AOL ve yağ sorusu

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve gurur tarafından 20 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. gurur

gurur Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Arginine, glucan, insülin ve büyüme hormonu gibi bir çok hormonun seviyelerini yükseltir.
    Ornithine Insülin salgılamasını harekete geçirir ve büyüme hormonu seviyelerini artırır.
    Ve;
    İnsülin düzeyi yağ dokusuyla paraleldir.

Bu bilgilere baktıktan sonra AOL ile ilgili kafam çok karıştı. AOL almaktan vazgeçtim resmen. Bu konuyu tartışalım istiyorum ; yağ yapar mı? yaparsa kullanması en uygun dönem ve gün içinde en uygun zaman vs.
    saygılar..

2. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    İnsülin düzeyi yağ dokusuyla paraleldir. biraz yersiz olmuş.

gurur bunu beğendi.
  3. orhanyılmaz

orhanyılmaz Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    body building - fitness @ welness
    Yer:
    istanbul
    aol ... arginine-ornithine- lysine...

Bilimsel araştırmalar sonucu büyüme hormonunun en yüksek seviyede salgılanabilmesi için en önemli 3 amino asit bileşenidir...

kas yapılanması-onarımı ve protein sentezi sağlayan çok şık bir üründür!!!
    Amerikadaki eğitimlerim esnasında sıkça duyduğum elit bir bileşendir!!!

sabahları - antrenman öncesi ve sonrası... ve hatta yatmadan önce de alımı yapılabilen türüne az rastlanır bir bileşendir!!!

ağır antrenman yapanlara tavsiyemdir!!!

yalnızkovboy_89 ve gurur bunu beğendi.
  4. gurur

gurur Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Ben demiyorum bilimsel araştırmalar sonucu ortaya çıkmış bir kanı. Aslında neye inanıcağımızı bile şaşırdık artık ama öyle yazılmış. Size kaynak verebilirim;
    http://www.tumgazeteler.com/?a=5097853

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:31 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:23 ----------

Yorumunuzla değer verdiniz teşekkürler. Acaba salgılanmasını sağladığı insulin hormonu ne düzeydedir. Sizin tavsiyenizle kullanan insanların yağ oranında atış gibi şikayetleri oldu mu?

5. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    yersizden kastım bir ikilem söz konusu.

insülin düzeyi yükselince ki mekanik sindirim sonrası başlamakta hücrelere gerekli enerji sağlar. ancak siz beslenme sonrasında hiç bir aktivitede bulunmaz iseniz tabiki yağ olacaktır.

gurur bunu beğendi.
  6. gurur

gurur Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38

Sonuç olarak ortada bir tezat söz konusu. Hepimiz spor yapan insanlarız, o yüzden bu forumdayız.
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/saf-ekerin-zararlar-t9318.html
    Aşırı şeker tüketimine bağlı olarak
    yüksek miktarlarda insülin salgılanması yağ hücrelerinde yağ depolanmasına neden olur ve her kan şekeri yüksekliğinde aşırı insülin salgılanması ve sonuçta yağ hücrelerinde yağların depolanması tekrarlanır.
    Forumdan da bu bilgiye ulaşıyoruz. Şeker de insülin arttırdığı için yağ depolanmasına sebebiyet veriyor.Asıl nokta şu ki yaptığımız aktiviteler kalori yakmak içindir ama her besinin kalorisi vardır. Yakılan kaloriler yağ-protein-karbo üçlüsünden hangisi olacaktır? Sırf bu soru işareti yüzünden kardio yapmaktan bile korkar oldum.

7. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    Saygıdeğer gurur, bu konu ile alakalı geniş bir yazım var idi. tekrar eklerim fırsatım olursa.

gurur bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş