apandisit ameliyatı sonrası body

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve chasten tarafından 23 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. chasten

chasten Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    merhaba apandisit ameliyatı olalı 7.5 ay oldu doktor body ve boks yapabilirsin bişey olmaz dedi ancak 50 kg fln kaldırdım mı ağrı oluyor özellikle karına yüklendiyse

2. SipahiPower

SipahiPower Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba, bende dün apandisit ameliyatı oldum.Çok kötü bir günün ardından suanki acıyı kafama takmıyorum.
    karnıma en ufak yük bindiği anda çok büyük agrı saplanıyor.Bunun 1-2 hafta içinde geçiceğini ümit ediyorum.
    Ama spor yapmaya ne zaman basşlıyabilirim onu bende merak ediyorum.

Bu konu hakkında bilgisi olan yada ameliyat geçirmiş birisi yardımcı olursa sevinirim

@chasten sana da geçmiş olsun..

3. Zindan

Zindan Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    perakende satış
    Yer:
    istanbul
    Patlayıp patlamaması önemli tamamen alındıysa 2 ay içinde tüm fiziksel aktiviteler yapılabiliyo tabi spora başlamadan önce doktor kontrolünden geçmeniz daha sağlık lı olur

SipahiPower bunu beğendi.
  4. SipahiPower

SipahiPower Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Patlamadan alındı neyseki ama baya iltihap oluşmuş.

kol bacak sakatlığı gibide değilki diğer bölgeleri çalışıym denmiyor.Karın çok illet ne yaparsan yap kasılıyor :(

10 gün sonra kontrole gideceğim doktorada tekrar sorucam tabiki.

5. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    vücudun bir yerinin cerrahi müdahale görmesi bu spor için cidden çok sıkıntı yaratıyor.benim apandistten değil ama koldan böyle bir operasyonum oldu yeniden başlamam 1.5 senemi aldı.gerçi banada 6 aydan sonra başlayabilirsin dediler ama denediğimde psikolojik midir bilmem ama en ufak ağırlıklarda bile gerilme ve acı hissediyordum mecburen bıraktım.şimdi nerdeyse 2 sene oldu ama hala ağır kilolarda sıkıntı yaşayabiliyorum.normal hayatta herşey iyi gidiyor ama vg de zorluk çıkarıyor açıkçası.sanki operasyonda açılan yer kaynamamış gibi.bence doktora iyi bir açıklama yapıp doğru düzgün bir cevap almaya bak..

6. SipahiPower

SipahiPower Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Çok can sıkıcı ya :( doktor sözünü iyi dinliycez artık şakası yok bu işin.

Peki siz doktora soylediniz mi bu durumu? belki bir iç kanama falan geçirmiş olabilirsiniz kontrol ettirmekte fayda var

7. Zindan

Zindan Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    perakende satış
    Yer:
    istanbul
    ağırlıkları düşürebilirsiniz arkdaşım kolundan ameliyat oldu spor hocası % 60 ağırlık ile çalış dedi gayet iyi gidiyo bi sorun çıkmadı tabi doktora bi sorun ağırlık konusunu haraketleri % düşürerek başlamanız daha iyi olucaktır

8. qokhaninci

qokhaninci Yeni Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    0
    geçmiş olsun kardeş

9. chasten

chasten Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Psikolojik ağrı olma ihtimali yüksek, çünkü bir kaç kere kolumu ve sırtımı sakatladım kolumda kas spazmı olmasına rağmen 3 ayda geçmedi antidepresan türevi ilaçlar kullandıktan sonra kayboldu,korku var tabi sanki dün ameliyat olmuşum gibi bir türlü yenemedim bu durumu belki çok taktığımdandır bilmiyorum.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:33 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:30 ----------

Geçmiş olsun,ameliyattan 6 ay sonra doktora gittiğimde yaran açılmaz hiçbir sorun olmaz dedi ancak bir süre ağrı olucak çok fazla ağrı olursa ağrı kesici kullan dedi.Uzun lafın kısası 6 ay sonra başlarken biraz zorlanıcaksın bir süre hatırlatıcak kendini.

10. SipahiPower

SipahiPower Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    teşekkürler,
    ben 3 gün önce konturolo gittim,doktor cok guzel aferin dedi :D tabiki hemen sporu sordum. kolları calıstırabilirsin ama karın bölgeni 2hafta daha calıstırma dedi.suanda ağrım sızım yok denecek kadar az sadece karnımı sıkarsam sorun oluyor.şimdilik evde karnımı sıkmadan enseye barfix cekiyorum bir sıkıntı olmuyor.1hafta sonra salona baslamayı planlıyorum umarım sorun olmaz.

11. NESTOR

NESTOR Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    dünya
    evet 3 gün önceki ameliyatla bende apandistsizler kervanına katılmış bulunyorum :) tam devleştik derken nerden çıktı şimdi bu :) inanın moral bozucu çok,
    doktora sordum bikaç ay spor yapma dedi, yani 2 ay yeteli bir süre sanıyorum, tabi ne şekilde ağırlık kaldırdığımız önemli oluyor göğüs çalışmak var ayakta biseps var arka kol çalışmak var bacak çalışmak var her biri farklı derecede baskı uyguluyor karın bölgesine bunların bazılarını elemek lazım bi süre, yada çalışma şeklini değiştirmek lazım,
    ee tabi beslenmemdede bi eksiklik olacak bu 1 ay boyunca yeterli protein alamayacağım ee haliyle biraz kas kaybı yaşayacağım oda ayrı bir sinir bozucu ama tek sıkıntım bu olsun, sağlık herşeyden önemli gerçekten

olay şöyl egelişti, ben kullandığım protein tozu nitro-techi deneme amaçlı carnivor ile değiştirmiştim, carnivor kullanmaya başladıktan 1 gün sonra tuvalete çıkamama problemim kabızlık olmaya başladı 3 ve 4. günlerden sonra artık gaz bile çıkaramaz oldum, sanırım sindirimle ilgili bi sıkıntı yaratıyor carnivor ürünü, bazı yorumcu arkadaşlardada okuduğum tuvalete çıkamama sorunu bi hayli fazla oluyor kullananlarda, halbuki diğerleri en fazla isal yapardı, herneyse bi karın ağrısı oluşmaya başladı bu gaz sıkışması ve gaita (dışkı) birikmesi sonucu inanılmaz bi ağrı yaşamaya başladım gece saat 10 gibi acile gittim önce anlamadılar sadece kabızlık olmuş dediler ona müdahale ettiler lakin ağrı çok aşırı artınca tansiyonumu fazlasıyla düşürdü büyük 8 küçük 5 oldu bayılma derecesine getirdi busefer yatırdılar beni röntgen çektirmeye yolladılar sonra emin olmak içinde ultrasona yolladılar ve ultrason sonucu apandistimin patlama noktasına geldiğini belirediler ben doktora söyledim kabızlık yapan bi ürün kullandım diye oda bu kabızlığın apandist sorununu gaz ve dışkıdan oluşan basınç ve baskıyla öne çekmiş olabileceğini söyledi yani sanıyorum her halukarda apandistim ilerleyen aylarda error verecekmiş ama bu kabızlık biraz bunu erkene almış..ve acil koduyla o gece hemen ameliyata aldılar yarım saatte apandist denen işe yaramaz gözüken uzuvu aldılar ve gerçektende iltahaplanmış ve patlama noktasına gelmiş alınmasaymış hayati risk bulunuyormuş, neyse ameliyattan 6 saat sonra yüümeye başladım 12 saat sonrada taburcu edildim:D şuan pek hızlı hareketler yapamıyorum yavaşça oturuyorum yavaşça kalkıyorum aynaya bakıyorum ah bu vücut fazla erimese bari diyorum dayan diyorum :D tuvalete gitmek zaten ayrı bir sıkıntı, yani 20 günde normal hayatınıza dönebiliyorsunuz ama spor bazında en az 2 ay bişeye dokunmamak lazım 2 aydan sorada yapacağınız hareketleri ince eleyip sık dokuyarak seçmeniz lazım yani bölge olarak belli hareketleri yapmak en doğrusu olacak ama 4 aydan sonra psikolojik korkuyuda üstünüzden attığınızda normal günlerinize geri dönebilirsiniz..

Son düzenleme: 5 Ekim 2012

Sayfayı Paylaş