Aramızdaki yaş farkı ve konuşma tarzı

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve wampirao tarafından 29 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. wampirao

wampirao Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    Herkese iyi akşamlar öncelikle. Forumda özellikle dikkatimi çeken ve kafama takılan konu 15-16 yaşında kardeşlerimizin konuların içinde de arkadaşlar diye hitap etmesi. Kimse kusura bakmasın ama mesela ben 34 yaşındayım ve illaki hatalarım olsada benden yaşça büyüklere ve daha bilgili insanlara yazarken ve cevap verirken daha dikkatli oluyorum. Bu dikkati de herkesten bekliyorum. Tekrar iyi akşamlar.

Solwied, münzevi, PeNa ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. abcdefgHAKAN

abcdefgHAKAN Üye

Beğenileri:
    422
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    ANKARA
    ve bir hatırlatma daha özelden msjlar atarken kardeş, kanka, dostum, gibi hitap şeklinde bulunmayın. Şahsen ben bu tür msjlara cevap vermiyorum. Herkesin bir üye adı var.

requ. ve wampirao bunu beğendi.
  3. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    Arkadaşlar iyiymiş yine, adam 16 yaşında, 44 yaşındaki adama bilader diyor.

wampirao bunu beğendi.
  4. Rigby

Rigby Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Bundan sonra Sayın Wampirao Bey deriz ;)

wampirao bunu beğendi.
  5. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Bak hala dalga geçer gibi mesajlar atıyosunuz.. Bende 15 yaşındayım ama sizin gibi (yaşıtlarım gibi) değilim acaba sorun bende mi sizdemi? Gerçi sonuçta, Yaş Sadece Bir Sayıdır; Olgunluk Senin Tercihin! diye boşuna demiyorum..

Balboa7 bunu beğendi.
  6. trkçrl

trkçrl Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    bende 16 yaşındayım ve foruma konu açmak isterken çok ikilemde kalıyorum şimdi abilerim desem forumda bayan üyelerde var abilerim ve ablalarım desem bu sefer yaşıtlarım bu grubun içinde kalmıyor bende onun için bir şey demeden konuya girmek beni daha rahat hissettiriyor...
    mesela kendimden örnek veriyim bu mesajın devamını da yazdım ama içime yatmadı sildim emin olun biz de en az sizin kadar dikkat etmeye çalışıyoruz ama bazen hatalarımız olabiliyor affola...

7. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    güzel ve gerekli bir konu. keşke gerekli olmasaydı ve açılma gereği duyulmasaydı diye düşünüyorum 1980 doğumluyum bende ve biraz daha uslupta saygı fena olmaz.

Mert's, requ. ve wampirao bunu beğendi.
  8. TTTT

TTTT Üye

Beğenileri:
    176
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    yanlış yapılıyor bence forumda türkler samimi insanlardır letsev sen proteının kilo bası 2 gr alınması hakkınde ne dusunuyorsun mu iyi yoksa kardesım kılo bası 2 gram proteın olayı hakkındakı goruslerın nelerdır bıraz bahsedebılırmısın mı daha ıyı bence 2. tabı bı tek bu forumda boyle bı muhabbet gordum yıllardır forumlara gırerım egosu tavan yapmıs ınsan cok forumda 34 yasındaymıssın ben senle konusurken abı derım cevap ver verme yanı sen cevap vermessen baskası vercek zaten ne bılıyım adam dertlesmeye kız arkadası hakkında konu acıyo letsev bak sımdı dıyemı anlatırsın kardesım benım basımda oyle bır durum geldı ... falan fılan dıyemı anlatırsın yanı rol cakısması olmasın adamlar burada cok saygılı gıbı gozukuyor dısarıda gevsek gevsek davranırlar mesela bu forumda ısmını vermıyım cok saygı duyulan bır kısı burada tek bır kardes abı vs yada tke bır asalayıcı kufur vb cıkmazken unlu bır sporcunun sayfasına senın gecdım xd salak tarzı yorumlar atmıstı yanı orada öyle burada cok "cool" bır adammıs gıbı davranmak bence kislik bozuklugu gıbı gelıyo tabı senın durumunda haklı ama forumun yas ortalaması baya dusuk 20 cıvarıdır genc arkadaslarımız cok ben gibi yapacak fazla bırsey yok :)

9. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    abi, hocam vs de istemiyorum sadece ahlaksızlık edilmesin yeter forum çakma polat alemdarlarla dolmuş steroit bölümü hele tam hapishane koğuşu adamlar direkt küfürle girişiyor.bu sporun çığrından çıkacağı belliydi tek dert para olmuş herkes modaya uyuyor bu sporda bir moda şu anda amerikada yıllar evel başlamıştı buraya yeni geldi her yapan kendini özel zannediyor ee bide alt yapısı boş olunca hanzonun teki çıkıyor meydana.

şu konu ile ilgili sadece eski konu başlıklarına ve yazılanlara bakarsanız uslub olayını daha net kavrarsınız. burda kimse kimsenin abisi kankası değil.

Fraktal ve wampirao bunu beğendi.
  10. trkçrl

trkçrl Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    biz burada sizi abimiz olarak görüyoruz ne öğrensek kardır diyoruz sizin söylediğinize bakın bir daha kine herkese nickiyle cevap yazarız yine bizim için sorun olmaz sadece bizim gözümüzde sizin değeriniz düşer

11. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    pardon ne sordunda cevap alamadın?

12. Fraktal

Fraktal Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    18
    Letsev haklı, geçtiğimiz hafta bir konu açmıştım niye bu kadar gerginiz diye sonra da sinirlendim foruma girmedim bir süre. Konu silinmiş muhtemelen seviye iyice düşmüş. Konuyu da özelden bana seviyesizce mesajlar atan ve konunun altında da seviyesini koruyamayan biri için açmıştım. Kısacası kritik soru şu: Diyelim 25 yaşındayız veya 17 veya 35 farketmez. Eşimiz dostumuz bizi biriyle tanıştırdı veya biz bir etkinlikte biriyle tanıştık, ona hemen kardeşim mi diyoruz? Veya azarlıyor muyuz? Azarlar gibi yüz yüze konuşabilir miyiz? Bence bu soruları kendimize sormamız lazım. Adam benimle azarlar gibi dayı gibi konuşuyordu ama yüz yüze bunu asla yapamazdı. Benden korkacağından değil sanal ile reel arasındaki ilişki farklılığından kaynaklanıyor bu. İlk tanıştığımız samimiyetimizin olmadığı spordaki birine şöyle bir şey diyebilir miyiz? "Sen bir boktan anlamıyorsan yorum yapma!" Bunu diyen onlarca kişi var bu forumda... Emin ol en babayiğit takılanı bile bunu yüz yüze ilk konuşmada kimseye söyleyemez. Herkes fotoğraf paylaşıyor suratlar editli, kimse adını soyadını vermiyor bunun da verdiği rahatlıkla nasılsa kimliğim gizli diye içindeki gizli canavarı ortaya çıkarıyor. Yöneticiler ise bu suçları daha doğrusu davranışkarı soft olarak niteleyip bir şey yapmıyorlar. Kendileri de çok iyi biliyor ki onlar sayesinde dönüyor bu forum ve atmıyorlar forumdan. Birinin bana ne bok biliyorsun sen demesi veya mesajda efelenmesi onlar için normal bir davranış. İşin özü bence kimseyle tartışmaya bir konu altında konuşmaya girmemek gerekiyor. Edinilecek bilgileri edinip, ihtiyacı olduğunu düşündüğümüz foruma yeni girmiş kilo verme, alma gibi konularda bilgisi olmayan kişilere yardım etmek. Ötesi tartışma ister istemez olacaktır ve buna müdahele olmayacaktır. Kendi kendimizi germekten öteye geçmeyeceğiz böyle olunca da. Niye yüzünü bile görmediğim bir adamın hakaretlerinden dolayı gerileyim ki? Açık adresini açık açık istememe rağmen sanaldan saydıran delikanlılar yüzünden sinirlenecek psikolojide değilim.

columbu, Tevfik Erzon, letsev ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  13. çaresizasosyal

çaresizasosyal Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    23
    evet buna katılıyorum "reel ve sanal arasındaki ilişki farklılığı" bu gerçekten var ve rahatsız edici olabiliyor çoğu zaman, bu yüzden bu forumdaki uygulama güzel bu hitap tarzları yasak ve üye adıyla hitap ediyoruz ya da direkt konuya giriyoruz

konu 34 yaşındaki adamın ego tatmini filan değil reelde düşünün 15 yaşındaki adam 34 yaşındakine birader, kardeşim gibi şeyler söylese (birbirini tanımadıklarını varsayıyorum) abes kaçmaz mı? insanlar burayı farklı görüyor yeterli ciddiyeti göstermiyorlar yani normalde de 3 günlük tanışa kendinden 20 yaş büyüğe birader kardeş diye hitap eden biriyse bu adam böyle der geçerim ama orda farklı burda farklı olunca olmuyor

bence avatarımızın altındaki bilgilere yaş bilgisi de eklensin orda görünsün

14. je ne regrette rien

je ne regrette rien Guest

34 yaşındaki insanların 16 yaşındaki çocuktan özel mesaj yoluyla yardım istemesi.. büyük ironi..

15. oyunsevervatandas

oyunsevervatandas Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Ogrenim Gorevlisi
    Yer:
    Istanbul
    Iyi de ogretmenler de ogrencilerine arkadaslar diye hitap ediyor. Cogula hitap ederken ne diyelim insanlar mi diyelim? Saygi bu degildir.

16. wampirao

wampirao Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    Yazılanlardan da anlaşıldığı gibi yaş grubu düştükçe söylediğimi de anlamak zorlaşıyor.

letsev bunu beğendi.
  17. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Konuya başlarken 'siz' diye hitap etmek, bunu da her yerde uygulamak en güzeli. Buna ilaveten, sorusuna yanıt verdiğimiz 16 yaşındaki genç 'abi' diye hitap ediyorsa, bu adama pekala kardeşim diye hitap edilebilir, 2 3 genç arkadaşın tartıştığı konuya da arkadaşlar diye girmekte beis görmüyorum, ama orada yaşını başını almış donanımlı bir arkadaş varsa bu olmaz, kısaca günlük hayatta neysek burda o olalım.

wampirao bunu beğendi.
  18. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    yeni başyalayan biri senden yardım mı istedi ? ayrıca ironiyi neye kurdun konu başka birşey.

19. je ne regrette rien

je ne regrette rien Guest

16 yaşında değilim letsev. Elimden geldiğince herkse yardım ederim merak etme

Sayfayı Paylaş