yedim, ya bende yada bunu yazan arkadaşın programında bi yanlış var. Vede o vücut yapısına göre bu programı uygun bulmadım (sakın yanlış anlaşılmasın) , yeni başlayan biri olarakta çok ağır başlamış yada kiloları yanlış yazmış...

15. tito ortiz

tito ortiz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    banada kilolarda bi problem var gibi geldi,eğer yazgığın ağırlıklar doğruysa 2 aylık bi çalışmaya göre iyi durumdasın..yada temelin iyi.

16. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Askerlik...
    Askerde bence vücut yapmak zor, ama forma girmek derseniz, askerlik kesinlikle bu konuda çok uygun bir yer :)
    Ben askerliğimi Jandarma Asteğmen olarak yaptım.
    Askere giderken 91 kiloydum, kollarim 42 cm.'di.
    Her zaman ki gibi, bulk Emre.
    Yağ oranım yuzde 20 civarindaydi.
    Arkadaşlar, 2,5 aylık eğitimin sonunda 78 kiloya düştüm.
    Eğitimin son bir aylık bölümü Foça Komando okulundaydi.
    Orada tam anlamıyla kas ve yağ anlamında eridim.
    Bacaklarim parça parça oldu, belim lisedeki kadar inceldi, 80 cm'in altina düştü.
    Sevgilimin dediği şey, "Emre, sen çökmüssün oldu."
    Bitik durumdaydım, neyse, iki haftalık izin sirasinda çoğu kas olarak 3-4 kilo aldım.
    Biraz olsun düzeldim.
    Birliğime gittiğimde, bol koşu ve haftada 3 ağırlık çalışması yaparak, 4 ay içinde kilomu 86'ya çıkardım.
    Kollarım 41 cm. civarindaydi.
    Askerliğimi bu şekilde bitirdim.
    Askerlikte, asteğmen olmamın avantajı iyi beslenme ve kendime zaman ayırabilme lüksüydü.
    Birliğimde, salça teneklerinin içine beton dökülmesinden ibaret halterler vardı.
    Bunlarla omuz çalışıyordum.
    Sirt ve kollarımı geniş/dar tutuş barfiks çekerek çalışıtırdım.
    Dips yaptım, şnav çektim.
    Askerlikte gerçekten çakı gibi oldum, bir düz taban olarak, en büyük başarım düzenli olarak 5 km. koşar hale gelmiş olmamdır.
    Askerlik bana koşma ve kondüsyon becerileri kazandırdı.
    Sonuç olarak askerlikte insan vücuduna bir şeyler katabilir.
    ama bu nasil ve nerede yaptığınıza bağlı...
    Ben gayet stressiz, bir er eğitim birliğinde takım komutanı olarak yaptım ve bölük komutani, spora olan ilgimden dolayi beni spor eğitiminden sorumlu tutmuştu.
    Buna rağmen "vücut yapma" firsatim olmadi.
    Bana kalırsa dostlar, askerlik form tutmak için çok iyi bir ortam.
    Benim deneyimlerim bana bunu yaşattı.

Buarada, Devrem merhabalar, umarim sivil hayatında herşey yolundadır, sevgiler :)

17. volgym

volgym Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmit
    arkadaşım ladasamara sana en uygun olanı söylemiş onun dedikleri harfiyen uygula!.
    yağ yakımı için cardio şart, deri altı yağlarından kurtulmak içinde hafif kilo çok tekrar yap(süper set) mideyi sakın her gün çalıştırma ne kadar çok çalışırsa o kadar gelişmez daha kasları yorarsın saygılar..

18. hakan79

hakan79 Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    antrönör
    Yer:
    izmir
    çok çalışman lazım

kardes valla senin durum hiç iç açıcı değil bu fotoları buraya koyabilmek bile cesaret ister allah yardımcın olsun senin yolun uzun inşallah sabırlı ve azimlisindir

Sayfayı Paylaş