Artık karamsarlığa kapılmak yok !

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Berkaycopoglu tarafından 12 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Berkaycopoglu

Berkaycopoglu Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba Bodyforumtr üyeleri ve bu spora yeni başlıyan,başlamadan pes eden,programın yarısında karamsarlığa kapılan kardeşlerim..

Bu konuyu açıyorum umarım kilitlenmez.Tek amacım yaşadıklarımı aktarmak ve çözümlerimi anlatarak karamsarlığa kapılıp spor hayatını başlamadan bitiren kardeşlerimi spora geri döndürüp motive etmek.
    Bende birçoğunuz gibi spora gitmeğe üşeniyordum,heves edip spora başlayıp 1 hafta sonra hevesim kaybolup sırf param boşa gitmesin diye salona gidiyordum programımı yarım yamalak yapıp bitsede gitsem moduna giriyodum ama 3 ay önce buna çözüm buldum ve sizlerle paylaşmak istiyorum.

-Kullandığınız Face Book,Twitter,İnstagram gibi sosyal ağlarda türk fitness modellerini,motivasyon sözleri paylaşan sayfaları takip edin
    -Googleye All Things Trapyazın ve youtube'deki müziklerini indirin.Bunları antreman sırasında kulaklık ile son ses dinleyin.
    -İlk 1-2 ay Programınızı sizi zorlamıyıcak ağırlıklarla çalışın ilk sette 5 kilo zorlamasa bile 3. sette inanılmaz zorlayabilir oyuzden ilk sette bile zorlanmayın.2 ay sonunda hatlarınız belirginleşicek ve artık tamamen özgüveniniz artacak,hamlığınız gidecek ve artık ağırlıkları arttırıp zorlamak isteyeceksiniz gün içinde spor saatim gelsede biran önce ağırlıkların altına girsem diyeceksiniz
    -ilk 1-2 ay Kendiniz zorlamadan çalıştığınız için spordan sıkılmıyıcaksınız ve 2. ay sonunda vücudunuzdaki gelişimleri görmek sizi artık bu spor için fazlasıyla motive edicektir.
    -Düzenli beslenme çok önemli.İyi bir vücut için %70 beslenme %30 antreman diye boşuna dememişler.Bu yüzden forumdaki beslenme programlarını inceleyin ve uygulayın bu istediğiniz vücuda ulaşmanızı hızlandırıcaktır.

Ben bunları uyguladım ve spor geçmişim olmamasına rağmen başardım hep yarım yamalak yaptıgım bu sporu artık düzenli bi şekilde yapıyorum ve istediğim vücuda çok yaklaştım ama artık çok daha fazlasını istiyorum ben bu sporu bu kurallar sayesinde sevdim artık kendime sınır koymuyorum hep daha fazlasını istiyorum inşallah karamsarlığa kapılan kardeşlerime iyi bi örnek olurum ve bu konumun altına teşekkür mesajları alırım

2. boksörr

boksörr Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Balıkesir
    1.Şarkılara bakdım gerçekden çok kötü zefkler tartışılmaz ben bunları dinlersem antrenmanda uyurum.
    2.Hareketi bozmadan zorlaya bildiğin kadar zorlamak zorundasın.Zorlamazsan istediğin sonucu alamazsın!
    3.Kendimden örnek vereyim bodye acı cekdiğim için ve hergün kuvvetimin artığı için gidiyorum.Herkez bir olmaz.
    4.Çok ama çok yanlış bi motive bu forumdakilerin çoğu öğrenci ve bodye başlamak istiyo sonra bakıyo günlük yarım kilo tavuk göysü 1 litre süt sonra diyo ben bunları tüketemem ve başlamadan bırakıyor.Asıl hatayı burda yapıyolar.Çok çok çok yanlış bi motive.

3. Berkaycopoglu

Berkaycopoglu Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    O müzikleri dinlerken uykun geliyorsa kulak pilin düşmüş demektir ayrıca maddeleri gözünle okumanı öneriyorum

4. boksörr

boksörr Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Balıkesir
    Laf sokmayamı çalışıyon konu açmışın eleştri yapıyoz noldu zorunamı gitti.Senin bu konuyu açma amacın ney?Bunu okuyan adam dahada spora gitmez o kadar saçma maddeler varki 1 gr motive olmaz kimse bundan.Zefkim farklı herkezin farklıdır ister giderim müslüm baba dinlerim ister azer bülbül dinlerim.

5. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Ben berkaycopoglu nun yazdığı şeylerin büyük bölümüne katılıyorum.

Ben de facebook da V.G. motivasyon sayfalarını takip ediyorum. İşe yarıyor.

Örnek verdiği müzikleri bilmiyorum ama müzik de iyi bir motivasyon aracı.

İlk başta yüksek ağırlıklarla zorlamak gerçekten yanlış. Bu maddede yazdıkları bence çok doğru. Ve yeni başlayanların büyük bölümünün yaptığı bir hata. 2 ay çok fazla belki ama ilk ay tamamen alışma aşaması olmalı. Hafif kilolarla hareketleri doğru formda yapmaya alışmak, salona gelip-gitmeye alışmak, salonda çalışmaya alışmak.. Bu tür bir düzene alıştıktan sonra vitesi yükseltmek doğru olur diye düşünüyorum.

Beslenmeyle ilgili kısımda da yine doğru şeyler yazıyor.

Berkaycopoglu bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş