artık steroite elveda

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve jarhead tarafından 12 Ekim 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    evet arkadaşlar başlıkdanda anlaşılacağı gibi artık steroiti vücuduma sokmamaya karar verdim. düşündüm çok düşündüm. ben bu kür olaylarına iğnelere girmeden önce idmanlarım çok güzel geçerdi her geçen gün yavaş yavaş ama güzel ve estetik bir şekilde büyürdüm. bu işlere bulaşdıkdan sonra idman yapamaz oldum beslenmem sıfır oldu büyük ölçü alıp anı şekilde kaybettim ve estetikden uzaklaşdım. ama herşeyi bilinçli yapdım hiçbir zararını çok şükür görmedim. ama neden böyle oldu neden aldığımı kaybettim?

ben kür başladıkdan sonra idmanlara çok sıkı asılmaya başladım. kürdeyken beslenmem uyku düzenim çok iyi oluyordu ayarlıyorum. ama kürün sonuna geldiğimde psikolejikman çöküntüye giriyodum ve sanki bidaha doğal yönden büyüyemeyeceğim diye birdahaki küre kadar beslenmem çok bozuk geçerdi 0 lardım neredeyse yemek isterdim ama psikolejim el vermezdi. yaşayan bilir bunları. ve idmanlarım kür sonu resmen laylaylom geçerdi. ama steroit kullanmadan önce her idmanım iyi her öğünüm güzel ve neşeli geçerdi. ama kürde bi agresiflik kür sonu geçr diyorum kür sonu psikoleji bozukluğu dahada bi sinirlilik aldı başını gitti:S

bende bi huy var hrşeye böyle balıklama atlamaya bayılıyorum. bu işede öyle girdim. birde abartmayı çok severim steroite bulaşdıkdan sonra 1 kürüm bittikden 1 ay sonra diğer küre geçiyordum sanki onsuz olmayacakdı kafama öyle bir yerleşdirmişimki kimse çıkaramaz. ama bakdım böyle olmayacak. n idman kalıyor kür sonrasında ne beslenme ne neşe bende buna bir dur deme zamanının geldiğinin farkına vardım. yoksa vallaha kötüye gidiyordum. ne gerek var 1. kürde 250 testodan başlarken daha 1 sene geçmeden 4. kürümde 1000 lere çıkdım ki bu burda sınırlı kalmayacakdı.

ne gerek var ya kullanan kullansın ben her zaman saygı gösteririm sonuçda bilinçli kullanmak ve kür sonrası psikolejiyi bozmamak ve zamanında kürler yapmak normal. ama ben işi abarttım ve yapamayacağım birşeydi herşeyi abarttığım gibi bunuda abarttım. bu yüzden bırakıyorum bu işleri. çünkü bu ilacları amacına ne kadar uygun kullansamda o kadar bilgi edinsemde bile bile lades dedim. küre girsem yine sonrasında yaşanacakların tekrarlanacağını biliyorum.onun için bundan sonra forever supplement diyorum nereye kadar giderse artık.

gençlerede örnek olsun 2 kere düşünsünler.

selim4141, AnkTıp92, glorious1907 ve diğer 21 kişi bunu beğendi.
  2. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Cok sevindim jarhead kararina. Umarim streoit kullanmayi dusunen genc uyelerimize ornek olur senin bu davranisin. Hayatta her isin bir kestirmesi olmadigini, calismadan, emek sarfetmeden istedigimiz noktalara gelemeyecegimizi, gelsek bile bunun bizi tatmin etmeyecegini anlamak ve anlatmak sadece spor anlaminda degil, hayatin her noktasinda bizim bizden tecrubece kucuk arkadaslarimiza verebilecegimiz yegane ogut olur. Tesekkurler, cok tesekkurler.

yabanci ve jarhead bunu beğendi.
  3. kutlukan

kutlukan Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    73
    İnşallah kararından dönmez bu şekilde devam edersin kardeşim...Steroid bağımlılığı çok pis ve lanettir.En doğru kararı vermişin...

jarhead bunu beğendi.
  4. Raish

Raish Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    tebrikler jarhead guselde bir yazi olmus yeni baslayan veya kur dusunen arkadaslarada ornek olur..

jarhead bunu beğendi.
  5. yolcu02

yolcu02 Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    ben site ye üye olduğumdan beri steroit düşmanıyım heryerdede söylüyorum stroitsiz çok güzel vucut yapılır seni tebrik ediyorum zararın neresinden dünersen dön kardır

jarhead bunu beğendi.
  6. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    jarhead, öncelikle başlığı açanın sen olduğunu görünce ayrı bir sevindim. Piskoljini bozulması çok normal. Çünkü bazı insanlar(ben dahil) yolun sonundakine değil yoldaki çekilen acıların yolun sonundakine verdiği anlamı severiz. Sen her şeyi kolaylıkla elde edince, senin için bu spor anlamsızlaştı ve sende artık gereken özeni vermek istesen bile piskolijin istemedi. Sadece piskolojik değil, cidden citayı sürekli ve çok hızlı yükseltiyordun. Şu anda bir sağlık sorunun olmayabilir ama ilerde olmayacağıda belli olmazdı. Herkes mr. o. lar görüp onlar taş gibi bizede bir şey olmaz diyor ama çoook yanlı bir düşünce. Neden? Bu adamların Dünya kadar özel doktorları var, Dünya kadar parasıyla çeşit çeşit sağlıklı yiyecekler yiyor, ve Dünya kadar tecrübe ve bilinç var bu işi yapıyorsada tam zamanında başlıyıp düzğün ve olabildiğince temiz yapıyorlar. Ama ne kadar temiz yapılsada uzun süre kullanımda ne gibi sorunlar olduğunu görüyorsunuz(el büyümesi, jinekomasti, kalp rahatsızlıkları....). Kararına çok sevindim, tebrikler... Ama söylemeden geçemedim yazıda harfleri yuta yuta yazmışın görümden kaçmadı :D:p

Berkthagar ve jarhead bunu beğendi.
  7. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Tebrıkler en dogru kararı vermıssın.. Saglık ıcın spor yapılıyorsa steroıde bulasmamak lazım..

