Arka koldaki feci,pis Ağrı

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Astor tarafından 13 Nisan 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Astor

Astor Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Selam.

Biceps çalışırken barbell curl sırasında arka kol kemik ile kasın birleştiği yerde, zaten herkes nereyi kastettiğimi anlamıştır sanırım, dayanılmaz ağrılar oluşuyor. Kasarken oluşuyor birde gevşetirken daha da beter bir ağrı hissediliyor.

Acaba hareketi hatalı mı yapıyorum ki buraya çok yük bindiriyoruym.

Birde ben ısınmadan başlıyorum çalışmaya. Bir 5 dakika koşuyorum ısınma niyetine.

Isınma için bi metod söylermisiniz.

Son olarak bu noktaya bir açma germe tarzı bişey uygulamalı mıyım?

EN son çalışmamdan 1 hafta önce biceps çalıştım. O zaman oluşan ağrılar biraz hafifleyince yine gireyim dedim. Ama başladığım anda ağrı yine feci nüksetti. İlk kol hareketim zaten barbell curl

2. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
  3. sky_g

sky_g Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Prag
    Sevgili Astor,

Isinmadan spora basldigini yazmissin; Bu yaptigin hata seni bu sporu bir daha yapamiyacagin sakatlanmalara ve hatta hayatinin geri kalanninda kroniklesecek agrilara sahip olmana sebp olacaktir emin olabilirsin. Kas yapayim derken goz cikarma !!

Ferhat AYDIN bunu beğendi.
  4. Astor

Astor Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler linkler için.
    BEnim arka kol dedim yer galiba ön kol muş. yani avcumun içiyle aynı düzlemdeki yerden bahsediyorum.

5 dakika koşmak galiba yetersiz oluyor.

Artık şuna karar verdim. Bunda bir eksik görürseniz uayrabilirsiniz.

1) 5 dakikalık koşumu, terliyeceğim süreye kadar çıkarıyorum.
    2) Bu egzersizden sonra streching yapıyorum . Özellikle biceps ve triceps için. Ön kol içinde aynı zaman da.
    3)Bicepslere girmeden önce ağırlık kullanmadan sadece bar ile dumbell curl yapıyorum iki kol içinde 50 60 ar tane yaparım heralde.
    4) Sonra bicepse giriyorum. Her set arası dinlenme süresince hem bicepslerime hem önkoluma streching uyguluyorum. Böylece set arasında avanak gibi dolaşmaktanda kurtulurum
    5) Antremanımın sonuna gelince tekrardan genel bir streching yapıyorum.
    6) 5 6 dakikalık hafif bir yürüyüş gerçekleştiriyorum. (bunu koşu bandından yapmıycam)

ve bitiriyorum.

Ama tam olarak anlayamadığım sormak istediğim bir iki şey daha var.

*50 60 tekrarlı ağırlıksız bar la ısınmalar doğru mudur?
    *Sırt çalıştığım günler. Ki sadece barbell ve dumbell row yapıyorum. Bİraz az oluyor ama feci bi gelişme beklentisi içinde değilim. Esasen ben koşuyorum zaten. Haftanın 4 yada 5 günü. BU sırt egzersizinden sonra 36 dakikalık bir koşum var. BU koşuyı sırttan sonra yapıyorum. Sırt çalışmasını boşuna yapıyosun diyenler var.
    *Bir tane daha sorum var. Çalışmalardan sonra basit şere içeren sıvı almak gerk diye okudum. Bunu yaparken her çalışmadan sonra 330ml bir Ice tea içsem yeterli olur mu?

Teşekkürler.

şu 6 maddelik ısınma, esneme uygulamam doğrumudur?
    bir de yazdığım *'lı sorulara cevap verme zahmetine girecek olan olursa şimdiden teşekkürler.
    Bu arada arka kolum kalem tutarken bile sızlıyor. Bugun çok üstüne gittim.

5. djburakgs

djburakgs Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Üsküdar
    ısınma doğru ama 50-60 tekrara gerek yok. 20 tekrar hafif ağrlıklla yapsan yeterli olr. şahsen bn öyle yapıorm. sırt için dumbell ve barbell rowing yapman iyi ama birazdaha hareket ekleyebilrsn. örneğin geniş tutuş veya dar tutuş barfiks ( dar tutuştan kastım omuz genişliğinde) t-bar rowing gibi hareketleri uygularsan sana daha çok yardımcı olacaktr. saygılar.

Sayfayı Paylaş