1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

ARNOLDschwarzeneggeR - Yaş: 17 Kilo: 70 Yağ: 11%

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve ARNOLDschwarzeneggeR tarafından 19 Aralık 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 22 üye.
  1. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    C:\
    vücut geliştirmeye 15 yaşımda başladım. şuan 17 yaşındayım hiç ara vermedim. başladıgımda kilom 115 di şuan 70 kg yim % 11 yag oranım var. hiç spor salonuna gitmedim evde çalışıyorum çok temel programları uyguluyorum. kardio olarak koşuyorum. hiçbir suplement & steroid kullanmadım. kesinlikle yag yemiyorum. protein ve salata agarlıklı besleniyorum. ölçü almayı pek sevmiyorum ama kollarım soguk 39.5. şimdilik bir altyapı yaptıgımı düşünüyorum en büyük amacım 19 yaşımdan sonra gerçek anlamda ilaçlı olarak vücutgeliştirme sporunu yapmak ve müsabakalara girmek. iyi kötü yorumlar için şimdiden herkeze teşekkürler. [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

hakan1105446 bunu beğendi.
  2. shownodese

shownodese Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    gayrimenkul danışmanı
    Yer:
    kocaeli
    ne diyosun ya helal olsun tebrik ederim devam etmelisin tabi daha çok erken sayılır sanırm önceki kilolarından bilinç altı olarak hacim yapmaktan korkuyosun ama iradeli biri olduğun belli hiç korkma başarılar dilerim ama mutlaka salona gitmelisin göğüs kafesinin genel olarak genişlemesi lazım

ARNOLDschwarzeneggeR bunu beğendi.
  3. CosaNostra

CosaNostra Üye

Beğenileri:
    191
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir - Karşıyaka
    Gerçekten iyi bir vücut yapmışsın...Uyguladıgın programlar hakkında biraz bilgi verebilirsen sevirinirim...

4. Morphling

Morphling Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Ev çalışması için çok başarılı bir vücut(Özellikle kollar ve sırt). Hiçbir supplement kullanmadan böyle bir sonuca erişmen ise disiplinin ve tamamen doğal bir şekilde beslenmenin ne gibi sonuçlar dogurdugunu kanıtlar nitelikte.
    Bu işte başarıya ulaşmak için salona gitmeye gerek olmadıgını kanıtladın bence.
    Programından bahsedersen sevinirim.
    iyi çalışmalar

5. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Yukarıdaki cümlen dışında sana katılıyorum.

Burada ev çalışmasıyla ve supplementsız yapılmış iyi bir vücut var karşımızda.
    Arnold'u azminden ve ortaya koyduğu başarıdan dolayı kutluyorum.

Ama bu vücuda başarılı bir vücut dersen bundan daha iyi her vücudu mükemmel kategorisine sokmuş olursun.

Yanlış anlaşılmasın vücudu kötülemiyorum.

Arkadaşımız zaten supplement kullanmadan ve ev çalışmasıyla ortaya olabilecek en iyi vücutlardan birini koymuş.

Ki öğrenci sanırım. O düzensiz hayat süresince bir düzen tutturmak da zor.

Fakat başarılı bir vücut ve başarı farklı bir kavram bence.

Ve iddaa ediyorum eğer evinizde iyi bir çalışma odanız ve yeteri kadar aletiniz yoksa başarıyı da yakalamanız zor.

Hele ki salonun o motive edici havası çok önemli.

Arnold başarılarının devamını dilerim.

İyi sporlar.bench_O

6. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    çok temel programları uyguluyorum. arnold schwarzeneggerin THE EDUCATION OF A BODYBUİLDER kitabında verdigi temel basit hareketleri 2 yıldır uyguluyorum. evde temel olarak makinasız çalıştıgım içinde kendime bir altyapı ve kuvvet kazandırdıgımı düşünüyorum.

7. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    kaliteli bir çalışma olmuş, tebrik ederim..çatın gayet düzgün..omuzların iyi, ama biraz daha üzerinde durabilirsin..omuz başların çok zor gelişecek gibi durmuyor..

sırtın da iyi, ama kanatların iyi gelişmiş olmalı, belin kalınlıgını kapatıyor..rowing hareketlerine agırlık vermişsin gibi duruyor..alt sırtın da çizgilerini göstermeye başlamış..

sol koluna dikkat etmeye çalışmalısın..sol kol tricepsin yeterince kütleli değil..komple kolu düzeltmek ve iki koldaki ölçüleri eşitlemek için, antrenmanında tek elle yapılan; one arm dumbell rowing, one arm dumbell curl , one arm dumbell extension vs gibi, hareketlere yer vererek kolundaki ölçü kaybını giderebilrisin kısa zamanda..

göğüslerin de gelişmeye müsait, ama yag dokusu fazla, bu da cok normal çünkü cok kilo vermişsin, göğüs uçlarından bunu anlamak zor değil..

üst göğüsü daha iyi doldurabilirsin, alt göğüste bir sorun var, tam çözemedim..o sorunu, yüksek tekrar pullover la halledebilirsin gibi görünüyor..

sonuc olarak, gelişim iyi..dogru bir beslenme ve antrenman programıyla daha güzel işler başarabilirsin..

bol şans..

