Arkadaşlar dik duruş korsesi almayı düşünüyorum

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve caga tarafından 16 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. caga

caga Üye

Beğenileri:
    155
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Capua
    daha önce kullanan oldumu? Doktora gözüktüm eğrilik var ama önemsiz dedi.İstemli olarak dik durabiliyorum ama yürüken falan bazen salıyorum kendimi bu yüzden korse almayı düşünüyorum almalımıtım?

2. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Korseleri ağırlık idmanı için kullanılan bel kemerine benzetirsek; sürekli bel kemeri kullanıldığında o bölgedeki kasların zayıflaması söz konusu. Kasların kurması gereken dengeyi kemer kurunca o bölge kaslarının çalışması azalıyor ve zayıflıyorlar.

Aynı düşünce bu korseler için de geçerli olabilir.

Çözümü sürekli tetikte olmak, dik gezmek. Aklını bir müddet sırtına ve dik durmaya ver. Gece yatarken sırt üstü yatmaya alış. Çekiş egzersizleri (özellikle göğüse doğru çekişler) ve bent over dambel raise egzersizini kullanabilirsin.

Zamanla daha kolay dik durabildiğini hissedecekesin. Ama bu zaman alacak.

themertyildiz, Azi ve caga bunu beğendi.
  3. caga

caga Üye

Beğenileri:
    155
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Capua
    Teşekkür ederim, korsenin bu yanı hiç aklıma gelmemişti.İnternetten buldugum bazı egzersizleri yapıyorum bu beni psikolojık olarak ayık tutuyor bu duruma karşı.Birde plates topu kullanarak pullover calısıyorum top uzerinde yapmamın bi sakıncası olurmuki?

4. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Sakıncası olmaz ama dik durmaya yarayacak bir egzersiz de değil. Dik durmak için üst sırt bölgesindeki, özellikle kürek kemikleri üstündeki ve arasındaki kaslar çalışılmalı. Basitçe anlatmak gerekirse, sırt için yapılan önden çekiş egzersizlerini (seated row, barbel rownig) karına doğru değilde göğüse doğru çekebilirsin. Bunun yanında face pull tarzı egzersizlerde olur. Arka omuzu çalıştıracak egzersizleri de yapmalısın.

caga, themertyildiz ve Azi bunu beğendi.
  5. caga

caga Üye

Beğenileri:
    155
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Capua
    Şu anda salona gitmediğim için bunları yapamam ama aydınlatmalırınız doğrultusunda dambılla sırt çalışması interneten bakıp onlara hız vericem biraz dumbell row gibi teşekkür ettim ;)

6. kazasker

kazasker Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    13
    ben içinde mıknatıs olanlarından aldım bi tane.duruş bozukluğuna bağlı olduğunu düşündüğüm sırt ağrılarıma iyi geldi. lakin çok kullanılırsa o bölgedeki kasları zayıflatacağını söyledi doktorum. bir de koltuk altını acıtıyor.

caga bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş