arka kollarım çok fena:/

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve ilyum tarafından 14 Şubat 2007 başlatılmıştır.

1. ilyum

ilyum Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    herkese merhaba,
    forma yeni üye oldum, ve hemen hemen tüm siteyi hatmettim, çok yararlı, işe yarar bilgiler var, hepiniz çok bilinçlisiniz,

26 yaşında bi bayanım, boy 155 kilo 70 :cry: , ewlendikten sonra, 52den 70fırladım kısa bi zaman içinde, kilolarım çok kötü bi şekilde, basenlerimde birikti, yanlarımda 3 gibi çıkıntılarım var,
    aynı zamanda arka kollarımda müthiş bi şekilsizlik oluştu,

yaşım ilerliyo, ve kilolarımdan, yağlarımdan çok sıkıldım, insanlar beni görmesinler diye, dışarı çıkamıyorum, kendime kıyafet alamıyorum,, iyice içime kapandım, bütün fikrim, düşüncem, hayatım buna bağlı, yawaş ve istikrarlı bi şekilde zayıflamak istiyorum.

ewde hareket yapmak adına, cindy,nin cd,sini aldım, twist&shape,m var, 1 - 1,5 ve 5 kiloluk dambıllarım, bide azimli, istekli ben warım. bu yaza fipfitt girmek istiyorum,,

hareketlerle, diyetle kalın bacaklarımı inceltebilirmiyim, isteğim hedefim, 48 kilo olmak, bu kiloya inersem, hala bacaklarım, kollarım vücuduma göre kalın kalın olurmu?

bu formu çok sewdim, bundan sonra sık sık aranızda olmak istiyorum... benim gibi şişman birini aranıza kabul edermisiniz?? destek olurmusunuz??
    ...... şubat ortasındayız, wermem gereken 22 kilo, biraz azmetsem 4-5 aylık işi war aslında, temmuz - ağustos ayına kadar, sizlerinde desteğini alarak, hedefime ulaşabilmeliyim,

(üst kolumun vehameti, foto büyültülerek daha iyi görülebilir, ve bu arka kol, düzelirmii?)

*Fotoğraf kaldırıldı*

2. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Foruma hoşgeldiniz, siz işi psikolojik boyuta taşımışsınız anlaşılan. Bu kadar abartmayın bence, böyle "kalıpsal" düşünceler istediğiniz hedefe ulaşmanızı da engeller. Yaşınız sorun değil ayrıyeten, ilerliyor demişsiniz, duyan 40'lı yaşlara merdiven dayamışsınız zannedecek(ki bence 40'lu yaşlar da çok yaşlı değil). İnsan içine çıkmamak gibi alışkanlıkları bırakmak yararınıza olur kanısındayım, örnek birebir olmayabilir ama fikir vermek açısından, Arnold bacaklarının üst vücudundan geri olduğunu görünce pantolonlarını diz altından kesmiş ve sokağa öyle çıkmaya başlamış. Sebebi ise insanların bacaklarının ne kadar ince olduğunu görmesi ve onu komik bulmaları(üst tarafı çok geniş olduğu için). Bunu motivsayon olarak kullanış, ve gayet başarılı olmuş diyebiliriz. Zayıfalamak isteyen birinin buzdolabının üstüne kendi resmini yapıştırması gibi(Karasan vermişti galiba bu örneği). Bir bar çikolata bu halde kalmama neden olmamalı diye.

Zaten azimli iseniz bir sorun yok. 5 ay içinde 48 kilo olurmusunuz bilmem ama, çok yol katedersiniz(55 kg civarı). Zaten egzersiz vücudu belli bir şekile sokacağı için, kilodan çok yağ oranı üzerinde durun. Tartıya ayda bir çıkın, sürekli kilom azalmış mı diye bakmayın.

3. ilyum

ilyum Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ...

cevap almış olmak beni sewindirdi, destek aldığımı hissettim, çok teşekkür ederim, ewet haklısın aslında "yaşım ilerliyo...:)" pek akıllaca olmamış, okuyunca bende sizin gibi düşündüm,, ama psikolojik olarak, ewet, çok fazla etkilendim, ve etkileniyorum, bunun için ya yardım almalıyım, yada harekete geçip zayıflamalıyım,,,

peki üst kollarım için, neler öneriyosunus?, kısakol, uzunkol, hiçbişi giyemiorum, habire geniş kollu giyinmekten bıktım:(...

4. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    kendinizi kilo vermeye aşırı derecede odaklarsanız bu size ters tepkiler verebilir. kararlı olmak tabiki en başta istenilen bişey ama psikolojik olarak rahat olmanız size daha iyi sonuçlar getirir.

elinizde dambıllarınız olduğunu yazmışsınız. forumumuzda egzersiz bölümündeki hareketleri uygulayabilirsiniz. yeni başlayanlar için egzersiz programlarına bir göz atın. eğer vaktiniz varsa sabahları tempolu yürüyüşler yapın. daha sonraları bu yürüyüşleri hafif tempo koşuya çevirin. koşu çok iyi bir kardio egzersizdir. dambıllarla çalışmanız da sizin kaslarınızı büyük ölçüde şekle sokacaktır. ve tabi tüm bunların yanında beslenmenize dikkat etmeniz ilk kural.

5. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    ilyum hızlı bir şekilde kilo aldığınız için komplexe girmişsiniz anladığım kadarıyla benim tavsiye edebileceğim şeyler:

-sabah aç karna yapılacak yürüyüş-düşük tempo koşu,yada aerobik(cindy cd si bu iş için sanırım)

-kahvaltıda light süt ve yulaf ezmesi ,az yağlı peynir,salata,bir kaç dilim kepek ekmeği;(kakaolu olmayanlardan)
    -
    genel olarak bütün öğünlerde salatayı eksik etmeyin sofradan

- suyu söylemeye gerek yok

-hayatınızdan rafine şekeri çıkarın(bence bu çok gerekli)

-asla sporu abartmayın salonda görüyorum saatlerce salondan çıkmayan bayanları sonuç olarak bir gün bırakıcaklar ve bu tempoya alışan bünyeleri kilo alacak en iyisi zamana yaymak.havaların ısınması sizin lehnize olacaktır.

ben 4 yıl once yukarıdaki gibi beslenerk birde body yaparak 3 ayda 22 kilo vermiştim azmetmek lazım :D

başarılar..

6. ilyum

ilyum Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    önerileriniz için teşekür ediyorum,

sabahleyin, aç karnına 15 dk hızlı yürüyüş + 15 dk t&s

5 yada 6 öğünlük beslenme programı,

haftanın, 5 yada 6 günü, akşam, 5 gibi, 45dk, 1saat arası, cind, cdsi ile hareket,

akşam yemeği için, sadece 1 yumurta, yada 1 yowita yetiyo bana,

aşşağı yukarı böyle bi program yeterli gelirmi?

bişi daha sormak istiyorum, arka kollarım için, ağırlık vermem gereken hareket ne olmalı?
    bide, aletli jimnastik yapmadan, sadece ewde bunları yapmak yeterli gelirmi? salmadan zayıflayabilirmiyim?

kardio ve yanında bi terim daha vardı, bunların anlamları nedir?

şubat 15teyiz, şu an tam 70 kiloyum. ilk iki haftada, vücuttaki ödem, şişlik falan, mart1 de, 64, belkide 63 olabilmek istiyorum, gitmem gereken bi yer var ve, oraya bu halimle kesinlikle gidemiyorum, en azından 63lere gelince, yanlarım falan baya iniyo, metabolizma hızlandırıcı, yada daha hızlı zayıflatıcı, bişiler olsada, bi 60 falan olsam, çok rahatlıcam,,

7. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    yukarıda verdiğiniz örnek proğram ilk zaman için ağır gelebilir..

Bir bayan öğrenci bana geldiğinde bir an önce sonuca ulaşmak ister flex-pointtinde dediği gibi bu bazen ters teper yukarıdaki yapmak istediğiniz proğramı bir süre sonra yapmanızda fayda vardır ben bana gelen bayan öğrenciye hafif spor ve beslenme stilini hiç değiştirmeden başlatırım burada amaç vucudu önce spora alıştırma 1-2 hafta sonrada ne yerseniz yiyin ama yarısını yiyin derim örnek 4 dilim ekmek yerine 2 dilim 1 tabak pilav yerine yarım tabak bu şekilde beslendiğinde alacağı kaloride yarı yarıya azalacaktır hem kişiden hiç bişeyi esirgemez iken hemde kaloriyi yarıya indirdiğimden vermiş olduğum egzersizin gözle görülür faydasını hem öğrencim hemde ben rahatlıkla görürüz.

yani vucudu önce spora sonra spor ve beslenmeye alıştırmak gerekir..

ayrıca daha hızlı zayıflamak size daha hızlı kilo olarak dönecektir çünkü hızlı yağ atımını vucut dengesiz bir kayıp olarak görecek ve bu kayıba mudahale edecektir bu mudahalede yediğin yemeklerden daha fazla yağ kullanmasına sebeb verecek . yada hızlı kilo vermek sizin zaten hareketli olan ostrojen hormonunuzu harekete geçirecek ve hızlı kilo verdiğiniz için hormonal dengeniz bile bozulacaktır (örnekleri çok fazla)

Siz ayda 2-4 kiloyu geçmeyiniz herşeyi kısıtlamayınız sizin kilo vermek için yemeyeceğiniz bir takım şeylerin organlar için çok değerli olduğunu unutmayınız..

