Arginine kalp krizi riski

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve nitricoxide tarafından 2 Kasım 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. nitricoxide

nitricoxide Guest

Merhaba arkadaşlar foruma yeni katıldım 6 aydır vücut geliştirme ile ilgileniyorum ve Muscletech Gakic kullanıyorum internette yaptığım araştırmalara göre Ariginine kalp krizi riskini arttırıyormuş bu doğrumudur bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim

2. cappi

cappi Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Bir araştırmaya göre yaşlılarda çeşitli kalp rahatsızlıklarından(enfraktüs) sonra l-arginine takviyesi damar sertliğini önlemede etkisiz, hatta kimi yaşlılarda kalp krizi riskini arttırıp ölüme yol açabiliyor..Ancak gençlerin özellikle vücut geliştiren kişilerin arjinin alımında nasıl bir etkiyle karşılaşacaklarını bilemiyorum, sanırım flexor hocamız no supplementlerinin ileriki yaşlarda kalp krizi riskini arttırabileceğinden bahsetmişti..

kaynak:http://www.bio-medicine.org/biology...k-provides-no-benefit--may-be-harmful-2843-1/

Son düzenleme: 2 Kasım 2008
    Mestano ve firebird bunu beğendi.
  3. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Arginine kalp krizi riskini artırmıyor cappi nin de dediği gibi.

Anlattığı deneydek yaşlıların ölmesinin nedeni arginine değil, placebo etkisi ve deney durdurulup kalp krizi geçiren insanlara arginine kullanmamaları tavsiye ediliyor.

Arginine' in bilinen kötü etkisi ise astımlı hastalar üzerinde görülmüş. (Burada kalp krizi riski konuşuluyor ama arginine' in zararlarını yazabileceğim başka bir başlık yok.)

Astım hastalarına iyi gelmediği ve bir diğer etkisinin de ciğerde iltihaplanmayı artırabileceği söylenmiş.

Kaynak: http://en.wikipedia.org/wiki/Arginine

Son düzenleme: 21 Kasım 2008
    Mestano ve firebird bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş