Arkadaşlar tecrübeli Üstadalardan Yorum bekliyorum

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve IN_MYSTERY tarafından 27 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. IN_MYSTERY

IN_MYSTERY Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ÜStadlar yaklaşık 1,5 yıldır bu sporu yapıyorum ben antremandan hemen sonra 100 gr kuru çökelek tüketiyorudum gün içindede diğer eksik protein miktarını karşılıyordum son 2 aydır birinin bana kuru çökelek sindirimi çok geç olan bir ürün antreman sonrası tavuk yemelisin demesi üzerine her antreman sonra 200 gr tavuk tükettim ama 2 aydır yağlanma oldugnu farkettim hemen araştırdım tavuk 2-3 saatte sindirilen proteinmiş o yüzden morelim alt üst oldu.araştırmalarıma göre whey protein sütten yapılıomuş hızlı tüketilen kana karışan protein miş üstadlar şimdi size sorum şu antremandan hemen sonra 30 dk süreçte kuru çökelek alsam whey proteini gibi etklimi süt proteini oldugu için, yoksa tavuk mu yemeliyim yada kuru çökelek ile whey protein arsında çok fark varmı lütfen bir an önce yardımcı olun..antremandan hemen sonra kuru çökelek alırsam kuru çökelekte kaa çabuk karışan proein grubundanmı ?

2. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    wheyin yerini hiçbir doğal besin tutmaz.

3. IN_MYSTERY

IN_MYSTERY Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hocam orası kesin de bu kuru çökelek hızlı emilen protein grbundanmı oluyor yoksa yavaşmı ?

4. cexenes

cexenes Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    lor ve çökelek birbirine yakın ürünler fakat çökeleğin protein değeri lorun iki katı çökeleği yatmadan önce tüketirseniz daha iyi olur geç emilimi var doğrudur, tavuğunda beyaz etini yemen gerekiyor antreman sonrası ve mümkünse haşlanmış olarak.

5. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Ekşimek veya çökelekte denen ürünün 100 gr mında ortalama 15-21 gr kadar protein bulunur. Bu proteinin de yaklaşık %20 si whey protein %80 ni ise kazein proteininden oluşur. Bilindiği üzere kazein yavaş emilimi olan bir proteindir. İdmandan sonra az yağlı olan tavuğun göğüs kısmından tüketebilirsiniz. Fakat bu öğünü yatmadan en az 3 saat önce tüketmeniz gerekir. Bu öğünleri geç tükettiğiniz zaman vucutta yağlanma yapabilir. Antremanlarınızıda beslenme şekline göre şekillendirmenizi öneririm.

Pappy bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş