Arkadaslar kaza gecirdim Beyin Ameliyatı oldumYenilebodyebas

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve DeZzA tarafından 10 Şubat 2007 başlatılmıştır.

1. DeZzA

DeZzA Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    kıbrıs
    Merhaba arkadaslar uzun zamandır forumu inceliyorum dun fırsat oldum ve uye oldum.Sizden
    yardım isdiyorum bir konuda bundan 5sene once bir kaza gecirdim 31mayısda 6.seneye girer
    ve bu kazanın sonucu beyin ameliyatı oldum kafa tasımı catlattım belirli bir kısmını su an
    1.5cm kaldı gecmesi icin o bolgede ve hareketlerim kısıtlı dır.Ve kafa tası harich belirli alanlarım
    kaza sonucu kırıldı ve catladı.Eskiden basketbol,futbol,yusek atlama ile ilgileniyordum kac senedir
    gecirdigim ameliyat sonucu kordizon denilen ilaclar dan verdiler bana ve epei bir sismanladım ve 3ay
    oldu body ye bashladım epei zayıfladım ama body ye basladıgım alan jimlastik salonuydu devletin
    ve icerisinde body calshma aledleride mevcuttu tum aledler tabi bazıları olmasada dierleryle hareketleri tamamlardık .Ben den sizin isdedigim benim nabzımı cok yukseltmeden calısmam gerekiyor Ve şu an 92.6kg mım dun yeni bir salon acıldı abim beni ora yazdırdı esas amacı oranın zayıflama merkezi ama
    isdedigimiz tum agırlık malzemeleri fln da bulunmaktadır.Benim şu an sag golum 20cm bilek 30cm dirsek 40cm gol sol golumda tek farklı olan 38cm olması dun bu size bahsettigim yeni acılan salona giddim abimle tanıdıkdı uye oldum kas ve yag oranını olcduler bana body kitle endeksi fln dedikleri şeyleri ishde kısaca
    vucudumda 60kg kas var su an 30.2kg ise yağ war toplamında kilom 92.6 kg golumu olcmei biliyorum olcdum bicdim size demincek durumunu soledim benim isdedigim sizden nabzımı fazla yukseltmeden calısmam gerekiyor ve benim isdedigim yer ishde bu golumun olcusunu kaybetmeden we wucudumda sadece yag oranını azaltarak ayni boyutta kas yapmak isdiyorum hem spor olsun hem de eski fizigime kawusamaycam gerci ama guzel bir fizik yapmak olsun 40cm kolu we goguslerdeki yag oranını azaltıp kasa cewirmek isdiyorum da benim takıldıgım nokta burda hafif kilo ile cok tekrar yapsam yag gidecek kas parcalanacak die biliyorum ama yag giderken kol incelecek mi ? birde bildigim ishde hafif kilo ile kası buyudemeiz kucultme fln ishlemleri olur diye biliyorum ama ben nabzımı yukseltmeden calısmam gerektigi icin agır we coqh calısamam nasıl yapmam gerekir beni bu konuda bilgilendirirseniz coqh makbule gececek sindiden tesekur ederim yani kısaca anlayacagınız hem wucuddaki yag oranını dusurtmek ama dusurturkende kolların gogusun ayakların boyutunu kaybetmeden kas olarak kalmasını isdiyorum şu an 40cm gol war mesela yağ gittiginde 40cm kolumun kalmasını isdiyorum belimi inceltmek istiyorum gogusumde ust gogus war biraz orta gogus yok orta gogus deki yaglar gittiginde buyuk guzel bsyler isdiyorum nasıl yapabilirim Help Me plz yardım edin bana lutfen ...

2. donatello

donatello Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Sana geçmiş olsun tekrar acil şifalar diliyorum. Fotoğrafını koyarsan daha net yorumlar alabilirsin. Birde benim anladığım kadarıyla yağ yakman gerekiyor.

3. sahmat

sahmat Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ...
    gecmis olsun.........

4. DeZzA

DeZzA Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    kıbrıs
    saoln

ewet 30.2kg yag normalin brz ustundeymish dedi diyetisyen ona gore bir diyet werdi 1hafdalık ztn salon sahibi dietisyendir inşh guzel bsyler yapacaik

5. Beatboxer

Beatboxer Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    60 kg kas + 30 kilo yağ var demişsin de....Kemikler nerde ben onu anlamadım:?:?...Gerçekten fotoğraf koyup doğru ölçüleri verirsen çok daha iyi yardımcı olabilir forumumuzdaki uzmanlar da...

Neyse belli ki sorunun yağ yakmak...Dediğin gibi hafif kilo çok tekrar amacına uygundur...Fakat bunu yaparken de set aralarını kısa ve nabız hızını yüksekte tutman gerekli...Gerçekten büyük tezat var ama...

En azından şu link sana yardımcı olabilir...ENDO programını (yağ yakımı amaçlı program) uygulamalısın.....:https://www.bodyforumtr.com/forum/viewtopic.php?t=4109

6. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    çok geçmiş olsun öncelikle yağ yakmak için ağırlık kaldırmak zorunda değilsin ki onun yerine nabzını fazla yükseltmeyecek yürüyüşler yap yavaş yürü kendini çok zorlama her gün bir saat yürüsen hem metabolizman hızlanır eğer yapay tatlandırıcılı içecek abur cubur unutursan karbonhiratınıda biraz azaltırsan 1 yılda yağ diye bir şey kalmaz neredeyse bu arada 60 kg kas 32 kg yağ demişsin ama vücudumuzda yağ kas kemik iç organlar kan su dışkı bulunur yani yağ oranında kas oranında yanlış hem yürü hem ağırlık çalış daha iyi olur fazla ağırlık altınada girme sakın

7. Beatboxer

Beatboxer Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Arkadaşımızın önemli bi derdi var...Özellikle de kolundan olmaz üzere ölçü kaybetmek istemiyor...Bu durumda düşük tempolu yürüş ile yağ yakımı sırasında bütün vücut eşit şekilde çalıştığı için ve kilo verme diyetine yönelik beslenmenin de etkisiyle kesinlikle ölçü kaybedecektir...
    Bu yüzden yine de az kilo çok tekrar çalışmak uygun değil midir ?!...Bu sayede hem ölçü kaybetmemiş hem de yağ yakmış olur...

8. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    arkadaşım öncelikle geçmiş olsun. vucut yağ oranın bunca yüksek iken kol ölçüne bukadar takmış olmanı anlamıyorum. eğer kolların safi kas ise ve yağ yakman gerekiyorsa endişelenmene gerek yok derim. yok kollarında da yağ oranın fazla ise bence ölçü kaybetmeketen bu kadar çekinme. belki bi kaç santim ölçü kaybedersin ama şekilli kolların olur.

nabzımı fazla yükseltmeden çalışmam gerek demişsin ki bu sporda ağırlıkların altında iken kalbine fazla hükmedemessin ancak bence az tekrarlar ile kalp atışlarını maximize etmeden de çalışabilirsin. şöyleki diyelim barbell curl yapman gerek. normal şartlarda kalp atışların 3-4 tekrarda 80-100 arası atar ama tekrar sayın arttıkça zorlandığın için hem kasılan kaslar hemde ıkınma nedeni ile kalp atış sayın 100-130 arasında seyreder. eğer kaza sebebi ile beyin kanaması da yaşamışisen ki kanımca bunun tekrarlamaması için nabız sayını düşük tutmaya çalışıyorsun, setler arasında dinlenme süreni arttır ve nabzını da kronemetre ile kontrol et. tekrar sayını azalt, fazlaca da ağırlık arttırma. iyi bir diyet ve kardiyo ile istediğin şekilde kilo verebilirsin ve formuna kavuşabilirsin. kolay gelsin.......

9. hoterme

hoterme Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım geçmiş olsun senin yağ oranın yüksek ben sana kardio ile başla derim genel fitness prg uygula biraz kilo verdikten sonra başla derim sağlığın için zaten ağırlığıda az koysan çok koysan hipertrofi için kası zorlaman gerek buda kalp atışını hızlandıracak senin neden nabzini yükseltmemen gerekiyo onuda yazarsan sevinirim kolunu halledersin takma kafana ilk bence kilo problemini çöz rahatla sonra hipertrofiye bak derim gerçi senin tercihindir

10. DeZzA

DeZzA Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    kıbrıs
    saoln arkadashlar ilgilendiginiz icin ...

Beatboxer :60 kg kas + 30 kilo yağ var dedim ama diyetisyenin olcumunde bunları soledi bana sadece kemikler hakkında bilgi wermedigi icin bisey yazmadım bu alanda yeni oldgum icin aklım kesmedi o an soraim kemik fln durumunu :)

Coleman Trebor:saol ;) diet lisdesi werdi su an zaten salon sahibi ona gore calısıyorum tesekurler tavsiyelerin icin :)

Beatboxer: tesekurler demeki hafif ve cok dogru karar wermisim tesekur ederim ...

hernan77:saol :) kollara dakmadım aslında rahatsızlıgımdan dolayı cok agır calısamayacagım icin kollardaki olcumu kaybetmek isdemiyorum sonucda saglık icin yaparık spor u ama zevkime hitap edmesini de isderim yorumun icin teşekur ederim dediklerini uygulamaya calısacagım ....

hoterme: saol arkadasım ... nabzımı yukseltmemek isdememin sebebi yukarıda belirtmishdim ama yine belirteim belirli bir kaza sonucu beyin ameliyatı gecirmish olmam we kafamın belirli bir noktasından kemik almısh olmaları su an 1.5cm bir yer kaldı 16yasındaim 25yasına kadar gecme olanagı warmısh tekrar bir ameliyat isdememesi icin nabzımı yukseltmeden calısmam gerekiyor .Hipertrofi nedir tam olarak bilmiyorum ama tahmin ediyorum daha yeniyim bazı terimleri bilmemem normaldir sanırsam biraz bilgi edinmeye baqaim :)yorumun icin saol

Sayfayı Paylaş