arkadaşlar geçmi kaldım acaba

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve volxan tarafından 13 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. volxan

volxan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    benim memleketimde bu vg olayının alternatifi olmadıgı için direk işi ticarete dökmüş durumda hocalar. sizin verdiginiz bilgilerle hocamın bana yaptırdıkları arasında hic bir baglantı yok. siz mesela ilk 3 ay supplement kullanmayın diyorsunuz hocam bana direk beslenmezsen bu iş olmaz diyerek işe başladı. ayrıca program yazarken hocanın incelemesi lazım ona göre kişisel program yazması lazım diyorsunuz hoca sadece aydan aya para alması gerektiği günler yanına çagrıyor sen git bisiklete bin ben programını yazrım diyip herkese aynı programları yazıyor. bu sporda 2. ayımı doldurmak üzereyim. sizce ne yapayım hocamı dinlemekten vaz geçip sizin bilgilerinizle sıfırdanmı başlıyayım ? şimdiden teşekkürler.

2. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    kesinlike böyle ahlaksızlara para kapırma.
    ilk 3 ay bittikten sonra sadece protein tozu alabilirsin.diğer supplementleri 6.ayın sonunda almalısın yoksa bi işe yaramaz.
    sen sadece salondaki aletlerden faydalan.programını kendin bul flexor hocanın yazdığı programlarla başla.hiç SALLAMA o hoca mıdır nedir onu.kendi kafanın dikine git.onun yazdığını uygulama.

3. Green Day

Green Day Yeni Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    imkanın varsa salonunu değiştir

4. brhmcr

brhmcr Guest

Gec kalacak bir durum yok. Akil ve fikrimiz var.Forumda paylasim var. Genelde tartismalar olsada pek cok konuda fikir birligi var. Kendine beslenme programida idman programida cikarabilirsin. Ilk 3 ay genelde herekese ayni program verilir daha sonra kisideki gelisime gore eksik bolgeler icin farkli programlar yazilir.

5. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    forumda para ile satın alınamayacak bilgiler mevcut artık yavaş yavaş okuyabilirsin o salonuda değiştirme imkanın varsa değiştir istersen

6. volxan

volxan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    sağoldun arkadaşlar destekleriniz için. fakat ben 3 haftadır protein tozu kullanıyorum. bırakıyımı almışken devam ediyimi yoksa. ?

7. surakings2

surakings2 Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    VG
    Yer:
    Sivas
    Az da olsa protein tozunu kullanmışsın,bırakmak olmaz:D kutuyu bitir:D

8. jackmaldow

jackmaldow Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    LA / California
    S.K.T sine bak az zaman varsa kullan ant. sonra 1 ölçek yeterli şimdilik .

9. brhmcr

brhmcr Guest

Anreman sonrası yerine sabah kalktığında daha akıllı bir tercih.

10. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Hiç bir şey için geç kalınmış değil. Eğer başka salon varda salonu değiştir. Yoksa forumda bir sürü çalışma şekli ve makale mevcut oralardan gerekli bilgileri alip kendi programını bile çıkarabilirsin

11. superman06

superman06 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    Eğer Salonu değiştirme imkanın varsa değiştir arkadasım forumda gerçekten parayla satın alınamıyacak önemli bilgiler var bunları gözden gecir oku iyice arastır...böyle paragöz adamlara paranı yedirmenin gereği yok bence...diğer alternatif bi cözümse internetten gerekli aletleri alabilirsin en kötüsü diyorum sanaiiden yaptırtabilirsin yeterki kendin böyle adamlara para kaptırma ve hicbişey icin gec değil kendin çalışarak cabalayarak ve bodyforum gibi araştırma platformu konu başlıkları geniş olan bi sitede istediğin bilgileri öğrenip kendine yön verebilirsin..protein tozunu almışsın bitir madem çalışmayla birlikte :) Simdiden basarılar...

12. sadıksaid

sadıksaid Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Saltuk Said
    Yer:
    Bingöl
    Salonunu kesinlikle değiştirmelisin ve daha iyi bir salon bul ve oradaki arkadaşlarına bu salon daha iyi gibisinden önermeler yap...supplementler hakkındada bilgim yok :D Abiler ne diyorsa onu yap:)

13. jackmaldow

jackmaldow Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    LA / California
  14. brhmcr

brhmcr Guest

Yanlis bilgiler veriyorsun jackmaldow

Alintidir :Extravaganza'dan, kesinlikle katiliyorum ve zaten arastirmalar ile desteklenmis:

İdman sonrası whey ihtiyacı, protein ihtiyacı gibi şeyler sabah aç karnına idman yapmıyorsanız, uzun süre açlık çekmiyorsanız (fasting) anlamsızdır. Önemli olan günlük toplam protein tüketimidir. Yediğiniz herhangi bir yemek kanınızda 6 saate kadar aminoasitlerin bulunmasına sebep olur. Düzenli bir diyeti olan birey için "öğün zamanlaması çok çok minör etkilere sahiptir". Bunların hepsi bilimsel araştırmalar ve makaleler ile desteklenmiştir.

Düşünsenize idmandan 2 saat önce zaten iyi bir öğün yemişsiniz. Kanınız aminoasit kaynıyor, hatta ondan önce yediğiniz aminoasitlerin bile bir kısmı hala bloodstream içerisinde gezmekte. İdmandan sonra bu kadar ani bu kadar inanılmaz bir hızlı protein ihtiyacı nerden geliyor? Gelmiyor işte. Öyle birşey söz konusu değil.

Bakın, idman sonrası açılan anabolik pencere diyorlar ya hani. İdmandan sonra aldığınız yediğiniz şeyler anabolizmaya etki eder diye. Bu idman sonrası anabolik pencere, idmandan sonraki 1 saat veya 30 dakika değildir. Bu süre 24 saattir!

Bu araştırmayı daha önce başka başlıklara da koydum. Kimse okuyup anlamaya çalışmıyor. Diyetinizi düzenlemek yerine hala whey'ler aminolar peşinde koşuyorsunuz.

Enhanced amino acid sensitivity of myofibrillar protein synthesis persists for up to 24 h after resistance exercise in young men.
    http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21289204

15. jackmaldow

jackmaldow Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    LA / California
    Çok saçma .
    Yanlış bilgi falan vermiyorum doğru oku tek kullanım zaman olarak ant. hemen sonradır mantıkende doğrudur sana göre yanlışsa devam et .

Protein tozunu günde sadece bir kez tüketiyorsaniz, bu zaman sizin icin en önemli zamandir. Antremandan hemen sonra, vücudunuz yenilenmek ve kendine gelmek icin her hangi bir hammaddeye ihtiyac duyar. Eger ki vudunuza gıda olarak bunları sağlamazsanız katabolik duruma geçersiniz. Yanı kısacası vücudunuz kendine gelmek adına, kas inşası yerine bir düşüş olur. Bu da anlayacağınız gibi bir vücutçu için zarar vericidir.
    Antremandan hemen sonra, 25- 30 gram arası protein tüketerek bu zarardan kaçınabilirsiniz.

16. brhmcr

brhmcr Guest

Sevgili Jackmaldow, yazdiklarinizi cok iyi okudum.Tesekkur ederim.Bu konuda bilimsel anlamda fikir ayriliklarimiz var. Pozitif Nitrojen dengesi, anabolik kapinin 24 saat acik oldugu, protein agirlikli bir ogunden sonra 6 saat kadar aminoasitlerin halen kanda olacagi gercegi noktasinda ayriliyoruz.

17. jackmaldow

jackmaldow Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    LA / California
    Madem öyle Sevgili brhmcr ,
    Benim anlamadığım anabolik kapi nasıl 24 saat açık oluyor ?
    Prof. vücutçular bile o kadar gün içinde o kadar besin vs. almasının yanında gecenin köründe kalkıp ek besin almasının anlamı nedir ?

18. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Peki ben idmandan sonra hiç bir şey içmeden eve gidip, 1 saat sonra normal bir öğün yersem (tavuk + pilav diyelim) ne olur?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:36 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:33 ----------

Anlamı yok.

Öyle bilmenizi, öyle anlamınızı istiyor supplement şirketleri ve bunun pazarlamasını yapan dergiler, platformlar.

Yukarıda güzel bir bilimsel araştırma sonucu var, ve bize uyan bir araştırma. Denekler genç sporcular 70 yaşında amcalar değil, diyetleri düzgün, ağırlık çalışıyorlar. Önceden bildiklerinizi sorgulamanız için iyi bir fırsat.

19. jackmaldow

jackmaldow Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    LA / California
    Ben bilinenleri uygularım bunun hakkında bir sürü makale fikir var .
    Uygulayıp uygulamamak size kalmış çoğu konu hak. fikir ayrılıkları olabilir hepsine doğru veya yanlış demek hatadır .
    Yeniden amerikayı keşfetmeye de gerek duymuyorum .

20. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Yani eski bilgi ne ise onu kabul ederim, yapılan bilimsel araştırmalar da umrumda olmaz diyorsunuz?

Olabilir. Sonuçta sizin tercihiniz.

Sayfayı Paylaş