Arkadaşlar Bir Konuda Yardımınıza Ihtiyacım var

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve soner tarafından 13 Nisan 2006 başlatılmıştır.

1. soner

soner Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    ben body e 6 ay 2 haftadır gidiyorum ve calf ve squat hareketlerinde kendime göre 80 squat 150 calf kaldırıyorum bun hareketlerden dolayı benim kasıklarım baya bi yani yumurtalıklarım cok ağrıyor ne zaman kilo artırsam bu sizce bir fıtık işaretimidir yoksa normal midir birde bu hareketlerde fitik olasılığı kaçtır

bu arada ben hiç bir ilaç kullanmıyorum tamamen doğal

cevaplarınızı bekliyorum

2. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    soner ,sana bilgisayar başından sorunun şudur budur diyererek böylesine büyük bir sorumluluk almak çok zor..eğer bu durum hakkında bir şüphen varsa mutlaka doktara görün..sonuçta bu hareketlerin hiçbirinde risk yok diyemeyiz.yerden dumbellı alırken bile risk altındasın..yanlış zamanlarda ,ters yapılan her türlü baskı sakatlanmaya davetiye çıkaracaktır..senin ağrıların hamlık diye tabir edilen basit kas ağrıları veya herhangi başka bir nedenlede ortaya çıkmış olabilir.ama bel ve omurga kesinlikle ihmale gelmemesi gereken bölgeler.o nedenle bir hekime danış.

3. soner

soner Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0

arkadasım öncelikle ilgin için tesekkürler ama benim vucudum ham değil onu bi söyleyeyim evet senin dediklerine cok katılıyorum ama sormak istedigim sizlerinde bu tür hareketlerden dolayı bir rahatsızlık yaşayıp yaşamadığınızıdr yani bir vucütcu hiç bir ameliyata maruz kalmadan vucudunu sekillendire bilirmi?

4. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    Barbell squats da 150 kg basabilen bir sporcuyum.Squat da bacak ustası tom platz sın set aralarında kusmamak için yere yattığı söylenir.Squat en baba harekettir.Bence antrenmana başlamadan önce bacaklarını ve kasıklarını iyice ısıt. 6 aylık birsporcu olarak 80kg squat yapman güzelde kalf kilon bana fazla geldi.eğer kalfda 20 tekrara çıkamıyorsan kalf çalışmış sayılmazsın.Squat da bağırsak sistemi biraz sıkışır.Bide hack squats yapmayı dene.Kemer takmıyorsan fıtığa yakalanma riskin yükselir.Bacaklarını iyi ısıt doktora da görünmeyi ihmal etme

5. dj_JAwsS

dj_JAwsS Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    kardes yanlıs anlama ama o sey bendede oluyordu hocalarıma soylemekden tuanıyordum benımde agrılarım oluyordu bence utanma ve bır doktora gıt gercı :D hala devam edıyor ama utangaç oldugum ıcın kımseye bır sey dıyemıyorum :D

6. starspor

starspor Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    SALON SAHİBİ
    Yer:
    SAMSUN
    soner benım fıkrım agır zorladıgın ıcın demekkı kilolar agır gelıyo sana. salonumda bırısı bu yuzden fıtık amelıyatı oldu
    doktorun soyledıgı bu tarz sporlarla ugrasan kisilerin cogunda fıtık oluyomus tavsıyem agırlıkları bayagı azalt ve fazla zorlama :(

Sayfayı Paylaş