Ara öğün ihtiyacı (Ofis İçin)

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve onursuz23 tarafından 10 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. onursuz23

onursuz23 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Selamlar;

Sabah 9 akşam 7 çalışma saatim var.
    8de spor salonunda olabiliyorum. 7 aylık spor geçmişim var. Amacım yağ yakımı ve hacim kazanmak.

7 ay önce 85 kiloda %25 yağ oranına sahiptim
    Şu an 71 kiloda %18 yağ oranındayım

07.30 - 5 yumurta (tek beyaz) beyaz peynir, zeytin, domates, dana jambon, pastırma, süt ve bir dilim tam tahıl ekmeği.

12.30 - 80gr ton balığı (ofise yanımda götürüyorum) salata, bir dilim ekmek.

16.00 - bir avuç kuruyemiş (10-15 adet badem ya da fındık)

18.00 - Ara öğün ihtiyacı

20.00 - antreman (öncesi ve sonrası nitro-tech)

22.00 - 200 gr tavuk göğsü - az miktarda bulgur pilavı.

Gün içerisinde fazla açlık hissetmiyorum ama 18.00 civarı birşeyler yeme ihtiyacı duyuyorum ve ofisten direk spor salonuna gitmem gerekiyor. Eve uğrayıp yemek yeme şansım yok. Yani hem spor öncesi karbo. ihtiyacımı karşılayacak hemde ofise götürebileceğim bir ara öğüne ihtiyacım var.

Beslenmede yaptığım bir yanlışlık varsa belirtirseniz sevinirim.
    şimdiden teşekkürler

2. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Evden hazırlayıp götürdüğünüz zaman herhangi bir sıkıntı olur mu?

3. onursuz23

onursuz23 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Hayır evden götürme konusunda herhangi bir sıkıntım yok ama evden saat 08.00da çıkıyorum, ofiste de buzdolabı yok maalesef. Yani hazırladıktan 8 saat sonra bozulmayacak bir şeye ihtiyacım var..

4. shaq

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Ben okula giderken sabah evden hazırlayarak götürdüğümde bir sıkıntı olmuyordu. Hava almayan şeylerde taşıyordum. Sadece sıcak olmuyordu. Onun dışında idman öncesi tam anlamıyla kaliteli bir öğün yemiş oluyordum.

5. onursuz23

onursuz23 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Aslında asıl sorun evden ne götüreceğim konusunda.. Ekmek tüketimini arttırmak istemiyorum, yoksa ekmek arası lor ve domates gibi çözümler benimde aklıma geldi.. Protein barlar çok pahalı ve doyurucu gelmiyorlar bana. Ton balığını zaten tüketiyorum gün içerisinde.. Sanırım o saatte yiyebileceğim bir şey yok:)

6. shaq

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Bulgur pilavı, haşlanmış patates, tavuk... :) bunlar gayet güzel oluyor :)

7. onursuz23

onursuz23 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    O kadar yemeği evden ofise getirmem pek mümkün diil sanki:) Daha hazır ve besleyici bir öğüne ihtiyacım var

8. lordsoth

lordsoth Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Karb. olarak sıkıntı çekeceğini sanmam, yulaf ezmesi ekmek yada bulgur pilavı getirebilirsin.
    Ancak Protein de dikkat etmek lazım özellikle tavuk uygun ortamda çok rahat bozulabilen bir et türü. Buzdolabı olmadığı için haşlanmış yumurta, konserve ton balığı, kırmızı et ve peynir daha uzun ömürlü dayanabilen ürünler.

9. Bodyyci

Bodyyci Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Beslenme programımız aynı . tek sabah kahvaltısında ben 3 tam yumurta yıyorum... Senınde yumurtayı sadece beyazını yemenı tavsıye etmem..

ara ögune gelınce... Ben ara ogun olarak Hındi Fume Etı + Lor Peynırı yapıyorum super gıdıyo .. Yanında 1 tanede cayyy + 1-2 adet tam tahıllı bugday ekmegı deme keyfıne :)

10. onursuz23

onursuz23 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Sabah yumurtanın sadece beyazını değil 1 tam 4 beyaz toplam 5 tane yiyorum.
    Bu yüzden günün geri kalanında yumurta pek yiyebileceğim bir şey değil.. Sıkılıyor insan.
    Mesele sadece karbo. olsa sorun yok evden kepekli ekmeğe sandwich hazırlayıp getirebilirim de dediğiniz gibi proteinede dikkat etmek gerekiyor.

Peki lor peynirli sandwich folyo içerisinde 8 saat dayanabilir mi? Dayanamaz ise sabah evden çıkmadan hazırlayabileceğim bir sandwich tavsiye edebilir misiniz?

Sayfayı Paylaş