Arnold Sendromu

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Pump Forever tarafından 8 Şubat 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Merhaba

Simdi " Arnold Sendromu " 'da ne ola ki dediginizi duyar gibiyim...
    Hemen anlatayım...
    -Antreman sırasında, mevcut programın yetmemesi
    -Vücudun her bolgesini calistirma istegi
    -Dinlenme gününde eksiklik hissedilip haftada minimnum 6 gün antreman yapma..

Ben bunu cok sık yasıyordum... 28 gün aralıksız body yaptıgımı bilirim... yada 2.5-3 saat kadar salonda antreman yaptıgımı.. hatta hic unutmam bi gün omuz gününde yaptıgım hareketleri yazayım:

Military Press
    Smith Machine Ön
    Smith Machine Arka
    Dumble Side lateral
    Bent Dumble Lateral
    Lateral Machine
    Front Raise
    Reverse Peck Deck
    Upright Rowing
    Barbell Shrug

Her birininin en az 4 set yapıldıgını düsünün..
    Bu sendromu benim dısındada yasayan arkadaslar mutlaka vardır..
    Bugunlerde yendim bunu, haftada max 5 gun gidiorum ve 1 saatten fazla asla antreman yapmıyorum.. PErformansım ve formum cok yukseldi.. Bu sendromu ancak kendinizi telkin ederek yenebilirsiniz...

Saygılar

2. Neo

Neo Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu danismanligi
    Yer:
    izmir
    slm Pump Forever

bende de bitmek bilmeyen bi enerji var
    aynı sendromun daha azını yaşıyorum galiba
    salondan çıkmak istemiyorum
    ve evde dinlenme gününde bile çalışasım geliyor kendimi zor tutuyorum :idea:
    bazende tutamayıp bel ve mide egzersizleri yapıyorum
    ama şuna eminim ki zararlı olmadığını bilsem aralıksız 4-5 saat çalışıcam :D

3. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Vaktin varsa yap :lol:
    Serget Nubret gunde 3-4 saat calisirmis, anabolik almadan hemde ve gelisirmis!!!
    Bazi insanlar icin belkide boylesi daha iyidir, benim aklim almiyor ama cidden, vucut yapilari ve vucutlarin idman ihtiyaclari cok ama cok farkli.
    Gerci Serget amcam, gunde 2,5-3 kilo kadar kirmizi et yiyormus, ambole olmamasinin ana sebebi bu sanirim.

4. Neo

Neo Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu danismanligi
    Yer:
    izmir
  5. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Walla bir dergide cok guzel bir roportaji var, ismi tuhaf tropik bir ada olan Guadaloupe dogumlu, orda basliyor body'e ve orda halter bile yokmus, ici beton dolu ilkel agirliklarla,ve barfiksle 20 inch ki 50.8 cm. eder kollar yaptigini soyluyordu, 30 yasinda duymus steroidleri.
    Yalansa gunahi boynuna :)

6. hardtraining

hardtraining Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    bende bu sendromun tam tersi söskonusu .. zayıf olduğum için antremanlarda fazla kalori yakıcam diye üçbuçuk atıyorum :)
    bunun sonucu olarak setleri ve tekrarları minumuma indiriyorum gerçi bu durum benim amacımla doğru orantılı, böyşe yapmam gerekli olabilir ama böyle oluncada zorlandığımı hissetmiyorum. hep birşeyler eksik kalıyomuş gigi geliyo huzursuz oluyorum :?

7. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Neo, tabiki belli bi noktaya kadar steroid almamıs olması dogru olabilir.. ama daha sonra kullanmaması soz konusu olamaz...
    Bu arada 3-4 saat yapmanı onermiyorum.. Super üst düze bi genetigin yoksa, ve KArasan'ın dedigi gibi gunde 3kg et yiyemiosan ( kolestrolden gidersin zaten bi sure sonra).. sen antremanını 50-55 dkda bitir... zaten hızlı calistigin zaman, pompalamanın, ve kasların uyarımının cok daha yogun oldgunu hissediosun...

Saygılar

8. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    hardtraining merhaba

Tamam amaca yonelik calisiosun ama maximum kilolarınla calismiosun demek ki.. Eger vucudunun limitlerini zorlarsan, ve dinlenme sürelerini kısa tutarsan, set ve tekrardan bagımsız olarak vucudunu calıstırabilirsin

ozellikle son tekrarlarda kendini kilo olarak zorla.. sayıyı umursama, hareketi yapamayincaya kadar sürdür... eger bir arkadasın warsa, son tekrarlarda yardım alman, daha agır kilolar icin hem sana ek motivasyon verecektir

Saygılar

9. Neo

Neo Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu danismanligi
    Yer:
    izmir
    evet bende zaten maximum 60 dakika filan antrenman yapıyorum ve o süre içinde fazlasıyla hard çalışıyorum

10. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Bi gün Ahmet hoca ile bu dinlenme konusunu konustum Off günlerinde naapmalıyım dedim ..

