1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Ara verdim tekrar başladım...

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve CTR tarafından 4 Mayıs 2006 başlatılmıştır.

1. CTR

CTR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle tüm arkadaşlara selamlar,uzun zamandır forumu takip ediyorum anca üye olabildim:)

2 yıl bb yaptıktan sonra işlerimden dolayı 1,5 yıl ara vermek zorunda kaldım , bırakığımda kol ;37,5cm omuz ;121cm , göğüs; 103cm bel ;82cm di...

ve 27 mart itibariyle tekrar bir başka salonda çalışmaya başladım Şuan 32 yaşındayım ve 2 hafta kas ısınma alışma programı uyguladıktan sonra düzenli programa geçtim.

Kullandığım ürünler Weider Pure Creatine ,Universal Amino 2700 ,Weider L-Glutamine (kapsül),Multipower Professional Whey Protein (çilek),Nitro

1.Gün Göğüs - Triceps ( Bench Press -Incline Bench Press -Dumbbell Flyes -dips / Z bar alna triceps -çift dm tirceps-tek dm triceps-Pushdowns

2.Gün Omuz - Biceps (omuz yana açış (Lateral Raises) - ön omuz( Front Barbell Raises)- enseye press (Behind The Neck Press ) -dumbbell shrugs / Barbell Curl -Dumbbell Curls -Concentration Curls -Hammer Curl

3.Gün Sırt -Bacak ( Pulldown - mideye dar çekiş (Seated (Cable) Row ) -Dumbbell Rowing - Machine Rowing / Leg Curl-Leg Extension -Leg Press

Programım bu şekilde haftada 6 gün antreman yapmaya çalışıyorum genelde 19.00 - 21.00 arası ... 6 hafta bu programla çalışıp hocanın vereceği program doğrultusunda diğer kas gruplarına geçeceğim. 2. programda günaşırı gideceğim yalnızca bu ilk 6 hafta boyunca haftada 6 gün antreman yapacağım,vücud gelişimi için beslenmenin yanı sıra dinlenmeninde çok önemli olduğu su götürmez bi gerçek..

Hemen hemen 3 haftada en son 1,5 yıl önce bıraktığım ağırlıkları ve ölçüleri yakalamış durumdayım.

şu an omuz 130cm, göğüs 110cm, bacak 60cm, bel 84cm, kol 37

Beslenme programım
    Sabah kahvaltıdan sonra 2 creatine , öğle yemeğinde 1/2 tavuk ,saat 15.00 gibi pilav veya sütlaç, antremana başlamadan yaklaşık 1 saat önce 18.00 gibide üzüm suyu 2 kapsül creatine, 6 kapsül L-glutamine , 3 kapsül Amino 2700, 2 kapsül Nitro , antreman sırasında 1,5 lt kadar üzüm ve nar suyu ,antremandan hemen sonra 6 kapsül Amino 2700 ile birlikte yağsız 1/2 lt süt ile 150 gr Whey Protein ,akşam yemeği olarak 1/2 porsiyon pilav-makarna çok azda et yiyerek hafif geçiştirmeye çalışıyorum, yatmadan 1-1,5 saat önce 1 kiwi,2 yerli muz,1 elma yiyorum ,yatarkende 2 kapsül Amino 2700 alıyorum.

Bu arada günlük olarak 3lt ye yakını su 4-5 lt ye yakın sıvı tüketiyorum,en az 8 saat uyumaya çalışıyorum.

Arkadaşlar bu şekilde ekleye bileceğiniz veya yanlış uyguladığım birşeyler varsa paylaşırsanız sevinirim ,şimdiden teşekkürler..

[​IMG][/img]

2. omer41

omer41 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ISTANBUL
    Kol 37,5 dan fazla gibi duruo alt göğüs eksiği gördüm ilk bakışta.Ama güzel bir vücut...kutluyorum

3. omer41

omer41 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ISTANBUL
    kullandıkların sana da fazlasıyla yeterli.bunlarla birlikte çok güzel sekildede proteinli beslenmelisin.o zaman sonuc harika oLacakk..

4. Arnold1975

Arnold1975 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bence göğüs ile kanata ağırlık ver derim. Çünkü oldukça zayıf duruyorlar. Bunun haricinde vücudun orantılı. Doğru yoldasın çalışmaya devam. Bu arada kullandığın ürünler arasından en tekili olan hangisi sence???

5. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    vucudun güzel ama arnold1975 arkadasımın dediği gibi kanat+gögüse birazdaha çalısırsan daha güzel bi görüntü ortaya cıkar. bide kilon düşük kas kütlesi olarak kilo alırsan daha dolgun bi vücuda sahip olabilirsin. azmin için seni kutlarım böyle devam et arkadasım..

6. CTR

CTR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle yapıcı eleştirileriniz için teşekkür ederim ...

Göğüs ve kanat eksikliğimin olduğunun farkındayım ,bu bölgelere antremanlarda göğüse bench press 5x8 10-10 kg ile başlayıp sırasıyla 15-20-22,5-25 basarak giriyorum,üst göğüsde ise makinada 7,5-10-12,5-15-15 basarak giriyorum... henüz alt göğüse geçmedim ilk 6 haftalık program bittikten sonra sanırım alt göğüse geçicem:)

Kanatda ise pulldownda ve mideye dar çekişde 40 tekrardan 30kg'dan başlayıp ,10kg arttırarak , en son setde 75kg da 10 tekrarla bitiriyorum, sizce çok tekrar az kilomu yoksa ağır kilo ama az tekrar (az dediğim 10 tekrardan az olmamak şartıyla)...

Arnold1975 arkadaşım sanırım msjında kullandığım ürünler arasında en etkili olanı sormuşsun; creatine-L-Glutamine-Nitrix-Multipower Whey Proteini yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum ,yalnız Universal Amino 2700 e yaklaşık 5 haftadır devam etmekteyim.

Etkili sonucu elbette ki creatine ve nitrix'de gördüğümü söyleyebilirim , creatine kullanmaya başladıktan 4 gün sonra, nitrix ise kullanmaya başladığım gün fark etti..

Bench press'de 2 antreman öncesi 20-20 toplamda barla birlikte 50kgda zorlanırken şimdi 25-25kg takıp rahatlıkla 8 tekrar çıkartabiliyorum.

Omuzda ise bir önceki antremanda 17,5-17,5kg toplamda barla birlikte 45kg zorlanırken son sette 20-20kg takıp enseye press ve ön omuzda 10 tekrar rahatlıkla basıyorum..

Sanırım L-glutamine,amino ve proteinin gözle görülür bi şekilde farkını 1-2 aya kadar gözlemleyebilirim , ağırlıklarında %30 üzerine çıkacağımı tahmin ediyorum.

uykusuzburak boy 181 , kilo şuan 80 civarı, 3-4 ay içersinde ağır ağır bi 10 kg alsam iyi olur düşüncesindeyim.
    beslenmeme oldukça dikkat ediyorum o yüzden birden kilo alacağımı sanmıyorum :( ayrıca günde 15 dakika sopa ve 1000 üst mekik çekmeye çalışıyorum , özellikle sabah aç karnına en az 300-500 arası mekik çekiyorum.Kimi arkadaşımda üst mekiğe fazla yüklenme karnı şişkin gösterir diyor siz ne dersiniz?

omer41 kol şuan 37 ,multipower proteinide antreman arasında ve sonrasında yağsız sütle veya meyva suyu ile almaya devam ediyorum yaklaşık 180-200gr arası, ayrıca sabhaları 2-3 dilim kepekli ekmek , eski kaşar-b.peynir bol domates-salatalık-biber öğlen kızarmış 1/2 tavuğu , saat 15.00 gibide pilavı ,az porsiyon makarna ve bol salatayı her akşam , balığı ise haftada 2-3 kez yemeğe gayret ediyorum.

7. omer41

omer41 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ISTANBUL
    Bravoo

8. zagortenay

zagortenay Yeni Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    eskişehir
    GH Kullanan profesyonellerin midelerinin büyümesinden dolayı karın bölgesinde oluşan dışbükeylik ve göbekli görünüm b.b konusunda yeterli araştırma yapmayanlar tarafından çok çalışırsan karın kasların şişer şeklinde lanse ediliyor.Günlük 1000 tane bırakın 1000 i 500 tane mekik çeken adamın karnı benim bilgilerime göre şişmez.bu sayıyla kaslı bir karın gelişimi sağlanması bence çok zor hatta imkansızdır.Yanlışım varsa düzeltsin bilen arkadaşlar.

9. adrenalinshot

adrenalinshot Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bursa
    Genel olarak pres haraketleriyle sağlanmması gereken bir göğüs eksiğin var.Ayrıca bicepsi biraz daha sivriltmelisin..Bide arka omuzu çalışmayı aksatma orasıda eksik gözüküyor çalışması çok zor bir kas grubu sıkılıyor insan çalışırken ama çalışılmadan da omuz hep eksik duruyor...

