arjinin mi glutamin mi

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve doctor tarafından 28 Ağustos 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. doctor

doctor Özel Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    53
    aslında her 2 side vücutta diğer aa lerden elde edilebilen bu populer supp. lerden hangisini tercih edilmeli 2 sininde 500 g lık paketleri 100 ytl civarında
    örnek:whey+kreatin+arjinin mi whey+kreatin+glutamin mi
    daha iyi sonuç verir sizce flexor masteer bariş despo hsd ve de diğer konuya hakim arkadaşlar görüşlerinizi nedenleriyle yazarsanız sevinirim

2. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    gltaminin proteın sentezi ve gh uzerındekı olumlu etkılerı goz onune alındıgında whey ve creatın ıle kombıne edılmesı daha yerınde bır secım olacaktır.aol tek basına kullanımlarda veya kutu uzerınde yazan dozajlarda kullanıldıgında ıstenılenı veremıyor.aynı durum aslında glutamın içinde gecerlı ama uçarı dozajlara gırmeye gerek yok.ozellıkle şu sıralar creatın ve glutamınde markalara dıkkat edılmesı gereklı.her ıkısıde saf olmasına ragmen markalar farklı etkıler doguruyor.

3. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    İkisi arasında tercih yapılacaksa, öncelik glutamine e verilmelidir.

4. doctor

doctor Özel Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    53
    marka mesela daha öncede hardline %80 whey+gnc kreatin+gh max üniversal kullandım iyi geldi
    şimdiki planım %80 whey +hardline tkm+hardline glutamin ve/veya hardline aakg bence hardline fena değil en azından perfect den iyidir(içimi aroması değerleri) diye düşünüyorum

5. zagortenay

zagortenay Yeni Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    eskişehir
    aArgininden kayda değer bir etki göreni şu ana kadar duymadım.Ama Nox ve benzeri ürünlerle kombine edenler memnun.Ben aldım ve denemeyi ramazan sonuna bıraktım.Arginin etkili olması için günlük 10-20 gramdan bahsediliyor.Piyasa önerileri 3-5 gram/gün.

6. doctor

doctor Özel Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    53
    nox ta zaten arjinin ornitin kombinasyonu değilmi zaten teknik olarak arjinin işe yaramıyorsa oda işe yaramaz ama ben mesela gh max tan fayda gördüm antrenman öncesi alınca iyi pump yapıyordu ama glutamini hiç tek başına almadım bir kere zone kullandım iyiydi ancak içinde bir sürü şey olduğundan glutaminden kaynaklanıp kaynaklanmadığını bilemem
    aslında hem arjinin hem glutamini alabilirim ancak bunları bir kez kullanmayacağım için devamında tercih açısından görüşler önemli şöyle ki ben suppleri tek tek kullanmaktansa kombine kullanımın faydalı olacağını düşünenlerdenim 3 ay arj. 3 ay glut.kullanıp farkı görüyüm şeklinde olmaz alırsam yine her 2 sinide birlikte kullanıcam için farkı anlayamayacağım cevaplarınızı bekliyorum

7. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    eğer ghmax tan olumlu sonuç almışsan ,arginindende aynı sonucu alabilirsin..sonuçta gh maxında büyük bir kısmı arginine..yalnız arginine almayı düşünüyorsan ,500 gr lık aakg tozu ideal bir seçim olacaktır..bunun dışındaki aol,arginine-ornitine-lysine vs. gibi ürünler işe yaramaz..bu ürün nitricoxide artırımı için tasarlanmış olmasına rağmen ,en temelinde argininindir..nox ürünlerinin içinde ornitine olmasınada gerek yoktur..asıl pumpı sağlayan madde aakg dir...eğer supplement kullanmaya yeni yeni başlıyorsan,birden fazla ürünü kombine ederek kullanman sana hangi ürünün senin için daha etkili olduğunu göstermeyecektir..diyelimki aynı anda 3-4 tane ürünü kombine ettin ve çok olumlu bir sonuç elde ettin..fakat bu etkinin daha çok hangi üründen kaynaklandığını anlayamazsın..fakat bu ürünleri ayrı ayrı kullandığın takdirde,yada daha öncelerden tecrübe etmiş etkilerinden emin olduğun ürünlerle kombine edersen daha faydalı deneyimler elde edersin..

glutamin daha çok ,etkisini uzun vadede gösteren bir üründür..nox ürünleri ise creatine gibi etkileri ,kullanılmaya başlandıktan çok kısa bir zaman sonra görülür..hangisini kullanacağın üzerinde çok takılma al bitanesini dene ,daha sonra ara ver ve diğerini dene ..bu şekilde hangisinin sonuçları senın üzerinde daha etkili anlamış olursun..

8. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    1 aydır
    TKM ( Trikreatine Malate - Hardline) + hardline Glutamine + Whey Protein + L-Ariginine (yatarken)

kullanıorum .. sonuctan cok memnunum.. TKM, micronized creatine gibi deri altında su toplamıyor, sisik bulk bi görüntü wermeden, %10-20 arası bi guc artısı saglıyor.. bu güc artısını glutamine ve whey protein, sentez olarak destekliyor.. gece yatmadan once 5-6 tablet alının Ariginin de GH salgısını hızlandırıp, bir nevi kürü destekliyor

denmenizi öneririm...

9. elrunks

elrunks Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    28

...dip Not: TKM: yüksek çözünürlükteki bir creatin bileşiği olup, Creatine monohidrat'a göre etkileri çok daha fazladır. Bu bileşikte Creatin, malik aside bağlanmıştır ve malik asit Krebs döngüsünün ara ürünü olup enerji üretiminde önemli rol oynar. TKM nin etkisi creatin monohidrata göre daha fazla ATP üretilmesini sağlar. İlave olarak, TKM, kimyasal yapısında su içermediği için derialtında su tutulmasına sebep olmaz.

10. rekliox

rekliox Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    dr
    Yer:
    adana
    dostum arginin NO ya çevrilip damarların bu yolla genişlemesini ve genişleyen damarlardanda kasların boylece daha iyi beslenmesini saglar, glutamin ise kas yapımı icin temel aminoasittir benım fikrim ; musletech nitro tech gibi bir NO ürünü ( böylece arginin in yaptıgı etkiyi gösterecek hemde whey in etkisinide gösterecek ) yanına glutamin ve creatin kullanman yönünde 3 ürün alıp 4 etki saglayabilirsin ;)

11. Altintop

Altintop Üye

Beğenileri:
    166
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Berlin
    Aynı etkiyi göremezsiniz ancak sadece bir ürün kullanmak isteyenler için Nitrotech gayet mantıklı olur.

Sayfayı Paylaş