Arkadaşlar bodye başlamak istiyorum fakat size bir kaç sorum var

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve burhanel4 tarafından 1 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. burhanel4

burhanel4 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    1.Arkadaşlar ben 13 yaşındayım boyum:156 evde mekik,2 kglik dambıl,şınav,ve barfiks yapıyorum bunları düzenli olarak yapmayı çok istiyorum fakat boyumun uzamamasından korkuyorum sizce bunları düzenli olarak yapsam boyum uzarmı,uzamazmı?

2.Arkadaşlar eve barfiks demiri yaptırdım ama bir türlü çekemiyorum ne yapmam lazım.

3.Biz 5 ci katta oturuyoruz ben günde 140 merdiven çıkıyorum bunu 10 seneden beri yapıyorum istemedende olsa ve artık teker teker çıkmak beni hiç yormuyor.2şer 2şer çıkıyorum ve ayaklarımda yanma oluyor ve ben koşmayı çok seviyorum her yerden her yere koşarak gidiyorum sizce ayak kaslarım gelişmişmidir.

Not:Arkadaşlar cevaplarsanız çok sevinirim ve konuyu nereye açaçağımıda bilmiyordum buraya açtım.

2. stdev

stdev Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bana kalırsa yaşın oldukça genç dostum ağırlık altına girmek için,ağırlık altına girmenin gelişimini olumlu etkileyecegini sanmıyorum.barfiks,mekik ve şınav çekmenin yada koşmanın yuzmenin gelişimine zarar cercegini sanmıyorum ama tabi daha profosyenel birnin onaylaması lazım bu önerimi.

3. OkuyomBenYaa

OkuyomBenYaa Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    0
    Boyun zaten uzayacak birde bunları yaparsan beslenmeyede dikkat edersen uzayabileceği yere kadar uzar. Ama ağırlık altına girmene bence de gerek yok daha çok küçüksün vücut ağırlığınla yaptığın hareketler koşu vs vs yeter sana

4. HamzaYüksel

HamzaYüksel Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    Kardeşim daha çok küçüksün boyun istesende istemesende uzar :) kendini fazla yormadan çalışabilirsin. dambıla felanda fazla yüklenme. merdiven inip çıkmanda fayda olmuştur. beslenmene de dikkat et . dediğim gibi fazla yüklenme daha erken sadece koşu yap basketbol oyna. futbol oyna ,yüzme yap bu tür sporlarda uğraşmalısın bu yaşlarda. kolay gelsin...

5. burhanel4

burhanel4 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    zaten 5 senedir basketteyim,1 yıldır yüzme ve 1 yıldırda aikido yapıyorum.

6. Cyrax

Cyrax Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Ama daha çocuksun, bu spor için 13 yaş çok sakıncalı, en azından 16 yaş diyorum en.

7. 007EMRE

007EMRE Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Kardeşim 2 yıl daha bu sporlar la idare et beslenmene ve uykuna önem ver bu şekilde zaten büyürsün.Boyunda uzar dert etme.Daha sonrada Body'e başlarsan senin için daha iyi olur :)

Sayfayı Paylaş