arkadaşlar değerlendirirseniz sevinirim

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve tyly12 tarafından 31 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. tyly12

tyly12 Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    bn haftada 6 gün çalışıyorum
    1.gün gögüs-biceps
    2.gün sırt-kanat-triceps
    3.gün omuz-bacak
    gögüste incline başlamam bi srun çkarmaz dmi arkasından bench press snra dumbell fly snrada incline dumbell press
    biceps barbell curl hammer curl bi de contraction ypıorum 1 hfta snra fln programımı değiştiricem gögüs ve bicepste hangi hareketleri değiştirmeliyim yada ne eklemeliyim yardımcı olursanız sevinirim bi de pull over kımler yapar daha çok

2. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Genelde İncline bench 2. ve 3. aydan sonra verilen bir harekettir.İlk 2 ay için en uygunu bench press ve dumbbell fly dır.Bunlar prensib tabiki.Ama eklemende bir sorun olmaz.

Göğüse İncline FLY,Dips gibi hareketleri eklemen yeterli olucaktır.Biceps e Özellikle Preacher Curl u eklemelisin.Hammer Curl'un yerine.

Pullover' herkes yapabilir.Oblique kaslarının üstündeki kaburga gibi duran kasları ve göğüsün altında bunun Pactoralis Minör leri çalıştırır.

tyly12 bunu beğendi.
  3. deniz68ruhu

deniz68ruhu Yeni Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Gazeteci, Araştırmacı
    Yer:
    İstanbul
    valla ben dumbell ile yapılan tüm hafreketleri yapıyorum bir günde 3 kas çalışıyorum bir de mekik çekiyorum

4. tyly12

tyly12 Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Bn su an 6.ayimdayim gogsler ve kollar dier blgelere gre daha yavas glsio bya bi sabir isi bu spor

5. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    hammer curlde ana hedef brachioradialistir. brachialis ve biceps brachii sinerjisttir. preacher curlde ise ana hedef brachialis, sinerjistler biceps brachii ve brachioradialistir. yani birbirlerinin yerine geçmezler. aksine preacher curl ve concentration curl birbirlerinin yerine kullanılabilecek egzersizlerdir. yani arkadaşın sistemi doğru, sizin yapmış olduğunuz öneri hatalıdır.

programa gelecek olursak kas gruplarının hiyerarşik dizilimine aykırı olması sebebiyle temelden hatalı bir rutin. örnek program şablonlarını paylaşıyorum.
    http://www.exrx.net/Lists/WorkoutMenu.html

Sayfayı Paylaş