Arginin yerine günde 1 avuç fındık

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve CyprusOld tarafından 23 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. CyprusOld

CyprusOld Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar sorum şu; Arginin kullanmanın büyüme hormonunu arttırdığını duymuştum ve kullananların yorumuna bakıyorum da baya faydalı olduğunu söylüyorlar. Uyku sorunum olduğu için pek fazla uyuyamıyorum. Yani Gündüz 5-6 saat uyuyabiliyorum sadece. Acaba Arginin kullanmanın bir faydası olur mu gündüz uykusunda büyüme hormonunu artırmaya ? Ya da bunun yerine günde 1 avuç fındık yemek daha mı iyi olur ? Arginin doğal olarak fındıkta bulunuyormuş. Teşekkürler...

2. Karakaş

Karakaş Üye

Beğenileri:
    1.704
    Ödül Puanları:
    103
    arginine genellikle 3000 mg+ dozajlarda kullanılıyor tam miktarı bilmiyorum fakat herhalde bunun için kilolarca fındık yemen gerekecektir. gene de günde 1 avuç fındık iyi gelir. yersen. :D

Big_Hammer ve CyprusOld bunu beğendi.
  3. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    ayrıca fındık yiyecem derken günlük beslenme düzenini fındığa göre ayarlamakta fayda var, zira yüksek kalori ve yüksek yağ alımı yapacaksın.

CyprusOld bunu beğendi.
  4. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Arginine sadece fındıkta bulunmuyor , yulaf , yer fıstığı ,soya fasulyesi , susam , esmer prinç , badem , ceviz ,mısır , süt vs. Kısacası yediğimiz birçok üründe mevcut. Fakat büyüme hormonunu etkilemesi için gece yatmadan önce yüksek dozda alınması daha etkili oluyor.

İkinci bir konu biyolojik saat. Vucut sistemimizin biyolojik saati vardır ve kendini geceleyin uyumaya programlamıştır. Mümkün olduğunca 22:00 - 05:00 saatleri arasında uykuda olmaya gayret göstermeliyiz. Bu GH hormonlarımızın dengeli ve etkili biçimde salgılanması için gereklidir.

Alper19891, Big_Hammer ve CyprusOld bunu beğendi.
  5. CyprusOld

CyprusOld Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yüksek yağ ve kalori varsa fındık yemek pek mantıklı değil bu durumda. öyle mi ?

6. Karakaş

Karakaş Üye

Beğenileri:
    1.704
    Ödül Puanları:
    103
    makul miktarlarda yersen gayet besleyici ve faydalı bir besindir. fındıktan vazgeçme yani. sadece abartma.

7. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    bir de kavrulmamış olanları daha faydalıdır çiğ olacak daha az işlemden geçmiş olsun.

8. zallas003

zallas003 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Çiğ fındıkta ortalama 1.360gr Arginin içermektedir ve ortalama 50-60 gr civarı yağ içermektedir. Gün içinde yemek için çok yararlı olmasına rağmen sadece arginin almak için mantıksız gibi ciddi bir yağ girişi oluyor vücuda.

Sayfayı Paylaş