Arnold Classic 2008 Dexter Jackson'ın!!!

Konusu 'Uluslararası Vücut Geliştirme' forumundadır ve Karasan tarafından 2 Mart 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Evet arkadaşlar, Dexter "Blade" Jackson, harika bir form tutturarak 3. kere Arnold Classic'i kazandı!
    Biliyorsunuz ödül anlamında en cömert yarışma Arnold Classic, yan ödülleriyle beraber Mr. Olympia'dan daha fazla maddi getirisi oluyor.
    Dexter 3. kere bu yarışmayı kazanarak Jay Cutler'ın rekorunu egale etmiş oldu. Gerçekten çok büyük bir başarı, Mr. Olympia olması imkansız gibi birşey, bu yüzden Mr. Olympia'dan sonra en prestijli ünvanı tekrar ve tekrar kazanması bence sporda gelebileceği en üst noktaya geldiğini gösteriyor. Dexter 38 yaşında, sporda ilaç kullanımının ve rekabetin bu derece arttığı bir dönemde 30'larının sonunda, kırklarında böylesine başarılı müsabıklar görmek hoş bir tezat, sanırım koruyucu tıp sandığımızdan çok daha ileri bir noktada.
    Gelelim ikinciye,
    2. geçen hafta IronMan'i kazanan Phil "The Gift" Heath.
    IronMan'a göre biraz daha formsuz olarak girdiği yarışmada, kendisinden çok daha deneyimli, kas olgunluğu ve kas kalitesi yönünden ileri durumdaki Dexter Jackson'a yenildi, ancak ilerisi için çok büyük bir başarı kazandı, geçen sene 5. olarak hayal kırıklığı yaratmıştı. 2. olması büyük bir aşama, kariyeri için dev bir artı oldu.
    3. ise gerçekten çok iyi fizikli, poz verme becerisi harika olan Kai Greeene, birde ek not, Kai Greene eşcinsel bir dansçı.
    4. ise granit kadar sert, kovboy kılıklı Teksaslı Warren James oldu.
    Akıllıca bir davranışla, zaten muazzam olan bacaklarını çalışma şiddetini azaltıp, göğüs ve sırtına ağırlık vermiş, ve simetri anlamında büyük aşamalar kaydetmiş, bravo, estetik bir adam olmasa bile, azmini ve betonarme fizik yapısını çok takdir ediyorum. Tam bir çiftlik çocuğu :D
    5. ise Brezilyalı Silvio Samuel, bu adam pro arenada ufak kabul ediliyor, ama kas kalitesi, kol, göğüs genetiği inanılmaz bir adam.
    Çok beğendiğim bir fiziğe sahip, yaşı 40'a yakın, ancak Mr. Olymoia olamasa bile, güzel başarılar kazanacağına inanıyorum, böylesi estetik fizikler lazım sporumuza.
    6. Dominik Cumhuriyetinden Gustavo Badell, sempatik adam, kütlesi, kalınlığı çok iyi, poz şovları güzel, zayıf yönü yok, ancak beli kalın, blocky diye tabir edilen, kare görüntüsü veren bir fiziği var.
    Ne kadar omuz kütlesi bile olsa, beli kalın gövdesi kısa olunca bu durum kaçınıılmaz, yapacak birşeyi yok, genetiği çok iyi, ama çatısı asla X görüntüsü almasına müsaade etmeyeceği için büyük ünvanları alması çok zor bir adam.
    7. ise X-man lakaplı 1.88'lik, genetik mucizesi Toney Freeman, 42 yaşında, müthiş bir sporcu, ama olmadı Freeman, geçen sene IronMan'i kazandın, bu yarışta 3. geldin, bu sene gerisin geri 7.'Liğe düştün. Fiziğini incelemedim, neden 7. oldu emin değilim.
    Ancak bu yarışma aşırı zorlu bir yarışma, en küçük bir kilo fazlası, su tutması bu yarışmadan adamı 3.'lükten 8.'liğe bile indirebilir, sanırım su tutma, formsuzluk nedeniyle madara oldu adamım!
    8. estetik harikası, beli 70 santim civarında olan Marvelous Melvin Antonhy idi, bu adamın fiziğine laf yok, çok estetik, orantılı, ancak benim favorim değil, bana ufak geliyor, boyu çok kısa değil, 1.73 ama bana olduğundan ufak, kısa bir adam izlenimi veriyor, sporda göze hoş gelen bir renk, bir çeşit ama şansı yok...
    9. en güçlü vücutçu, dealiftin kralı Johnnie Jackson, göğüsleri muazzam!!!
    Çok kalın, çok güçlü bir fiziğin sahibi, ama vücudu yumuşak, sert değil, yuvarlak, bombeli hatları var, ama sertlik anlamında Warren James ne kadar sert, beton gibiyse bu adamda balon gibi görüntü veriyor, ufak yarışmalar dışında şans tanımadığım bir adam. Fiziği bana hitap etmiyor.
    Benim özetim bu kadar dostlar...

Reddie, jay_cutler, cenci ve diğer 8 kişi bunu beğendi.
  2. qadir

qadir Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    hala hummer weriyorlar mı birinciye :)
    Rekor Flex wheelerın karasan. 4 kere birinciliği war yanılmıyorsam.

3. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Haklısın gadir, valla araştırmacı gazeteciye yakışmadı, Wheeler gözden düşeli o kadar zaman oldu ki, eski güzel günlerinde o kadar ödül kazandığını unutmuşum!!!
    Hummer verdiklerini sanmıyorum, ama dolgun hediyeler verdiklerine emin olabilir.
    Bazen rolex saat, motosiklet, pahalı deri mont gibi komple muamele yapıyorlar :D
    Helal olsun Arnold'a, bencil ve acımasız bir adam, ama nereden geldiğini unutmuyor, çektiği zorlukların hatrına kazananı ihya eden bir yarışma düzenliyor 15 seneden uzun süredir.

4. NİKE

NİKE Üye

Beğenileri:
    1.586
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    MÜHENDİS
    Son düzenleme: 2 Mart 2008
    Karasan, cenci, opasan ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  5. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    Gustavo Badell'in kalflarında ölçü olarak hiç problem yaşıyormu bilmiyorum ama ,
    Quadriceps ve hamstrings leri mi çok gelişmiş oldugundan
    video da bana mı küçük geliyor kalfları bilmiyorum dogrusu ,

6. opasan

opasan Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    NIKE resimleri bir süre sonra göreilmek için kayıt olunmasını istiyor.

Teşekkürler.

7. NİKE

NİKE Üye

Beğenileri:
    1.586
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    MÜHENDİS
    siteye her gırdıgınde 5 kısının fotografına bakabılıyorsun.uyelık gerek dedıgınde tekrar kapatıp gır .yıne 5 kısıye bakabılıyorsun .saygılar.aslında uyede olabılırsın forumda guzel bılgıler var ,ama ıngılızce

saygılar

8. betreyal

betreyal Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    diez, Despo, Karasan ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.

Sayfayı Paylaş