8. druiyigun

druiyigun Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Kesinlikle çok doğru ve yerinde bir karar tebrik ederim. bence bir de doktora git şu an kan değerlerine baktır, sonra da natural ve çok daha keyifli ve sağlıklı bir spor hayatı...Kolay gelsin

9. usd61

usd61 Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    burda tebrik edilmesi gereken daha önemli bir konu var gerçekten. oda kendi benliğini objektif biçimde eleştirebilmen ve insanlarla paylaşmandır. bu, bi çok insanın gururundan dillendiremeyeceği bir şeydir. burdan anlaşılacağı üzre, olaylara genel anlamda objektif baktığını gösterir.

bu hareketinden ötürü, heleki bu ülkede yaşayan bir birey olarak seni gönülden kutlarım.

10. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    tebrik ederim.amaca giden yolda doğru araçlar ile ilerlemenin mantığını kavramışsın.darısı hepimizin başına.

11. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Öncelikle tebrik ederim.
    Forumda ayrica bu sekilde dürüstce paylastigin icinde ayrica tesekkür ederim.
    Umarim kararindan hic bir zaman vazgecmezsin.

12. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    teker teker ben teşekkür ederim hepinize. zaten buraya yazmamın nedeni sizlerinde şahit olmanızdı ve desteklemenizdi. çünkü kendimi biliyorum biryerden sonra yeter artık bir ufak bir kür dediğim zaman aklıma sizler geleceksiniz ve bu sitedeki 25 bin kişi gelecek aklıma bu kadar kişiye söz vermişim bu sözden her dönmek istediğimde bu imzam gelecek aklıma. bu yüzden bu yazı bir senettir ve imzalamışım bu senedi geri dönüşü yok ve olmayacak inşallah irademe hakim oldukça.

pastnova, guardbody ve Despo bunu beğendi.
  13. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    aslında çok itiraf edilmeyen meselelerden biriydi bu işin psikolojik tarafı ,saplantı tarafı..

bu konuda seni tebrik ederim..

14. cexenes

cexenes Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Tebrik ederim son zamanlarda inan ki sevinerek okuduğum nadir yazılardan ben her zaman şunu söylüyorum eksisi fazla olan bir şeyi hayatın hiçbir yerinde seçmek mantıklı değildir.Sporun insan psikolojisi üzerindeki olumlu etkisini kaybetmemeniz dileğimle.

15. qubar

qubar Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Jarhead sanırım bu kararından vazgeçtin.Anabolic steroidler bölümünde nisan kürüm diye bi konun var da.Neden tekrar steroid kullanamaya gerek duyduğunu paylaşırmısın bizimle.Acaba kür ile yakalanan hacim insanın gözünü mü boyuyor?

selim4141 ve skull bunu beğendi.
  16. bebeqte5tur

bebeqte5tur Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    azim çok önemli. hiç steroit kullanmadığım halde , zaman zaman psikolojik çöküntü içine giriyor bir daha gelişemeyeceğimi çok yavaş geliştiğimi ve küçüldüğümü hissediyorum, 90 kg itebilirken bir sonraki hafta birde bakmışsın planlar altüst olmuş ve 20 kg itmeye mecalim yok. Sürantrene olmak değil bu, zaman zaman ağır antremanlarımı bi kenara bırakıp sıkılmamak için hafif kiloyla çalışmalar yapıyorum kardiyo mu değiştiriyorum koşu yerine bisiklet yapıyorum, zaman zaman vücut ağırlığıyla çalışıyorum ama yinede bu psikolojik çöküntüye girebiliyorum. ama çöküntüdeyim diye antremanımı 1 kaç saat erteledim ama yinede yaptım, beslenmem eksik mi bir sonraki öğün o eksik olan öğünün acısını çıkardım, müziklerimi yeniledim salonumu değiştirdim, sublementimi değiştirdim, arada küçük yaramazlıklar yaptım ve psikolojimi hep düzeltmeyi başardım, her zaman frank zane idolüm olmuştur ve onun tarzını çok beğeniyorum, yogalar, psikolojik terapiler herşeye sıradan olarak sadece beslenme sadece uyku sadece antreman olarak bakarsan biyere kadar gidiyor süslemelisin ve daha değişik olarak tasarlamalısın, arada yatağını değiştir örneğin :D bu arada arkadaşım sana söylediğin herşeyde katılıyorum, steroit kullanıpta daha fazlasını istemeyen arakdaşım olmadı, ama hep devam ettiler çünkü bırakamadılar ayrıca hepsinde öfke sorunları var obsesif oldular. adamın bitanesi hele facebooktan bir fotograf atmadım diye 1 ay boyunca o fotografı benden istedi, benle ilgili bi fotograf sadece takıntı yapmış

Sayfayı Paylaş