artık kendime güvenim geldi

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve overmars tarafından 26 Ağustos 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. overmars

overmars Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    İSTANBUL
    body e ilk başladığımda çok zayıftım.ve normal olarak herkesten düşük kg larla başladım.her yanım izbandut gibi adamlarla doluydu.kendimi resmen ezik gibi hissediyordum.allahtan yanımda benim gibi bir arkadaşım vardıda biraz olsun rahatlıyordum.neyse aradan 2 ay geçti.ben kilo aldım gelişebileceğim kadar geliştim artık bende o salonda saygı göüyorum.üstümü çıkartarak rahat rahat ortalıkta dolaşıyor ve çalışıyorum.

2. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    2 ay da bu rahatliga ulastiysan epey yol katetmis olman lazim helal olsun,basarilar....

3. overmars

overmars Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    İSTANBUL
    evet salondaki hocamda bunu bana söyledi.bende zaten ilk başlarda çok zayıf olduğum için sadece biraz kalıp yapsam yeterli diyordum.kalıbı idare edicek şekilde yaptım.beselenmeme ve çalışmama çok dikkat ettim.ama daha bitmedi.tam vücudum oturunca resimlerimi sizinle paylaşmak isterim.

4. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    tamam bekliyoruz resimlerini. ;)

5. kim

kim Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    o kadar çok hatalı yorumlar yapmışsın ki bu yazdıklarınla sadece dalga geçilir bence kusura bakma."body ilk başldığımda " demişsin zaten topu topu 2 ay olmuş başlayalı."her yanım izbandut gibi adamlarla doluydu" demişsin biz salonlarda o tip adamlara sporcu diyoruz ne izbandut ne goril ne ayı gibi yakıştırmalar yapmayız."neyse aradan 2 ay geçti.ben kilo aldım gelişebileceğim kadar geliştim artık bende o salonda saygı görüyorum" demişsin 2 ayda nasıl gelişebildiğin kadar geliştiğini anlayamadım bunu ortalıkta söyleme millet güler güldüğüyle de kalmaz dalga geçer farketmezsin bile.salonda saygı görmek için gelişmiş olman gerekmez düzgün bir insan ol 2,5 kg lık dambıllarla bile çalışsan görmen gereken saygıyı görürsün."üstümü çıkartarak rahat rahat ortalıkta dolaşıyor ve çalışıyorum" demişsin ben yaklaşık 5 yıldır çalışıyorum hocanın yeni program yazarken soyması dışında salonda üstümü çıkarıp gezdiğimi hatırlamam.antrenmanlarda yazın bile uzun kolu eşorfmanla çalışırım.bu aradadoğru birşey yakalamışsın bu sporu yapan insanın kendine güveni geliyor.ben en iyi antreman yaptığım dönemde o zaman kaldırdığım kiloları şimdi rüyamda bile görmüyorum Ankarada Kızılayın göbeğinde sayıları 1-4 arasında değişen kaçkaççılardan dayak yedim.sayıları 1-4 diyorum çünkü o kalabalıkta kim kapkaççı kim vatandaş göremedim.güven özgüven vb. bütün güvencelerim bir anda yerle bir oldu.

6. overmars

overmars Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    İSTANBUL
    sen bu spora başlarken nasıldın?ben sadece o zayıflığı üstümden atıım diyorum.diğer konu saygınlık.doğruya doğru ilk zamanlar kimse beni takmıyordu ama şimdi durum farklı.

7. B3RkOvi

B3RkOvi Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    hehehe salonda zayif olunca saygi duymuyolar mi :) :) :D :D baya kompleksli bir salon galiba

vucudundaki kasina gore muamele hehe

8. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Ne alakası var "kompleksli" olmakla, hayatın gerçeğidir, cüsse her yerde insanı daha görünür kılar.
    İri yarı bir adam sinirlendiğinde herkes ister istemez kendisine çeki düzen verir.
    Salonda itibar görmekle basılan kilo ve cüsse arasında elbetteki bağlantı var, iyi futbolcunun arkadaşlarından saygı görmesinden farksız bir şey bu...
    Ancak 2 ayda nasıl bir gelişim gösterdin de, o koca koca adamlar kaslarına saygı duymaya başladılar bende cidden merak ettim.
    İlk başladığında atletik yapılı biriysen sana özel bir ilgi gösterirler, ancak sıskalıktan saygı uyandıran bir fiziğe 2 ayda ulaşıldığını ben ilk kez duyuyorum.
    Neyse, önemli olan senin kendini iyi hissetmen, kendinden memnun olman, asıl ve belkide tek önemli olan bu...

9. kim

kim Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    spora başladığım zamanı tam hatırlamıyorum ama net olarak bildiğim birşey var bench presste 45 kg kaldırırken dengemi kaybedip kiloları etrafa saçmıştım.salonda saygınlık konusuna gelince gerçekten biraz iri yarıysan daha çabuk saygı duyuluyor ama benim gördüğüm ilk 1-2 ay kimse muhatap almıyor zamanla yardım şu bu derken salonda kabul gören biri olup çıkılıyor o yüzden saygınlık senin görüntünden kaynaklanmıyor aslında. kişiliğin tanındıkça sana duyulan saygınında sınırları belli olur. bazıları vardır iyi kilolar kaldırır bu sporda kendini isbat etmiştir ama insanlıktan nasibini almamıştır kimse onunla muhatap olmaz selamlaşmaz konuşmaz, kimileride vardır hafif hafif çalışır ,saygılıdır ,muhabbete gelir ve düzeni bozmaz kaldırdığı kiloya bakılmaksızın saygının en kralını görür.

10. overmars

overmars Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    İSTANBUL
    orası öyle.gelişime gelince kendimi iyi hissetcek derecede toparladım yani.kilo aldım.yoksa kas yığını oldum demiyorum.

11. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    kim ben sana katılmıyorum dostum bu konuda basılan kiloyla,saygınlıgın dogru oarantılı bi ilişkisi var.salon için

mesela sen hiç tanınmayan ve senide tanınlmayan bi ortama girdiginde ilk olarak neye bakarlar kıyafete veya

konusmana .burdada salonda baz alınan nedir kilodur

eger sen saglam kilo basabiliyorsan saygı görürsün.bu kardes belliki 2 ayda kendi kendini degerlendirdiginde büyük

degişikler yasamıs ve böyle yazmıs

bence gülünecekde bişi yokdur

belliki kendine daha bi güveni gelmiş.cünkü kendinde ilk defa bu sekilde degişikler olmus.ilk defa bir cizgi atlamıs ve baska bi

çizgiyi hedef tutmus anlatabildim mi

ama daha cok yolu var..daha yenisin arkadasım.eger oaraya 2 aydır yapıyorum yazmasaydın bile anlıyabilirdik biz

yazılarından yeni oldugunu.arastır.oku..

acizana benim düsüncelerim bunlar ;)

12. kim

kim Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    fırat dostum ben sana katılıyorum ama salondan salona değişen bir durum

13. snow

snow Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Salonda zayıf olmak b,z,m salonda önemli deil pek fazla çünkü işi bilen adamlar hiç dalga geçmeden yardıcı oluyor bende elimden geldince yeni başlayanlara yarıdımcı olmaya çalışıyorum

14. turev

turev Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    salonda bir kaç ay geçirdikten sonra tabiki insanların size davranışı değişecektir. ama sizin kas yaptığınız ve daha iri olduğunuzdan dolayı olduğunu sanmıyorum.

yeni heves, özellikle yaza girerken 3 ayda vandame gibi olma ümidiyle, (kötülemek için söylemiyorum) bb hakkında fazla bilgisi olmayan insanlar geliyor. hatta nerdeyse standard söylemdir, adama ağır kilo gir, hatta en azından terle be kardeşim, şurdan çıkarken spor yaptığın belli olsun diyosunuz, ben (duvardaki müsabakalara giren sporcularının resimlerini göstererek) böyle olmak istemiyorum hafif olsun yeter diyor. (şaka gibi ama gerçek; birini ikna edememiştim, en sonunda sen çalış yap, eritmesi kolay demiştim:) )
    spor salonundaki hatunlara yazmak için gelenler oluyor ki onlardan hiç bahsetmeyeyim bile. bunların yarattığı kuru kalabalık yüzünden hatunların olmadığı bir salona kaydımı aldırmıştım:)

ya umduklarını bulamadıklarından ya heveslerini kaybettiklerinden ya da bu işin bir sabır ve çalışma işi olduğunu anladıklarından, bir kaç ay sonra gelmeyi bırakan çok oluyor. ama 3-4 aydır salona devam eden kişi bb nin ne olduğunu anlamış ona göre kararını vermiş ve daha uzun süre devam edicek insan konumuna geliyor. doğal olarak orada devamlı çalışanlar böyle birine bu adam haftaya gider nasılsa gözüyle bakmaktan vazgeçiyorlar.

biri vardı, bruce lee gibi iplik kas istiyordu ve yıllardır da salonlara gidiyormuş. (yıllar diyip abartmayayım ama sporcuydu yani) bizim oraya taşınmış, bizim salona yazılmış ve vücüdu da kendi isteğine uygun bir şekildeydi, yani iri değildi, ağır kilolarda kullanmazdı. salonda eşorfman ve uzun kolluyla dolaştığından dışardan baktığınızda da sporla uğraşan biri gibi de durmuyordu. saygı mı dersiniz nasıl adlandırırsınız bilemiyorum (çünkü kimseye saygısızlık ettiğimi düşünmüyorum) o kişiye diğer herkese davranılandan ben de dahil herkes daha ilk gününden farklı davrandı. çünkü adam, nasıl anlatayım orada kalıcıydı, geçiçi heves gelenlerden değildi. ben gittim o kaldı, ben tekrar geldim o hala oradaydı:)

aynı şekilde düşünürsek, salona yeni gelen biri eğer ağır kilolar kullanırsa, sporcu olduğunu söylemesine gerek kalmadan o adamın sporcu olduğu anlaşılıyor, onun için ona farklı davranılıyor. misal etrafta öylesine gelip gidenler filan bu adam buraya ait diye farklı görüyor.
    ama maalesef, ben iriyim, güçlüyüm bana bundan dolayı saygı duyuyorlar diye düşünüp (düşünebilir bunda bir sorun yok, hatta öyle düşünüp daha da ağır kilolar kullansın:) ) bunu kaba davranışlarımla destekleyip kazandığım saygıyı iki katına çıkarayım düşüncesinde olanlar da oluyor arasıra:)

irilik saygı vesilesi değil yani anlatmak istediğim.
    en iri adam, en kuvvetli adam, havuzdayken yüzme takımı gelse, şöyle bir havuzun kenarına doğru geçer ki yüzücüler rahat antraman yapsınlar:) kendi de kenarda takılır. ne zaman ki havuzdan çıkılır ağırlık salonuna geçilir, (yüzücülerin ağırlıkla çalışma bilgilerine göre tabi ki), durum değişir:)
    bence bb salonlarında olan budur.

Son düzenleme: 1 Haziran 2007
  15. CENTAUR

CENTAUR Guest

Güzel tespitler türev. Özellikle geçicilik ve devamlılık konusundaki görüşlerimiz aşikar. Salon sahipleri veya antrenör kişilerin görevleri gereği yeni üyelerine yardımcı olmak ve motive etmek adına ilgiyi yüksek tutmaya bakarlar. Diğer salon üyeleri doğal olarak zamanla kaynaşıp alıştıkları insanlara yakınlık gösterirler. Şahsen bende eski ve müdavim sporculara ayrı alaka gösteririm, helede orta yaş ve üzeri istikrarlı sporcuların mutlaka halini hatrını sorup gelişmeleri hakkında olumlu izlenimlerim olduğunu söyler inceden kompliman yaparım. İnsan etrafında bu işi kendisi gibi ciddiye alan, aşkla ve şevkle devam edenlerin bulunmasından memnun oluyor, iletişim kurduğu zaman doyuma ulaşıyor, daha bir motive oluyor.

Sayfayı Paylaş