arkadaşlar düşünceleriniz bekliyorum..

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve umut can tarafından 8 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. umut can

umut can Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    öncelıkle merhaba

foruma yenı kayıt oldum ve benım gıbı bu sporla ugrasanlardan bılgı almak faydalanmak ıstıyorum.cok uzatmıycam sonra kaynasırız zaten :)
    ben 1.85 boyunda ve 77 kiloyum ogrenmek ıstedıgım sey kas kutlemı buyutmek ıcın nasıl beslenmelıyım maddi durumum cok ıyı degıl oyle ılaca proten tozlarına veya gunde bılmem kac porsyon tavuga veya balıga verebılcek param yok durum bu . vucudumu ozetlersem aslında 3-4 aydır bu ısı yapıyorum bır kere 1 oda buuyklugunde bı salona gıttım bıseye yaramadıgını gordum cunku cok kucuk ve kotuydu ucuzdu ondan gıttık 1 ay bıle degıl gerısınde evde hep sınav cekerek bi tane dambıl alarak bıseyler yapmaya calsıtım karına gelırse alt ksıımda hafif bı gobegım var ama gogus altı sert ve duz hatta hafiften baklavlaar bellı 4 tanesi tabi :) ıstedıgım sey su hem kasların gelısmesını ıstıyorum buyumesını hemde zaten gıtmesı zor olan o alt gobegı buyutmemek ıstıyorum nacizane fıkırlerını beklıyorum yanlıs bısey yazdıysam kusura bakmayın siz bildiginiz beslenme tarzlarını zahmet olmassa sıralayın benımm gıbı derdi olanda faydalansın bende

herkese teşekkür edıyorum saygılar :)

2. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Öncelikle proteinlerle birlikle ilaç kelimesini kullanmanı önermiyorum. Yanlış anlaşılabilir zaten toplumda büyük bir ön yargı var.
    Yazdıklarına göre vücudunun spora alt yapısı var diye düşünüyorum. Karın kısmının üst 4 lü (bazılarında 2 olabiliyor) genelde daha kolay belirginleşiyor.
    Alt karın oldukça zordur. Yağ oranının az olması gereklidir. Bunu karın çalışarak da sağlayamazsın tüm vücudunu eşit oranda çalıştıracaksın.
    Ve beslenmene dikkat edeceksin. İnsülini fırlatmayacaksın yani basit karbonhidratlardan uzak duracaksın. (Abur cubur, beyaz ekmek vs.)
    Beslenme konusunda sana proteinden zengin gıdalar olarak: Lor Peyniri, Yumurta Beyazı, Tavuk Göğsü, Ton Balığı gibi sıralayabilirim. Bütçene uygun olanını seçersin.
    Günde 3 sağlam öğün ye. Kahvaltıda yüksek protein, orta derece karbonhidrat tüket. (30-35 gr kafi)
    Öğlen karbonhidratı arttırabilirsin, antrenman öğünün de bu öğün olabilir. Proteinle destekle.
    Akşam spordan çıktığın zaman protein tozun yoksa 5-6 adet yumurta beyazı tüketilebilir.
    1 saat sonrasında orta derece karbonhidratın yanında proteinle desteklediğin bir öğün tüket.
    Uyumadan 2 saat önce karbonhidrat alımını kes. Süt de dahil.
    Not: Ne kadar protein oranını arttırırsan o kadar iyi. Bu şekilde alt karın da gidecek ve gelişimin artacaktır.

göbeklisporcu ve umut can bunu beğendi.
  3. umut can

umut can Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    cok teşekkür edereım kardesım soyledıklerını yapmaya calısıcam ya sana ulasabılırmıyım bı sekılde bı kac soru sorar sora rahatsız etmem :) tekrar cok teşekkür ederım :)

4. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Problem değil her zaman soruya açığım yardımcı olduysam ne mutlu...

Sayfayı Paylaş