10. CTR

CTR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    zagortenay ''.Günlük 1000 tane bırakın 1000 i 500 tane mekik çeken adamın karnı benim bilgilerime göre şişmez.bu sayıyla kaslı bir karın gelişimi sağlanması bence çok zor hatta imkansızdır.Yanlışım varsa düzeltsin bilen arkadaşlar.''
    arkadaşım yazdıklarını biraz açarmısın sana göre kaçmekikle karırn kası elde edilir ayrıca ben karın kas için değil karın bölgesnde ki yağları eritmek için mekik çekmekteyim.şuan belim 83cm..

adrenalinshot
    tavsiyelerin için teşekkür ederim arkadaşım ,zaten omuz en sevdiğim çalışma programlarından ;)

11. zagortenay

zagortenay Yeni Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    eskişehir
    CTR hocam amacım nasihat değil zaten olaya vakıfsın.Uykusuzburaka çok mekik karın şişirirmi demişsin.Günlük 1000 mekik şişirmez yağ yakar..Dışarı doğru çıkmış kaslar(göbek gibi görünür) mekikle zordur.Bildiğim kadarıyla growth hormonun etkisidir.Korkmadam mekik çekebilir mide çalışabilirsin.Bu benim fikrim.

12. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya

CTR

Mekik cekmek ile karin bölgende ki yaglar erimez.. Bölgesel olarak yag hic bir zaman eritilmez..ancak Kalori reduksyonu veya cardio ile eritebilirsin..

Saygilar

13. StRoNgMaN

StRoNgMaN Yeni Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    latissimusdorsi (kanat) ve dış biceps brachi (pazu) biraz eksik gibi geldi.oralara yoğunlaşırsan güzel olur.chest ve deltoid ler gayet güzel ve orantılı,başarılar diliyorum....

14. ahmetuygur

ahmetuygur Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    işletmeci
    ctr = cemal abi senmisin yaw :lol: :lol:

15. zagortenay

zagortenay Yeni Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    eskişehir
    Ben de bölgesel yağ eritilir demiyorum zaten öyle birşey olsaydı liposuction-lipoliz(Bölgesel yağ çekme) operasyonları yapan doktorlar zengin olmazdı.Sadece fazla mekik karın kaslarını şişirmez diyorum.Sen carnitinini al cardionu yap pırıl pırıl bir vücutla yaza girersin.Olay budur.

16. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya
    zagortenay.. ben zaten CTR'den alinti yaptim ve kendisini kastettim dikkat edersen ve bir daha okursan anlarsin kardesim..

saygilar

17. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Bu kimine göre değişir arkadaşlar, Arnold, deneyimlerinden yola çıkarak eritileceğini söylüyor.
    Ansiklopedisinde, doktorlar olmaz diyor, ancak "kendi deneyimlerim, ve gözlemlediğim kadarıyla bunun olabileceğine inanıyorum" diyor.
    Bencede mümkün, mesela bulk yaparken, mide çalışmayı aksatmadığınızda, mide bölgesi cok daha derli toplu oluyor, buna ister sıkı duran mide kaslari neden olsun, isterse bölgesel zayıflama, ben mideye özel bir yükleme yapılmasının faydalı olduguna sonsuz inaniyorum.

18. CTR

CTR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

yanlış anlama oldu sanırım dediklerimizde hemfikiriz no problem :) şişirmesinde azda olsa yağ yaksın yeter ;)

19. CTR

CTR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ayaz teşekkürler bi şeklde fazlalıkları eritecez ;)

markus_ruhl yorumun için teşekkürler 1,5 yıl ara verdikten sonra henüz 2 ay olacak çalışalı sanırım yaz sonuna kadar tam bi orana sahip oluruz...

ahmetuygur 8) ayarsız senmisin? ne war ne yok kardeşim nerelerdesin yaww :)

Karasan
    yorumun için teşekkürler mideye ve karın bölgesine günlük 30 dakka ile 1 saat ayrılabilirse dediğin gibi gayet güzel sonuç alınacağını sanıyorum, hiç değilse üst mekik sopa alt mekik vb ....

20. ahmetuygur

ahmetuygur Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    işletmeci
    iyilik abicim benim ne olsun buralardayıs artık arba forumlarını bıraktım :lol: :lol: :lol:

Sayfayı Paylaş