" hic bi yere atlama zıplama.. sadece yemek ye ve otur ya da yat dedi.."

Karasan'dı galiba biri ahmet hoca'nın " bacak antremanından sonra , bacaklarını yormamak icin salonda yattıgını " soylemisti.. bu arada bu konuyu da soracam :)

Yani Neo, off günlerinde, mide karnı egzersizleri filan yapma, alisveris torbsı bile kaldirma.. unutma ki " kas dinlenirken gelişir"

Saygılar

keepsoul bunu beğendi.
  11. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    ben salondan çıkma istegini 1 2 saat antrenman sorası ve öncesi salonun kafeterya bölmesinde oturup çay kahve muhabbet ile gderiorum çoğu off günümde bile aynıdır :D ama eve dönerken aklım salonda olur hep millet antrenman yaparken daha fazla yapma istegi doğar :D

12. brEAk_The_bAT

brEAk_The_bAT Üye

Beğenileri:
    103
    Ödül Puanları:
    28
    Bu tür fazladan enerjisi olup antrenmana son veremeyen arkadaşlara düz çalışma şeklinden çok süper setli , drop ve bileşik setli çalışmalar öneririm. Gerçekten bitiyorsunuz

13. yale

yale Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    3
    asosyalliktendir heralde.salon dışında güzel bir sosyal hayat öneririm.testesteron seviyesi yüksek mekanlara çok alışmışsınız.

bir diğer sebep kası bir türlü tam yoramamanız olabilir.hayır bu kadar bilinçli adamlarsınız neden böyle bir şey yaşıyorsunuz ki?HIT antrenmanını bir deneyin.tam HIT ama.sonra bu kadar hareket yapabilecek misiniz hep beraber görelim:)

14. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul

salonda takılmanın antrenman da yorulmama enerji yuksekliği asosyallik vs vs sebepleri dışında antrenman yapmayı sevmemizle alakalı olabilir 1. 2. olarak ise çoğu kişi gibi lan ne zman bitcek off bugunde antrenman var hiç halim yok of yorgunum gitmesemmi göbeğimi eritiyim antrenman antrenman antrenman sonrada sabah of heryerim ağrıo bugun gitmiyim gibi insanlardan olmadığımız 3. ise bnu bir zorunluluk gibi ek bir ayrıntı veya bir yük gibi görmek yerine gerçekten bir parcamız olmasına bağlıorum. bir insan sevdiği şeyleri hergün yapmak ister ama bu hergün yaptığı anlamınada gelmez yada yapması gerken bu duyguyu hissedenlerle hissettiğini sanıp yanlış yapanlar arasındaki fark ta budur:D
    --- Mesaj birleştirildi, 21 Mart 2014 ---
    demek istediğim bunun herkes için değil tabi enerjinin fazla olması antrenman sistemi çalısma şekli hakkını verip vermemesiyle bilgisiyle yada bilgisizliği ile alakalı olmadıgı en azından benim için bu sadece her zaman antrenmana girmek için motivasyonumun yuksek olması ile bapdaştırıyorum nekadar yorgun ne kadar halsiz olursam olayım bir şekilde yuksek tutmayı basarabiliıorum sadece bb içinde değil yaptığım her spor da aynı olmustur

oğuzhan1909 bunu beğendi.
  15. Hamartin

Hamartin Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kayseri
    Ben sabahlari antreman yaparim ve off gunlerde gun boyunca herkese sert davranirim sebebi salondan uzak kalmamdir. Antremanlarim bana terapi gibi gelir , huzur verir.

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

redpack bunu beğendi.
  16. erosbu12

erosbu12 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    yalnız değilsin :D ben de öyleyim, bu arada ben de sizlere bir şey sormak isteyecektim dün biceps çalıştım ve bugünde çalıştım bir sorun olur mu acaba sadece bugün böyle bir hata yaptım büyük bir kayıp olur mu acaba 2. sorum ise hafta 4-5 gün antreman yapıyorum her antremanda karın çalışmak doğru mu teşekkürler cevaplar için ;)

17. Ivories

Ivories Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Türkiye/İstanbul
    Abimi kizdirinca bana spora gitme yasagi veriyo varya cildiriyorum .. Telefonumu alsin parayi kessin ama sporumu kesmeyin , cidden terapi gibi geliyo benin idealim 2 saat(cardio dahil)

Sayfayı Paylaş