arkadaşlar fikirlerinize ihtiyacım var???

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve noble_man tarafından 27 Aralık 2006 başlatılmıştır.

1. noble_man

noble_man Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar şu anda ew arkadaşım ve ben salonda bb yapmak için aylık toplam 150 ytl harcıyoruz.bugün şöle birşey aklımıza takıldı:aylık 150 ytl taksitle toplamda 750 ytl gibi bir rakama,ewe aletler alsak ve çalışmalarımızı ewde sürdürsek hemde kendi aletlerimiz olsa nasıl olur dedik?sizce 750 ytl ye ewde böle bir ortam hazırlamak mümkünmü.tabiki salondaki gibi cardio çalışmamız ve bazı hareketlerden mahrum kalmamız kaçınılmaz,ama siz olsanız napardınız??sonuçta ewde bir beanch press sehbası,bir düz bar,bir z bar,çeşitli dumbell lar,mekik aletleri olsa nasıl olur sizce:D
    sizce mantıklımı salonu bırakıp ewde böle bir çalışmaya girmek,yoksa yanlış yapıyorsun,salon daha avantajlı senin için,75ytl ver paşa paşa git tüm aletlerden faydalan mı diyorsunuz???napalım arkadaşlar fikirlerinizi bekliyorum..saygılar...

2. emrah

emrah Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    istanbul
    bır konuyu konu dısına yassaydın daha ıyı olurdu ben sorunu cevaplım eve aldıgın aletle bır sureye kadar calısabılırsın ondan sonra sına daha cok agırlık ve makıne ıstıcek vucut degısık hareketler ıstıcek ve sıkıcak evde calısmak bence salona gıtmen en ıyısı

3. cdalgic

cdalgic Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    salonda çalışmanın motivasyonu bambaşkadır...

4. lubu

lubu Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    noble man_..bence salonda çalışmalısın.Salondaki o tatlı rekabet hiçbir yerde yoktur.Bunun yanısıra salonda çalışanlar bile 2 ayda bir program deiştirior.Böle düşünürsek sizin alıcağınız aletlerde 2 aydan sora eski verimi vermeyecektir.Dolayısıyla salon çok daha iyi.SAYGILAR

5. noble_man

noble_man Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bende doğru olanın salon olduğunu biliyorum arkadaşlar.ama bugün salonda kafamı çok bozdu eleman,bende sinirlendim.bb olayının bu kadar ticari bi olay olmasına kafam bozuldu,ondan dedim ewde yaparım hem aletler kendimin olur die.ama dediğiniz gibi salondan ayrılmam birçok imkanımı kısıtlıcak,o yüzden başka bir salonda veya orda bb ye dewam edeceğim...

6. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    aidatlar pahalı ise uygun salon ara. mesela ben izmir'de yaşıyorum. bulunduğum bölgede 3-4 özel salon var hemen hemen hepsini gittim. çoğunda aidatlar asağı yukarı aynı öğrenci 40 normal 50 falan. istanbula falan oranla iyi ama yine de verirken insanın canı sıkılıyo ve bir de belediuenin salonu var aslında ortam ve mekan genişliği olarak mükemmel. ancak ekipmanlar baya eski. ama yine de idare ediyoruz ve aylık 15 ytl. kışın oradayım yazları klimalı salonlar da. varsa oturduğun muhitten belediye salonu oraya yazıl derim ve benim salonda kilerin çoğu da öğrenci 9 eylül fak.de yakın zaten. evde çalışmanın dez avantajı konsantre olamassın. çalışma saatlerini ötelersin. salona gidince insan ister istemez çalışıyo.....

7. CENTAUR

CENTAUR Guest

Bu kararı vermenin en sağlıklı yolu, ilk önce birkaç ay salona gitmek, egzersizleri ve müfredatı öğrendikten sonra, bayağı bir aşina olduktan sonra hem alacağınız aletlerin seçiminde, hem antrenörün size verdiği bilgilerden faydalanarak daha iyi karar vereceğinizi düşünüyorum hemde kullanacağınız aletlerden daha iyi faydalanırsınız 75 ytl de gerçekten pahalıymış birkaç ay devam edip, sonra karar vermek en iyisi diye düşünüyorum zaten eğer çok uzun vadede yapmayacaksanız çokta önemsemeyin, bu iş ya hastalık derecesinde yıllarca yapılır, veya ilk biri iki aydan sonra vazgeçilip bırakılır bu en çok sizin yapınıza birazda yaşam koşullarına bağlı.

Ha birde salondaki konsantrasyon ve motivasyonu evde yakalayabilmek potansiyel bir kabiliyet, harbiden bu işin hastası olmak lazım bu da daha sonra anlaşılacak birşey.

Boş bir garaj falan olacak, müstakil ev, çok şahane olur ya birkaç kanka arkadaşınla ufak bir salon kuracan ne güzel olurdu ama neyse :D

Sayfayı Paylaş