Aranıza yeni katıldım... Görüşlerinize ihtiyacım var...

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Dicklers tarafından 10 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Dicklers

Dicklers Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğretmen
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba arkadaşlar,

Yaklaşık 2 ay önce spora başladım ve bunu bir yaşam tarzı haline getirmek istiyorum. 2 aydır yapmış olduğum spor, kas geliştirici hareketler ve beslenmem ile ilgili görüşlerinize ihtiyacım var. 2 aydır yaptıklarımın doğru olup olmadığını merak ediyorum.

Öncelikle boyum 176 ve kilom 68. (Erkek)

Amacım: Özellikle göbek bölgemdeki yağlardan kurtulmak ve fit bir vücuda sahip olmak.

(İki ay önce spora başladığımda 73 kiloydum.)

Çalıştığım için mesai saatleri sonrasında saat 19.00 gibi haftada iki gün genellikle salı ve perşembe günleri 3 + 3 olmak üzere bir kere hızlı yürüme ile toplam 6km koşuyorum. Koşumu tamamladıktan sonra kol kaslarım ile dumble ile çalışıyorum ve göğüs kaslarım için şınav, karın bölgesi için mekik çekiyorum. Her hareketi 3 er set yapıyorum.

Eve dönüş saatim 21.00 - 21.30'u bulabiliyor o saate ağar yemek yemek istemediğim içim bir adet yumurta, bir kase sarımsaklı yoğurt ve bir bardak süt içiyorum. Bu şekilde iki ayda hem 5 kilo verdim hemde göbek bölgemdeki yağlardan fazlaca kurtuldum.

Yaptıklarım ile ilgili görüşleriniz nedir? Yanlış yaptığım ya da önerebileceğiniz bir şeyler var mı?

Aktiviteden sonra yemek yeyemediğim için acaba 1 yumurta, 1 kase yoğurt ve 1 bardak süt azmıdır? Bunlara ilaveten protein tozu kullanmalı mıyım?

Not: Amacım yağsız fit bir vücuda sahip olmak.

Şimdiden tüm cevaplarınız için teşekkür ediyorum.

2. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    bu yağları nekadar zamanda aldıysan okadar zamanda olmasa bile yavaş yavaş verirsen sana daha faydası olur
    önce beslenme düzenini kaliteli hale getir(forumda10000 tane konu var) araştır
    sonra aktif bir yaşam yaşa göbek zaten gidecektir
    fit bir vucut iiçin ise vucut hareketleriyle yapılabilecek hareketleri düzenli olarak yap onuda forumdan veya istediğin bir yerden araştır
    ama hemen bir sonuç bekleme

3. Dicklers

Dicklers Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğretmen
    Yer:
    İstanbul
    Cevabınız için teşekkürler, peki protein tozu ile ilgili düşünceleriniz nedir? Hangi markayı ve hangi çeşidi tercih etmem gerekiyor?

4. Parliament

Parliament Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    2 aydır çalışıyorsunuz bence daha erken.Protein tozunu en az 3-6 aylıkken alınması tavsiye ediliyor.Şu an yediğiniz yemekler sizin protein ihtiyacınızı karşılayacaktır.

5. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Konu başlığınız açıklayıcı değildir.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş