arka arkaya iki gün antrenman

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve thranduil tarafından 19 Mart 2007 başlatılmıştır.

1. thranduil

thranduil Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    herkese slm

sorum şu: omuz girdigimiz günün ertesi günü gögüs girsek, omuz gelişimine olumsuz bi katkısı olur mu yoksa ille de araya bir gün bosluk koymak lazım mı??

2. xshamur

xshamur Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ben göğüs girdikten sonraki antreman günü omuz giriyorum. ama senin yaptığınında pek sakıncası olduğunu düşünmüyorum yinede benden daha deneyimli arkadaşlardan yorum alırsan sağlıklı olur.

3. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Sorun şöyle olmalıydı bence: Omuz girdikten sonra ertesi gün göğüs girersek, göğüs gelişimini etkiler mi? ;)

Not: Şimdi dikkatimi çekti, "olumsuz katkı" :)

4. thranduil

thranduil Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    evet sarc4stic biraz düşük bi cümle olmuşş ben de yeni farkettim :oops:

5. thranduil

thranduil Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    yok mu cevap verebilecek arkadas ??

6. CENTAUR

CENTAUR Guest

Bence olmaz, bende sırasıyla sırt-omuz-göğüs ard arda üç gün giriyorum,, hatta ilk zamanlar aynı kas gurubunu

haftada 2 kez çalışıydrdum yani 1 gün arayla her gün iki bölge şeklinde, hergün her bölge çalışan bilinçsizler bile

gelişebiliyor, bence omuzun ertesi günü göğüs çalışmanın olumsuz etkisi olmaz, ama illede çok titizleniyorsan

dinlenme gününü ikisinin arasına yerleştirebilirsin, kesin bişey söylemekte zor, bünyeden bünyeye ve yaşantıdan

yaşantıya değişiyor ;) .

7. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Ben özellikle üst göğüs ağırlıklı çalışıyorum ve 2 gün göğüs/ön omuz/triceps ağrısı oluyo :) Yani yardımcı kas grupları bile belli bi kg den sonra hissedilir derecede çalışıyo,onun için omuz ve göğüs antremanlarımın arasına en az 2 gün sokuyorum,sırt ve biceps te aynı şekil,sonuçtan da memnunum :) Dİğer şekilde ağrıyan ve daha kendini tam onarmamış kasa tam yüklenince olmaz bence..

8. dogus55

dogus55 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    body buıldıng calıstıktan sonrakı gun dinlenirken kas gelısıyor arada bir gün bırak senin için daha iyi olur haftada bir agırlıgın ertesi günü cardio faydalı sadece ben demıyorum uzmanlar diyo valla

Sayfayı Paylaş