8. Ludacris

Ludacris Yeni Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Omuzların ve trapezlerin yaşına göre baya bi güzel. Bu yaşta bu kdr trapez çkcağına inanmazdım ben. Kasların belirgin değil ama 17 yşnda çok az kişide senin gibi kütle vardır. Kollar da fena deil. Beli inceltip dipsle göğüslere açmaya bak şmdilik. Başarılarının devamını dilerim..

9. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Sol kolla yapılan çalışmaların sağa göre verimsiz olduğunu düşünüyorum fotoğraflara bakınca. Omuzdan itibaren sol kola bakarsak, hatlar sağdakisi gibi yeterince çıkartılamamış. Biceps çalışmalarında en alt kısımları biraz es geçmişsin gibi duruyor. Sol bicepsin sağa göre sivriliğinde eksik olduğunu düşünüyorum. Çift elle yapılan biceps çalışmalarının yararı olur aradaki orantısızlığı, eksikleri gidermede bence. Sol-iç tricepsin sağa göre eksik kalmış gibi görünüyor. Bunun için de iç tricepsi daha çok çalıştıracak hareketler iyi olur bence. Göğüs bölgende, alt göğüslerin arasını doldurmakta ve çizgiyi çıkarmakta eksik var bence. Doldurmak için alt göğüs dumbell pressin işe yarayacağını düşünüyorum. Çizgiyi çıkarmak içinse, alt göğüs yana açış veya varsa dik durarak yapılan cable cross olabilir bence. Üst göğüsü biraz daha doldurduğunda göğüs bölgenle tam bir uyum içerisinde olur bence. Omuz bölgen genel olarak iyi durumda fakat sol yan omuz sağ yan omuzun gerisinde kalmış.
    Eksikliklerin bunlar olduğunu düşünüyorum. Genel olarak bakılırsa, gayet başarılı bir gelişim var bence.

Son düzenleme: 20 Aralık 2008
    goldbergg ve ARNOLDschwarzeneggeR bunu beğendi.
  10. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    D.Wolf pullover'da çok haklı.

Göğüsteki eksiği ben de gördüm; fakat bir ev çalışması.

Sanırım dumbell ile yapıyorsun hareketleri. Alt göğüs için ne yaptığını bilmiyorum; fakat sanırım ya hiç decline dumbell/barbell curl girmemişsin ya da çok az yapmışsın bu hareketleri.

Ama hiç önemli değil. Zaten yeterince kütle olmadan alt göğüs çalışmak çok mantıklı değil.

Çok güzel bir altyapı olmuş. Bu işle daha yakından ilgilenmeye başladığında (bir salona yazıldığında veya daha çeşitli aletlerde çalışabildiğinde) gelişmekte zorlanacağını hiç sanmıyorum.

Bir de şu antrenman serisini incelemeni tavsiye ederim.

Charles Glass gerçekten çok açıklayıcı bir şekilde ne yapılması ve ne yapılmaması gerektiğini anlatmış.

Bu hareketlerden bazılarını illâ ki yapıyorsundur. Faydalı olur diye düşünüyorum.

http://www.bodybuilding.com/fun/glasscut1.htm

Daha önce bir arkadaşımız vermişti zaten bu linki.

Tüm seriyi inceledim. Sana da tavsiye ederim.

İyi çalışmalar.

11. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    iyi kötü yorum demişsin ama kötü yorum yapma şansı vermemişsin :) gayet başarılı bir sonuç...

12. Morphling

Morphling Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Haklısın bir noktada, ben yanlızca evde calısan bir insan için başarıya ulasmanın zorlugundan bahsetmiştim.(2 set 10 şınav çekip 1 set dumbell curl yaptıktan sonra buna ev calısması diyen birsürü insandan sonra) Ayrıca 110kg iken 40 kilo verip 70kiloya düşmesi herkese ders niteliginde:) şişman arkadaslar pm ye hucümm:D

Son düzenleme: 20 Aralık 2008
  13. FasT

FasT Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Hiç karın çalışıyor musunuz? Sanırım çalışmıyorsunuz. Çalışsaydınız 2 yıldır %11 yağ oranında abs gibi görünürdü bence..

14. cem_846

cem_846 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    iyiymiş.ama FasT'e katılıyorum karın adalelerini baya boşlamışsın gibi duruyor

15. donteatme41

donteatme41 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bende arkadaşlara katılıyorum karın çalış biraz ve yağ oranı nasıl ölçülüyor ?
    şimdiden saolun

16. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    diez ve saydam bunu beğendi.
  17. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    ben koşu bandında yag oranını ölçüyorum.

18. Morphling

Morphling Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Nasıl ölçüyor acaba ayrıntılı açıklayabilirmisin?

19. qadir

qadir Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    kimse 17 yaşındaki birinden six pack karın bekleyemez. zamanla o da olacaktır.
    tamam %11 iyi bir oran ama 115 kilodan 70 'e düşebilmek büyük başarı öyküsü. yaşına göre gerçekten iyisin umarım spordan hiç kopmazsın
    başarılar;)

20. FasT

FasT Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Niye 6 yaşında kızda görürken 17 yaşında erkekte beklemeyelim? Yani sizin dediğiniz resmen buraya giriyor. Bence önemli olan yaş değildir. Sonuçta 2 yıldır yapıyor zaten sordum sadece karın çalışıyor mu diye, 2 yıldır karın çalışıyorsa bence beklenir..

Sayfayı Paylaş