Aromatherapy

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve saydam tarafından 17 Şubat 2006 başlatılmıştır.

 1. saydam
  Offline

  saydam Özel Üye

  Katılım:
  4 Eylül 2004
  Mesajlar:
  7.092
  Beğenileri:
  1.922
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  serbest
  Yer:
  Academic Sport Center
  Neden Aromatik Cilt Bakımı ?

  Cildimiz çeşitli etkenlerden dolayı zamanla dengesini kaybeder. Cilt bakımı cildin p.H’ını düzenlemek, porların (gözeneklerin) temizlenmesini ve sıkılaşmasını sağlamak da en önemli unsurdur. Cildin nem oranını dengelemek için ve dış etkenlere karşı korumak için tek bir ürün asla yeterli değildir. Komple bir tedavi için en etkili çözümdür.

  Cildimiz genel sağlık durumumuzu gösteren bir ayna gibidir. Organizmamız en küçük bir fizyolojik bozuklukta,dengesiz beslenmede,kötü hijyen şartlarında veya stres durumlarında bunu derhal cildimize yansıtır. Dolayısıyla tüm cilt dengemizi etkileyen faktörlere karşı koymak için düzenli cilt bakımı en önemli tedavi biçimidir. Her cilt tipinde zamanla farklı reaksiyonlar görülebilir, (Kuru ciltlerde aşırı kuruma ve pullanma, yağlı ciltlerde akne oluşumu, olgun ciltlerde kırışıklık ve sarkma) gibi problemler oluşabilir.Tüm bu cilt problemlerine karşı önlem veya oluşmuşlara karşı tedavi olarak yapılır. Düzenli olarak yapıldığında koruma, hijyen sağlar sorunsuz ve temiz bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur.

  Aromaterapik Cilt Bakımı

  Aromaterapik cilt bakımınında bakım tamamen doğal ürünlerden oluşur. Cildinizin üst tabakası suyu,havayı ve yağı geçirmeme özelliğine rağmen aromatik esansları kolaylıkla emer, uzun süreli nemlendirme ve antiseptik sağlar. Yapılan birçok deney aromatik esansların cilt geçirmezliğini sağlayan duvarı kolaylıkla aşıp cilt altına nüfuz edebildiğini ispatlamıştır. Nüfuz kabiliyetini artırmak için aromatik esanslar doğal bir vektör yardımıyla kullanmak gerekmektedir: Bitkisel yağlar(fındık,buğday çimi). Bu beraberlik içeriğindeki vitaminler, minareller veya yağlı asitler sayesinde cildin ideal dengesinin korunmasını veya yeniden kazanılmasına sağlar.

  Nasıl yapılır?

  Cilt bakımına her zaman cildinize göre seçilmiş bir “Aromessence” ile birlikte önce sırt masajı ile başlanır. Rahatlatıcı bir masajın ardından cildinize derinlemesine bir temizlik ve kese bakımı(peeling) uygulanır Temizleme işlemi bitiminde cildinize uygun bir Aromessence ve Fito krem ile 25 dakika yüz masajı yapılır. Bu aromatik masajdan sonra cildinize en uygun maskelerden biri seçilerekk, cildinizin derinlemesine temizlenmesini ve nemlenmesini sağlanır. Bu maskeler 10-15 dakika cildinizde beklerken uzmanımız size rahatlatıcı bir el masajı yapmaktadır. Maskenizin çıkarılmasının ardından cildinize uygun bir nemlendirici krem sürülerek bakımınız sona erer.Bütün bu işlemlerden sonra cildinizin ferahladığını ve yenilendiğini görürsünüz.
   

Sayfayı Paylaş