aparatif ve yagsız

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve ulasmen tarafından 28 Ocak 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. ulasmen

ulasmen Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    veteriner fakültesi öğrencisi
    ben ogrenciyim ve bazen acil bişeyler yemem gerektiginde
    500gr ton balıgı ve mısırla cok lezzetli ve guzel bir karısım 500 gr yagı suzulmus ton balıgında 110gr protein var ve uzerine konserver mısır dokuyorum ve bolca limonla tat katıyorum bu arada sanırım lımonun yag yakımına faydası oldugunu duymustum ve birazda elma sirkesi eger diyette degilsem birazda nar ekşisi super ama sadece limonlada cok guzel oluo

2. ammun

ammun Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci=dilenci
    Yer:
    Denizli
    500 gr ton balığına yazık.
    tek seferde çok fazla protein alımı var,bu da vucudun kullanımına göre 30-45 gr arası proteinin kullanılıp gerisinin vücuttan atılması demek,onu öğünlere bölersen senin için daha iyi olur maddi bakımdan

WolfSoN ve saydam bunu beğendi.
  3. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    -Bu her öğünde 35-40 gr protein alınması gerektiğini hala tam içime sindiremedim. Eskiden hatta hala bile bir oturuşta 30 yumurta yiyen,tam kuzu götüren güreşçiler var,V.G ciler duydum. Bunlar gerisini boşa mı yiyor?

4. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    genelde kas kütlesine bağlı olarak fazlası glikoza dönüşür ve yağ olarak depolanır..

5. ulasmen

ulasmen Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    veteriner fakültesi öğrencisi
    35 40 gr cok az diilmi normal bi vucutcunun kilo basına 2-3 gr protein lması lazım 80 kg bi vuctcu 240 gr alıo olsa 5 ogun yediini dusunursek ogun basına 48gr olur buda 8 gr atılıo mu demek :D

6. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    günde 240 gram protein alması gereken sporcu (genelde 100 kg civarında olanlar) bu miktarı en az 6 öğünle alır.
    8 saatlik uykuyu hesaba katarsak bu 3 saatte bir 40 gram protein alımı demektir.
    yani kaliteli kütleye sahip 80 kg bir sporcu için 240 gram protein gereğinden fazladır ve uç bir rakamdır. Kg başına maksimum 2,5 gram proteinin yeterli oldugunu düşünenlerdenim.

Ancak vücut ağırlığı ve kas miktarı nedeniyle günde 240 gram protein tüketmesi gereken bir sporcu zaten bazı şeylerde fedakarlık yaptığı için o miktarda kütleye ulaşmıştır ve bunu koruması için de yine fedakarlık yapmaya devam etmesi gerektiğini bilir.

7. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    35-40 gramin fazlasinin atildigini belirten orjinal makaleyi nerede bulabiliriz? Arama ile bulunamayacak kadar spesifik bir soru oldugu icin soruyorum, kusura bakmayin.

8. canbel

canbel Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    valla ben sabah kahvltıda bı bıldırcın yumurtası kırorum ballı süte snra bı ıdlım peynır ve 20 gram cıkılota yıyorum oglende ton balıgı bı elma ve meyve suyu saat 4 gbı tavuklu pılavlı bısıler ve antremandan geldıkten snra 100 gram dana etı bol soganlı ayran bı bardakta aralarada kuruyemıs flan sıkıstıorum sızce nasıl yeterlımı vg ıcın

9. zuzu

zuzu Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    0
    canbel boyunu kilonu bilmeden insanların ne yorum yapmasını bekliyorsun ki ? Daha 2. mesajın, forumu araştırmadan kafana göre bir konuya atladığın belli. Forumu biraz araştırırsan çözümünü bulursun. Ayrıca yediklerin 40 kilo falansan vg için yeterli.

10. canbel

canbel Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    82 kg ve 1 78 boyundayım 4.5 aydır yapırum bu sporu 39da kol yaptım

11. canbel

canbel Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    beyler bana yardımcı olursanız o kadr kıloma göre proteın almamda cok sevınırım bıde mesajlarımı okuyamıorum bana yardımcı olursanız cok sevınırım

12. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    sen de forumu iyice okuyarak bize yardımcı olsan?!
    çünkü bütün sorularının cevabı forumda mevcut..

diez ve saydam bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş