arkadaşlar protein tozu farkı şoktayım acil yardım bu işi bilenler

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve ugur3991 tarafından 2 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. ugur3991

ugur3991 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selam size bir hikaye anlatıcağım lütfen bilenler anlatsın artık çözüm bulmaya çalışıyorum

kilo 97 boy 1.84
    1 hafta günde 2500 - 3000 kalori aldım 40 gram yağ en az

2 kere protein tozu içtim 400 gram süt ile

sabhlarıda 40 dakka koştum hafif tempo aç karna 2 3 kerede depar attım

haftada 4 gün aantreman yaptım 3 gün dinlendim 3 set yaptım tüm hareketleri
    99.1 kg oldum

ikincisinde ise günde 4 kere meyve kodyum 4 kere çok az ymeke az yedim toplasan hepsi 1500 1600 kalori eder

HERGÜN 1 KÖFTE Bİ TAvuk yedm 1 adet küçük yani günlük kalori alım miktarım 1500 1600 kalori toplasan en fazla
    az ve sık yedim yani

1 kere protein tozu aldım bide sade neskafe şekersiz

600 gram almışım hergün 100 mekik ve 50 şınav ve 3 set bacak kas hareketleri yaptım ayrıca

NERDE YANLIŞ YAPIYORUM ANLAMIYORUM Kİ BENİM VÜCÜDUM GÜNDE 3000 KALORİ YAKIYOMUŞ EN AZ HESAPLAMA CETVELİNDEN BAKTIM

AYRICA BEN SPOR YAPTIM FULL VE 2 HAFTALIK SONUÇ ORTADA

ŞUAN 99.7 KGYIM VE ŞOKTAYIM

BENCE PROTEİN TOZUNDAN BU oldu başka neden olcak yada benim bünyemde bir sorun var

ben 158 kilodan bu kilolara düştüm yoksa düşemezdim kesin protein tozundan olması lazım

YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM

2. ugur3991

ugur3991 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yokmu bilen

3. Cokerpolo

Cokerpolo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Balıkesir
    bence alakası yok protein tozundan kim kilo almışki yağlanma görmüyosan sorun yoktur kaslardan alıyorsundur kiloyu protein tozu aldıkça kaslar gelişir geliştikçe daha çok su tutar kilon artar önemli olan yağ oranı

ugur3991 bunu beğendi.
  4. ugur3991

ugur3991 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

2 haftada 2.6 KG kasmı aldım o zaman ben tartıldım yağ oranından almış gösteriyo ama tatı kiloyu doğru göteriyo ama boyu felen yanlış gösteriyo yağ oranı felen doğrumu bilmiyom ama yağdan alım gösteriyodu tartıldığımda

2 haftada o kadar kas kütlesi olması imkansız değilmi 1 kilo kas kütlesini 1 yada 2 ayda alabiliyormuşşun öle görmüştüm ben

5. Destiny

Destiny Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Gainer kullansan neyse dicemde protein tozu ile 2 haftada 2,6 kg kas zor. Beslenmende problem olabilir.Meyvelerden falan fazla şeker alıyorsan yağlanma yapmıştır. 3 aydır protein tozu kullanıyorum.Böyle bir sorunla karşılaşmadım ki karşılaşanda yoktur.

ugur3991 bunu beğendi.
  6. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Bu aldığın kalorilere protein tozu dahil mi değil mi?

ugur3991 bunu beğendi.
  7. ugur3991

ugur3991 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet dahil

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:29 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:26 ----------

zaten 2 tane havuç 2 tane armut yada şeftali ben 158 kilodan bu kiloya inerkjende günde 2 armut yada elma yemiştim havuçta zaten şeker yok neskafe zaten yağ yakar şekersiz bence günde 1 tavuk ve günde 1 köfte yedim ondan oldu galiba bide protein tozundan oldu senin başak tespitleirn varmı yediğim bunlar başka neden olmuş olabilir protein tozundan başka aklıma gelmiyo bişey hadi hiç kilo vermesem daha önce protein tozu değildir dicemde

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:33 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:29 ----------

deri sarkmasından olabilirmi deriler yiyeceklerden besliyip kendini kilo yapabilirmi her ihtimali düşünüyorum artık

8. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Bu durumda aklıma 3 seçenek geliyor. Birincisi; 158 kilodan 97 kiloya düştüğünüz için tebrik ederim önce, büyük başarı. Bu kadar kilo kaybından sonra metabolizma normalden biraz daha yavaş olacaktır. Yani sizinle aynı kas-yağ oranına, boya ve kiloya sahip bir insan eğer diyet yapmamışsa yakacağı sizin böyle sıkı ve uzun süreli bir diyetten sonra yakacağınızdan fazla olacaktır. Bu yüzden bir anda 3000 kalorilik bir beslenmeye geçmek yağ depolanmasına sebep vermiş olabilir. Bu durumda genelde şu yöntem öneriliyor, diyelim ki 2000 kaloriyle diyet yapıyorsanız normale dönerken almak istediğiniz kalori miktarına haftada 100-200 kalori arttırarak ulaşmak.

İkinci seçenek, diyetiniz sırasında düşük karbonhidrat aldığınız için vücuttan su atılımı olur. Diyeti bitirdiğinizde aldığınız karbonhidrat miktarlarının normale dönmesi tekrar su tutulumuna yol açar. Eğer durum buysa sorun yok demektir. Vücutta su dalgalanmaları olur, bunlar gerçek kilo alıp vermeler değildir.

Üçüncü seçenek, kalorileri yanlış hesaplamış olabilirsiniz.

Dördüncü seçeneği de ekleyeyim, bunların hepsi birlikte olmuş da olabilir :)

Her halükarda yani, olayın protein tozuyla alakası yok.

Bir de şunu eklemek isterim, 158 kilodan 100'ün altına düşmek zaten ciddi bir başarı. Bundan sonra 2 kiloluk bir dalgalanma olması hiç önemli değil. Moral bozmayın, sadece eğer kilo alımı devam ederse aldığınız kalorileri düşürün. Okyanusu geçmişsiniz, bundan sonra derede boğulmazsınız.

ugur3991 bunu beğendi.
  9. ugur3991

ugur3991 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

hocam sağolasın eyvallah kaloriler en fazla 100 200 kalori oynar protein tozunu kaldırdım meyveyi ve yemeyi 3 e düşürdüm kahveyi şekersiz 2 ye çıkardım yağları yaksın diye günde az spor yapıcam az yiyicem biraz daha haftada yarım kilo vericem yavaş yavaş yapıcak biley yok tekrar sağol

karbonhidrattan olabilir çünkü bir ara patates yemiştim o biraz kilo yapmıştı haşlanmış bilmiyorum bakalım denicem yani şu var bende günde 1600 kalorilik alıdğım besinle benim vücüdüm günde spor yapmasam bile ne kötü 2500 yakar böle bile kilo vermem lazım değilmi protein tozu ile tavuğu felen kesicem tavuğu köfteyi haftada 3 güne yada 2 güne düşürcem bide akşamları sadece yağsız şey yiyicem tavuk ve köfteyi öğlene aldım

Son düzenleme: 2 Eylül 2013
  10. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Konu forum kurallarına aykırıdır.aciliyet , öncelik vb gibi sıfatları başlıkta kullanmak yasaktır

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş