Arkadaslar Hep Ayni Programi Yapiyorum Yanlis Mi?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve kinaliada85 tarafından 3 Aralık 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. kinaliada85

kinaliada85 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar. ben foruma yeni katıldım. 3senedir body yapıyorum az çok oldu bi ler kolum sıcak 40 fln işte diğer kaslarda oaayarda yani ama hp aynı programı yapıyorum ya fazla bi harekete yok ki nası her ay program deiştiriyorsunuz lütfen bana da açıklayın blkiş çok gelişmememin sebebi odur :( çok teşekkürler. yardımlarınız için şimdiden

2. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Sen napmissin, 4 ayda bir degistirmelisin programini ki vucut sasirsin. Nasil bir programin var simdi ?

3. kinaliada85

kinaliada85 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler ilgin için arkadaşım.
    ya şöle haftada 3 gidiyorum. iki program var. bi gün biri diğer günü diğeri öle gidiyorum.bazılarının ismini bilmiyorum ya :(

1.gün
    bench press
    yana açma dambılla bazen de butterfly
    üst göğüs dambılla eğik sehpada
    pullolver

barble curl
    eğik sehpada dambıll scut curl
    eğik sehpada oturarak dambıl alt kol için bilmiyorum adını
    triceps down

2.gün

arka omuz barı sırta indirerek
    dambılla yana açma
    ön omuz barı öne indirerek
    ya nomuz dambılları öne kaldırıp indirmek

makinayla triceps down
    triceps yatarak barı yukarı aşaa yapmak triceps press gibi bişey sanırım
    birde bi alet var onda tutanarak aşağı yukarı itiyorum kendimi.

4. kinaliada85

kinaliada85 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ya bi cevap yazın lütfen :(
    zaten komplexe giriyorum ya kendimden iyi bi vucut görunce tabiki cok iyi vucutlu insan var ama işte 2 sene uraşıyorum ada m1 senede geçiyo beni :(

5. restricted

restricted Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Programın tam ise niye hiç bacak çalışmıyorsun acaba ?

6. kinaliada85

kinaliada85 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet bacak çalışmıyorum ya :( zaten boyum 1.75 bi de onu çalışırsam daha kısa durucam ya :?

7. xxdiablo

xxdiablo Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    muhasebe
    Yer:
    istanbul
    hareketlerin yerni değiştir arada bir yenisini ekle eskisini kaldır bacakta çalış o kadar aniden kas çıkacakmı sanıyorsun bacaklarda üst taraf gelişirse tuaf olur sonra biraz mantık gerekli abi ince ayrıntıyı düşün o zaman daha iyi verim alırsın kendin yaz kendin yönet kendin oyna daha zevkli oluyor ben öyle yapıyorum

8. destro

destro Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Bencede bacak ve mutlaka karın kaslarını da calıstırmalısın. Program degisikligi icin ise Vücut Geliştirme Egzersiz Hareketleri bolumunde oldukca cesitli pekcok hareket bulabilirsin. Daha tecrubeli arkadaslar programın konusunda da yardımcı olabilirler ama seni gormeden eksiklerini (az gelisme olan bolgeleri) bilemezler, bu yuzden ne kadar faydalı olur bilemem. Aslında resimler kısmına birkac foto yollaman mumkunse cok daha ciddi yardım alabilirsin.

Saglıklı Gunler...

9. keloglan

keloglan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    hep ayni program

hep ayni programi yapmak cok yanlis bircok hareket kasin birçok ayri yerlerini etkiler, kimi uc noktalari kimi ic nottalari kimi bolgenin disini onun icin aralara degisik hareketle sokmali, birde insan metabolizmasinin oyle bir isleyisi varki surekti ayni seye karsi alisiyor ve gelisme vucudun tepkisi cok azaliyor, vucudu degisik hareketlerle sasirtmak lazimdir boylece bambaska metabolizmalar calismaya basliyor sinirler yoluyla kaslardaki gelisim daha iyi oluyor

10. kinaliada85

kinaliada85 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    peki arkadaşlar mesela hareket deiştir derken ben şunu anlayamıyorum. ya sonuçta göğüs için öreneğin bench press üst göğüs hareketlieri veya kol için burble curl bunlar vazzgeçilmez hareketler değiştir derken hani mesela benc press i barla diil de dumble la veya burble curl ü barla diil de dambılla mı demek istiyorsunuz...

11. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    calışma stratejin guzel bir press bir acıs tekniği uygulamıssı kesinlikle 2 press ust uste girme bir press bnir asısın mantıgınıda belirtelim.. (pressle) antreman esnasında oksijen glukojen ve kanı agırlıgın baskısıyla adeleye cıkarırsın (acış) agırlıga cıkan kan adelede dagıtılır ve adeleye uygulanan baskıyı azaltır bir nevide streching olmuş olur.. bu sistem aynı suna benzer
    duvara cekiçle çivi cakıyorsunuz cekiç kayıyor elinize vuruyorsunuz bu durumda ne yaparız hemen elimizi ufalarız istem dışı olarak oarada yogunlaşan kanı dagıtmaya calışırız en mantıklısıda zaten budur ard arda 2 presds yapmak eline iki kere cekiç vurmaya benzer :)

arkadasım hep aynı hareketi yapmak hep vucuda hep aynı yemegi yediemeye baslar biryerden sonra zarar verirsin

seni gormede sana proğram vermek istemiyorum bizim sporda sırta acarsın nere calışır omuz arkası demekki calışırken hareket eden bolge gelişir aynanın karsısına geçip eksik gordugun bolgeleri çalış

yaptıgın hareketlerden naladığım kadarıyla gogusunun ust ortası ve alt sağ koşeleri omuzunun arka caprazı kolarının dış kısmı arka kolunun da iç kıs tahmınımce zayıf (dogrumu?) bacagınında tamamı :)

12. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    vucudunu sasırtmak icin illaki hareketleri degistirmene gerek yok,calısma sistemlerini degistirerekte vucudunu soklayabilrsin...super set,ucluset,eksiltmeli (drop) setler gibi sistemleri uygulayabilirsin.. mesela ben goguste uzun zamandır(1 yıl) aynı hareketleri uyguluyorum,sırasıyla benchpress-fly-pullover ama surekli calısma prensiplerini degistirerek sistemin monotanlasmasını engelliyorum..

13. kinaliada85

kinaliada85 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hmm yani benim programım idare eder mi diyosunuz peki o süper veya üçlü seti nasıl yapıcam ben?

14. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    sordugun programlar sitede var biraz arastirirsan cevabini bulursun ;)

15. kinaliada85

kinaliada85 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    peki baktım teşekkürler bu arada bi şey sorucam ya bir sürü hareket var örrneğin biceps için ama bizim hoca dediki büyütücü hareket burble curl dür bar la onun için onu her zmn yapcan dedi yannış mı diyo ne diyo bu adam yardı medin lütfen ya :( teşekkürler arkadaşlar.

16. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    arkadasım cevabımda yazmıstım ama son bi kez daha yazayım,barbell curl u programından cıkarmaya gerek yok,calısma sistemini degistirmen yeterli ...gerci basında sana yardım eden bir hocanda var,o seni bizden daha iyi gozlemleyebiliyor niye onun dediklerine guvenmıyorsun :?:

17. kinaliada85

kinaliada85 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ya çünkü yani herhangi bi hocalık belgesi yok yani yanlışlarını yakaladım bi kaç kez.
    güvenmiyorum ya.
    bilmiyorum ondan dolayı sizlerden yardım almaya çalşyrm sistemlere göz atıcam arkaaşım hareketleri de mesela bar yerine dambılla yapıcam öle daha iyi diyorsun. aslında ben yarın gidince resim çekip sayfaya koyucam arkadaşım. çok teşekkürler.

18. kinaliada85

kinaliada85 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar ben bütün sistemleri okudum fakat şunu soracağım çift set veya bu dev setler kaç set yapılacak mesela ben bench pressi 4 set yapıyorum ama o dumbell fly la çift set yapılır diyo öle yaparsam iki set mi yapcağım yani. veya dev set kaç set yapılcak onu soracaktım arkadaşlar.birde mesela ben göğüste 4 hareket yapıyorum bu iki hareketi çift set yaparsam diğer 2 seti de mi çift set yapmama gerek
    yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler.

19. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    süperset yani cift set yaparken set sayını degistirme ,4 set bench 4 set fly yapıyorsan ikisini süperleyip tekrar 4 set yap,diger iki gogus egsersizinide süperleyebilirsin veya onlar icinde farklı bir sistem uygulayabilirsin,bunun dısında gogus egsersizlerini sırt egsersizleriylede süperleyebilirsin,ama devsetler senın seviyendeki bir sporcu icin cok agır gelebilir,bu sistem icin henuz erken

20. Guest

Guest Guest

kınalıada dostum sana tavsiyem bacak calıs kolun gelişsin yanlıs duymadın cunkı vucut simetrisinin bozulmasına biryere kadar goz yumuyor en buyuk kola sahıp bi sahısı incelerken bunu ogrendim adamın kolu 75 cm 60 da kalmıs arastırma sonucu simetri olayı . vucudun gelişimi bloke etmesi durumu anlasıyor adam programa 2 gun suoat ekliyor kolları 75 cm i buluyor burada baska bi olay da vardır deme tabi adam herseyi yapıyo mama falan ama olmuyo sebep kesinlikle bacak oldugu anlasılıyor

Sayfayı Paylaş