Arka Kol Bölgesi Çalışırken Kramp Gibi Bir Ağrı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve ber134 tarafından 9 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. ber134

ber134 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Öncelikle merhaba benim yaşım 15 yaklaşık 5 aydır spor salonunda spor yapmaktayım.Benim sorunum ise hep olan ancak nedenini anlayamadığım bir şey , o gün omuz-arka kol programım var ise omuzu bitirip arka kol antrenmanına geçtiğimde ilk hareket Cable Push Down hareketi.Bu hareketi yaptığım da ilk sette olmasada genelde 2. veya 3.sette arka kolumda kasılma oluşuyor ancak sanki kramp ağrısı gibi hareketi yaparken acı veriyor diğer bölgelerde böyle bişey olmuyor.Yaptığım hareketin resmi http://3.bp.blogspot.com/-dGG3h_FX4tM/T06lQsmZxiI/AAAAAAAAAL8/BkE0y421sm8/s1600/TricepsPushdown.jpg .

Yani ilk set rahat olsada 2.set bittikten sonra 3.seti yaparken çok zorluyor ancak 4seti acıylada olsa çıkartabiliyorum tamam buraya kadar iyi ama diğer arka kol hareketleri One-Arm Triceps Extension vs. gibi hareketlerde verimsizlik gibi şeyler yapıyor.Beraber çalıştığım arkadaşımda var ancak onda böyle bir sorun yaşanmıyor.

Isınma vs. gibi şeyler yüzünden olabilir mi ? Şimdiden verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim.:)

NOT : Eğer konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın.duh

Herkese iyi ve sağlıklı çalışmalar.dumbelllls weightlifter bench_O

Son düzenleme: 9 Mart 2013
  2. oniks

oniks Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    aynı sorun bende var.alna indiriş hareketinde sol arka kolumda kasılmayla,birlikte kuvvetsizlik hissi oluşuyor.ağırlık düşecek gibi oluyor.nedenini hala bualamadım.ama çözümü hafif çalışarak,ağır çalışırkende partner yardımıyla çalışmakta buldum

3. ber134

ber134 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Evet bende arkadaşımdan yardım alarak yapmakta buluyorum çareyi.Ama böyle oluncada hareketten istendiği kadar verim alınamıyor .

4. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Eklemlerden kaynaklanma olasılığı cok büyük bir ihtimal olmakla birlikte net bir çözüm yolu olup olmadiği konusunda fikir sahibi değilim

Sayfayı Paylaş