8. ilyum

ilyum Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    FlexoR, önerileriniz için teşekkür ediyorum, dikkate alıcam, yannız bi sorum daha war, arka kollarımı inceltmek ve sıkılaştırmak için, en etkili hareket, yol nedir?

9. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    1-bench dips
    2-lying triceps extensions
    3-dumbbell french

bu 3 egzersiz evde yapabilmeniz için uygundur. ama zaman zaman en azından 1,5-2 ayda hareketleri de değiştirmek gerekir. ben yine de sadece arka kol değil tüm kas gruplarınızı çalıştırmanız taraftarıyım.

10. Beatboxer

Beatboxer Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Öncelikle size hedefinize ulaşmanız konusunda başarılar diliyorum ve toplum içine çıkamamaya kadar varan çekingenliğinizi üzerinizden atmanızı umuyorum...

Gelelim sorunuzun cevabına :

Şınav yapabilirseniz şınav pozisyonunda kollarınızı biraz daha dar tutarak arka kollarınızı çok iyi çalıştırabilirsiniz...
    Bunun yanında daha kolay olabilecek bir hareket daha var :
    İki elinizi koltuğun kollarına dayayıp biraz ileriye de bacaklarınızı uzatabileceğiniz bir sandalye koyup , yavaş yavaş ve sonraları da tempoyu arttırmak suretiyle arka kol egzersizi yapabilirsiniz...Bahsettiğim hareket şu : Bench Dips

(Siz bunu evde yukarıda anlattığım şekilde yapıp , hareketin zorluğunu arttırabilirsiniz) (Ya da sandalye koymadan ve ayaklarınızı sandalyeye uzatmadan daha kolay olmasını sağlayabilirsiniz)

Hedeflerinize en sağlıklı şekilde ulaşmanızı dilerim...

Bol sağlıklı ve mutlu günler...

11. ilyum

ilyum Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle herkese iyi geceler...

flex-point, ilginiz için teşekkür ediyorum, bahsettiğiniz hareketleri araştırdım, buldum ve yapmaya başladım. cindy,nin cdsi var ve onunla birlikte çalışıyorum, sonrada, sorunlu bölgelerime yönelik hareketler yapıyorum, ve buna sizin bahsetmiş olduğunuz hareketlerde dahil oldu, sadece kollara yönelik diil, tüm kaslara yönelik çalışmaya çalışıyorum,

ayrıca bir, iki sorum olucaktı, yanıtlarsanız sevinirim,

mesela, mekik çekerken, direk 150 yerine 50 x 3 olarak tavsiye ediyosunuz... 3 set yapmak biraz sıkıcı geliyo, o hareketi bitirip diğerine başlamak istiyorum,, neden 3 set halinde yapıyoruz?

yapılan hareketlerin sırası ne kadar önemlidir?

gün içerisinde çok fazla hareket edemediğim bi yaşantım var, hareketlerimi ise, akşam 5 yada 6 dan sonra bir saat ile birbuçuk saat arası yapıyorum,, bu yeterlimidir,

aldığım kilolar, vücudumun her tarafına eşit yayılmış diil, ve şekilsizlikler var, çok rahatsızım, çıkıntılarım var, yaptığım sporlarla bunlar düzelip, normal insan vücudu gibi olabilirmiyim?

cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

beatboxer,

spor yapıp, kilo verdikçe umarım psikolojim olumlu yönde olur,,,

bu hareketide 3 gündür yapmaya başladım, en kısa zamanda faydasını görmek istiyorum..

sizede ilginiz ve iyi dilekleriniz için teşekkür ediyorum..

12. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    aerobikten sonra bölgesel çalışmanız güzel. en güzeli tüm kas gruplarını çalıştırıyor olmanız. setler arası dinlenme çok önem taşır. dinlenme ile vücut diğer sete hazırlanmak için enerji toplar. ve harekete hazır hale gelen vücut yapacağı hareketten daha iyi verim alır. setler arası dinlenme kassal gelişime de olanak sağlar. çeşitli varyasyonlarla yapacağınız mekikleri 4*15 ila 4*30 arası yapabilirsiniz. ama önemli olan mide kaslarınızı tam olarak çalıştırdığınızı hissediyor olmanız. harekete odaklanın ve setler arası 15-20sn dinlenin.

13. ilyum

ilyum Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    flex-point, verdiğiniz cevaplar ve ilginiz için teşekkür ediyorum...

en üstteki mesajımdaki, foto,yu nasıl kaldırabilirim??

14. ilyum

ilyum Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekür ederim.

Sayfayı Paylaş