Ara verince kaslar güçsüzleşir mi?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve TheWatlok tarafından 20 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. TheWatlok

TheWatlok Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    İki haftalık bir tatildeyim ve antrenman imkanım pek yok. 8 aydır spor salonuna düzenli olarak gidiyorum ve beslenmeme dikkat ediyorum. Bunun sonucunda kaslarım çok geliişti. Ancak bu iki haftalık tatil süresince çalışamadığım için kaslarım güçsüzleşir mi? Güçsüzleşirse ne kadar sürede toparlarım?
    Ayrıca son günlerde fazla proteinli besinler tüketiyorum. Haftaya döndüğümüzde çalışmaya tekrar başladığımda bu aldığım proteinler değerlendirilir mi yoksa bi işe yaramaz mı?
    NOT: (Gün aşırı 50-50-max şınav, 50-50 mekik, bide alt karın bölgesini çalıştıran bi hareket var adını tam bilmiyorum ondanda 50 yapıyorum)

2. PinusNigra

PinusNigra Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci(Tıp)
    kasların hacim olarak tabi ki hacim olarak biraz azalır.güç de biraz azalır ama beslenme de burada önemli proteine yine dikkat etmen lazım.geri antrenmanlara döndüğün zaman(çok ara vermemek şartıyla) toplamda 2-3 antrenmandan sonra eski performansına ulaşırsın.
    protein anlık birşeydir.vücut o anda kullanırsa kullanır.fazlasını direk yağa dönüştürür ve enerji olarak kullanır.yani besinle aldığın proteini sonra kullanamazsın.

3. Alpay

Alpay Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Tatilde ara sıra mekik, hatta mümkünse barfiks vs uygulamaya çalış. Ha zaten uygulamasan da kısa sürede eski formuna kavuşursun 2 hafta büyük bir aralık değil

4. TheWatlok

TheWatlok Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Cevaplarınız için teşekkür ederim :)

5. Buchdich

Buchdich Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    43
    Ben rest daylerde kaslarimin indigini hissediyorum biraz psikolojiye ve bagimlilik seviyesine bagli sanirim

GT-I9300 cihazımdan gönderildi

Sayfayı Paylaş