Arsan Efedrin Eczanelerde Satiliyormu Daha?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Nassim tarafından 21 Kasım 2004 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Nassim

Nassim Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Danmark
    Selam arkadaslar, Arsan Efedrin satiliyormu eczanelerde daha ?
    Eger arsan yoksa baska Efedrin varmi tr´de, varsa fiyati tr´de ne kadar ? yardimci olursaniz Cok memnun olurum.. Birde

Tiromel daha duruyormu ?

Abdi Ibrahim patentli herhalde...

Fiyatlari ??

Bio sen belki bilirsin ??

2. Coleman

Coleman Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ticaret
    Yer:
    istanbul
    satılıyo :D :lol:

3. Nassim

Nassim Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Danmark
    Süper! En son ne zaman gördün ve fiyatlarini ögrenebilirmisin ?

4. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    benim bildigim artık satılmıyor ama yanlış da biliyor olabilirim

5. Nassim

Nassim Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Danmark
    Saydam bende öyle duymustum onun icin sordum, eger biriniz ögrenebilirseniz cok sevinirim.

6. eczaneci

eczaneci Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    denmark
    merhaba arkadaslar

duyduma gøre tek 3 paket den fazla alinmiyormus :oops:

7. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    abi istanbulun neresinde bulanabiliyorsa söyleyin gidip alacam. gecen yıl uykusuzluk yaptığı için ders çalışırken sabahlamam gerektiğinde alıyordum şimdi bulunmuyor hiç bi yerde :shock:

8. TANTO

TANTO Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    bölge yöneticisi
    Yer:
    ADANA
    İsteyen bütün eczaneler ilaç deposundan getirtebilir ama bu ilaç için denetimi çok fazla olduğundan eczacılar uğraşmak istemiyorlar. Herkese de verilmiyor artık yalnız reçetesi olana veriliyor fiyatıda 1,25 YTL. Bu ilaçtan 1 kutu bitiren bile ilerde kalp sorunu yaşıyormuş bu bilgi direk kalp hastanesi cerrahından.Annemi kontrole götürdüğümde doktora sordum adam tanımadığı halde nerdeyse beni dövecekti valla üstüme yürüdü, benim size tavsiyem bu ürünü doktora sormayın ve hiç kullanmayın kalp bu başka bişeye benzemez arkadaşlar bu kadar uyarı yapılıyor hala kullanmak isteyen arkadaşlar var. sağlık için spor yapın tersini yapmayın. Gerçi her hatadan ders çıkarılsaydı.....

9. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Bu cerrah arkadaş bence Protein tozları androjen içeriyor diyen Prof. Dr. lerden etkilenerek söylemiş bunları. 100 tane ayrı makale okudum, kendim de öksürük şurubu vasıtasıyla küçüklüğümden beri bol bol kullanmak zorunda kaldım, hala da evde bir öksürük şurubu duruyor (bu sefer efedrini için :)). Bence efedrinin asıl tehlikesi, alındığı sürece yarattıkları, efedrini kullanırken beyin kanaması, kalp krizi vs. mantıksız dozların sağlıksız bünyelerle birleşmesi sonucu yaşanabilir ama efedrini bıraktıktan sonra kalp olsa olsa güçlenir gibi geliyor bana ayrıca yakılan yağların da yarattığı dolaşım rahatlığı cabası.

10. Atlas

Atlas Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Toplam 12 eczaneye sordum İstanbulda hiçbirinde yoktu. Hepsi aynı şeyi dedi "Uzun süredir gelmiyor artık gelmez herhalde."
    :(

11. kerem

kerem Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Kalp düşmanı Ephedrine yi kimse önermedi önermiyorda zaten. Tr. nin yetiştirdiği ünlü vücutçulardan tutan da USA da satılan birçok metabolizma hızlandırıcı ürünün içnde "No Ephedrine" diye yazmış adamlar. Bir şişe kullanımda bile Taşikardi (yani kalp ritminin bozulması) ye yol açtığı bilinmektedir. Yine de tercih sizin....

12. mudkicker

mudkicker Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Efedrin en sağlıklı yağ yakıcı ilaç benim bildiğim. Yani Clen ile Tiromel ilde DNP ile kıyasladığınızda...
    Efedrin artık bulunmuyor, muhtemelende artık kalkacak tamamen. Bunun sebebi efedrin 'in kristalize edilerek amphetamine benzeri maddeler üretilebiliyor... Şuan resmi olarak bi açıklama yok bildiğim kadarıyla efedrin'in kalkacağına dair. Ama tüm dünyada durduruldu ve tamamen kalkacak şeklinde duyumlar var... Resmi olarak artık reçetesiz satılmıyor sadece...

Ben doktora yazdırdım eczanede yokmuş. Depoya baktılar. Gelmiyormuş. Çevre illeri vs. aradılar. Bulduklarında haber edecekler bakalım. 1 ay oldu haber yok...

13. kerem

kerem Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Merock kardeşim bu forumu ve diğer forumları gezer de Ephedrine yi araştırırsan hiç de sağlıklı birşey olmadığının farkına varacaksın. Farzetki zararsız bir madde. 6 ayda yakacağın yağı 2 ayda yaktın. Unutma ki bu yaktığın yağı en kısa sürede de geri alacaksın. Ama bu kimyasal maddeleri kullanmadan 1 yılda vereceğin kilo çok daha sağlıklı ve daha kalıcı olacaktır. Unutma...

14. playertr

playertr Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    evet ankarada da öyle

15. StRoNgMaN

StRoNgMaN Yeni Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    istanbul sefaköyde önüme gelen ilk eczaneye sordum efedrin var...
    hemde 700 bin.
    diğer ilaçları felan hepsini sordum bazıları vardı..diğerlerinide istersen hemen getittiririz felan dediler :lol: :lol: :lol:
    daha sorduğum ilk eczane de :? :? :?

16. mudkicker

mudkicker Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Yanlış anlaşılma olmuş galiba... Ben efedrin için sağlıklı bi maddedir demedim! Sadece Yağ yakıcı ilaçların içinde en sağlıklısıdır dedim... Eğer bildiğiniz yağ yakıcı efedrinden daha sağlıklı bi ilaç varsa söyleyin hepimiz öğrenelim...

17. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    hydroxycut ve xenadrine... gerçi bunlar ilaç değil ama çok tatminkar ürünler...

18. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Etkilerini Efedrin'e oranlarsak nasıl bir yorum yapabiliriz? Mesela Lipo-6 da çok tatmin ediciymiş ama Efedrin'e oranla etkisi nedir. Bana anca 4te 1i kadar falan etkili olur gibi geliyor.

19. kerem

kerem Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Güzel kardeşim ille de ilaç kullanmak zorundamısın? Ephedrine anapolon gibi çok sakıncalı ilaçlar arasında yer alıyor. İllede kullanacaksan kullan. Aldığın bir aspirin ile böbreğin %3-4 zarar görecek. Ama suplenet kullanabilirsin. Mesela CLA ile Carb Bloc u kombine iyi sonuç verir. Arkadaşın dediği gibi Xenadrine ve Hydrocut iyi sonuç verir. Bunlar sonuçta yardımcı. İşi yapacak olan sensin. Bu ürünleri kullanıp dolmaları börekleri yersen hiçbir halta yaramaz... Sağlıklı günler...

20. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    CLA, Crab Block vs. bunlar yalan zaten. Xenadrine ve Synephrine vs. ise kimyasal olarak Efedrinin adının değiştirilmişi, sadece etkisi biraz düşük yoksa içindeki maddelerin mekanizması efedrin ile aynı; bir de fark var fiyatları efedrinin 100 katı, bu yüzden efedrinin yasaklanması onların da hoşuna gidebilir tabi. Böbreklerle Efedrinin bir etkileşimi olduğunu duymamıştım, benim annem-babam beyin kanamasına karşı her gün 1er aspirin alırlar, aspirin o kadar zararlı olabilir mi sence? Benim bildiğim Efedrin alındığı sürece oluşan kalp krizi, beyin kanaması (aspirin alma sebeplerinden biri) vs. riski; bunlar da ilaç abartılmadığı ve bünye sağlıklı olduğu sürece çok da olası değil. İç organlarıma zarar verecekse tabi ki almam ama okuduğum yazıların hiçbirinde kalıcı bir organ harabiyetı yarattığı vs. yazmıyor.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş