Arginine Zararlı mı? Yaş:16

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve aramachus tarafından 16 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. aramachus

aramachus Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar ,

16 yaşındayım. 3.5 aydır fitness yapmaktayım.

Geçen gün GNC den Arginine aldık.L Arginine diye yazıyor.

Bugün spordan önce 1 kez aldım.. Ancak zararlı hakkında çok şüpheliyim ve korkum var.

Whey mi alsam diye kafam çok karışık.Arginine boy uzatıyor bir yandan diye Arginine aldım.

Sonrasında bu yaşta çok zararlı sakın almayın gibi laf edenler oldu.Kafam çok karıştı 1 taneden zarar gelir mi ? ve sizce Whey alsam mı ?

Arginine e başladık mı vücut istiyormuş sürekli bırakırsak kasımız bozuluyormuş.Bu yüzdende bayağı düşünceliyim.

Teşekkürler.

2. aramachus

aramachus Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bugün spor öncesi Arginine kullandım bu arada. 1 tane başkada hiç almadım kutu öyle duruyor.

Kullanmanın bi yan etkisi olmaz diyenler var. İçeriğinin sadece besinlerden aldığın protein olduğunu söyleyenler var.

Arkadaşlar Arginine benim yaşım için uygunmu en azından ? aldığım yerde günde normalde 3 ama sen 1 tane al demişlerdi..

3. SForever

SForever Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    16 yaşındaki biri için supplementlar çok erken. İlla bir destek istiyorsan whey kullanabilirsin ama 18 yaşından önce hiç bir şey kullanmanı tavsiye etmem eğer ki ileride yarışmalara katılacak bir vg ci olmayı planlamıyorsan.

4. spymasterw

spymasterw Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    arginine boy uzatıyomuş hadi arginine alalım boyumuz uzasın. böyle şeylere çok kızıyorum

builtman bunu beğendi.
  5. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    spymaster büyüme hormonu salgıladığı için biraz uzama yapabilir tabi ama onu kullandın uzayacaıksın diye bir kaide yok kişiden kişiye değişir duyduğum kadarıyla söyledim kesin bi cevap kimse veremez bu konuda.Ayrıca 16 yaşındasın daha küçüksün büyüme hormonu gerekli bi şekilde salgılanıyor zaten supplement kullanacağına bacak antremanlarını iyi çalış zaten testestoran arttırıyor doğal yollardan devam etmelisin bence

6. aramachus

aramachus Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

Bugünden itibaren arginine kullanmamaya başladım.Zaten çoğu kişi önermedi...

İyi forumlar..

7. SOLID

SOLID Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Nerdeyse daha yeni büyümeye başlayan bir vücut için supplement?Hormonların zaten gerekeni yapacaktır,kapağını sıkıca kapat ve sakla...

8. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    arginine amino asit nasıl bi zararı olabilirki ?

9. SOLID

SOLID Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Zararından ziyade gereksiz olduğunu düşünüyorum.Supplement için çok erken yaşı.Düşün,biz onay verdik hep küçük arkadaşlarımıza,al supplement,al şunu,iç bunu...Sorduklarında onların bünyesini düşünmeden tavsiyelerde bulunduk..Belki ailelerinin bile haberi yok.Gitti,bizim gibi ilerlemişlerin kullandığı supplementleri aldı,kullandı.Bir problem oldu.Sorumlusu kim?
    Reşit olmayan arkadaşlara,özellikle yeni gelişmekte olan arkadaşlara bunları tavsiye etmek yerine(özendirmek yerine) uzak tutmalı(sebebini izah ederek),bunun yerine beslenme programları,egzersizler önerilmeli diye düşünüyorum.
    Saygılar

10. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    supplement lere ilaç gözüyle bakarsanız bunlar normal tabi vede benim mesajımı okursan ben kimseye tavsiyede bulunmuyorum isteyen kullanır isteyen kullanmaz buda beni bağlamaz zararı varmı demiş yok

11. SOLID

SOLID Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Sadece demek istediğim,bu konu hem maddi hem de manevi konuda -18 arkadaşlara zarar verebilir.Ben bu konuyu konuşmak istedim.Yanılıyor muyum cadocx?

12. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    İlaç gözüyle bakmamalı da normal bir besin gözüyle de bakmamalı. Güya supplementlerin adı takviye ama bakıyorum günlük aldıkları enerjinin yarısı ve hatta daha fazlasını supplementlerle alanlar var. Nasıl besin takviyesi bu anlamış değilim. Ucuz bir alternatif de değil, aksine daha masraflı. Bu tüketimi açıkcası özentiliğin getirdiği heyecana bağlı bir alışveriş olarak algılıyorum. Her şeyin mantıklı bir kullanım talimatı da varken... Burada satıcılardan çok kullanıcıların suçlu olduğunu düşünüyorum ama kimse de 16 yaşındaki birine bu satışı bu şekilde de gerçekleştirecek kadar ahlaksız da olmamalı.

SOLID bunu beğendi.
  13. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    adam önceden almış zaten daha neyin tartışmasını yapıyorsunuz anlamadım
    sanki adama ben aldırdım
    arginine doğal besinlerden de karşılanır tabi bunun için günlük 100 gr ceviz içi yemen lazım tabi bunun yanında alıcağın yağ da cabası
    pahalı olması konusuna gelince de
    1 kilo ceviz içi 20 lira hammaddeler.com da(10 gün gider)
    arginine yarım kilo 20 $ (günlük 5 gr dan 3 ay gider)

bilmem anlatabildimmi?

14. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    cadox bilmem anlatabilecekmiyim ama 16 yaşında bir çocuktan bahsediyoruz supplement niye kullansın ki bi kere büyüme hormonu gayet iyi bi şekilde çalışıyor zaten niye dengeyi bozsunki +30 yaş üstü kullanıyor onu genellikle doğal kadar güzel birşey yoktur bakma supplement kullanıyorum ama doğal yoldan alamıyorum ben şahsen kullandıklarımı animal pak sırf multivitamin bunu doğal yoldan nasıl alabilir söylersen doğal yoldan yapmak istiyorum ben bu sporu ? 16 yaşındaki biri için aol olsun yada gainer olsun kullanmamalı bence ergen dönemde olduğu için büyüme olacaktır zaten onları kullanıpta hormonları dengesizleştirmeye gerek yok neyse konuyu kapatalım yanlış anlama cadocx amacım seni rencide etmek değil sadece yaş farkını söyledim ben böyle düşünüyorum sen ister kullanır ister kullanmaz diye düşünüyorsun haklısın herkez aynı fikirde olacak diye birşey yoktur

15. MUSTAFA ÖREN

MUSTAFA ÖREN Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    0
    Ne bir tanesinin nede bir kutusunun zarar yada faydasını tartışmaya bile gerek yok yıllardır suplement kullanıyoruz bir kutuyla boyut atladığımız yada kullandığımızda hastanelik olduğumuz bir suplement var mı ?? Ben kullandığım kutuları üstüste koysam göktelen olurdu ama böyle bir suplement yok ama bence asıl mesele daha ergenlik dönemindeki bir gencin suplement kullanmaya ihtiyacı var mı yada buna gerek var mı bence kesinlikle yok ne whey nede herhangi bir başka suplement kullanmamalı doğal bir şekilde sporunu yapmalı vücutgeliştirme kemik gelişimini tam anlamıyla bitirdikten sonra uzama hemen hemen bittikten sonra profesyonel bir düşünceyle yapılmalıdır.Gençler şampiyonasında gördüğüm 18-19 yaşındaki gençlere bile bazen acıyarak bakıyorum o yaşlarda neler kullanıyorlar ama ne kadar yanlış yaptıklarını ilerleyen yaşlarda anlayacaklar kesinlikle en az 20 yaşına kadar vg doğal olarak yapılmalı sonra suplemnt yada steroid düşünüyorsan senin tercihin.

16. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
  17. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    çok ceviz yiyen birinin hormon dengesinin alt üst olduğunu duydunuzmu?
    arginine de aynı
    hormon dengesini bozar demişsin bize bi kaynak göster buna dair elimdeki supplementleri çöpe atıcam
    animal pak ın içindeki vitaminleri her öğün meyve+yeşillik yiyerek zeytinyağı ile kapatabilirsin
    vede düzgünce okursanız mesajlarımı ben kimseye git şu supplement i al git şunu yap vs. demiyorum adam sormuş zararı varmı diye siz nereye çekmişsiniz konuyu bravo

18. qKn

qKn Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Kocaeli
    ben 15 yaşındayım bu ayın 25'inde 16'ıma gircem 1 ay supplement kullandım bıraktım daha da kullanmayı düşünmüyorum doğal çalışcam her zaman zaten aldığım günden beri hiç gelişemedim bıraktığım gibi kiloları bastım bi zararı olur mu 1 ayın ?

19. SOLID

SOLID Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Supplement bu steroid değil.Zararı olacak demiyorum ama ergenler için gereksiz.Maddi manevi zarar.

20. qKn

qKn Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Kocaeli
    hep bu hoca yüzünden aldım zaten Allah'a şükürler olsun eczacıdan vs. yerlerden bilgi alıp bırakmıştım

Sayfayı Paylaş